Jarmila21
09.06.06,23:12
Dobry den, potrebovala by som sa uistit v tom, aky formular mam pouzit na rocne zuctovanie poistneho. V roku 2005 som bola SZCO, avsak od 26.6.2005 som nastupila na matersku dovolenku, t.j. zacala som poberat materske, podnikanie som oficialne pozastavila az od 1.8.2005. Od 1.9.2005 mi k materskemu vyplacali aj cast rodicovskeho prispevku, kedze materske nedosahovalo ani vysku rodicovskeho prispevku. Materske sucasne s castou rodicovskeho prispevku som dostavala az do konca roka 2005. Podla zakona je osoba, ktora pobera materske zaradena v § 11 ods. 8 pism. o), avsak s tymto pismenom nepocita ziadny z formularov. Mam to teda prehliadat a tvarit sa, ze som bola osoba podla § 11 ods. 8 pism. c) resp. k)??? Taktiez ku zmene sadzby poistneho u mna doslo len z dovodu ze som v zmysle § 12 ods. 1 presla zo sadzby uvedenej v pism. c) na sadzbu podla pism. f). Je to zmena sadzby na ktoru myslia formulare? Predbezne som rozhodnuta pouzit formular S, resp. ak je vyssia uvedena zmena zmenou sadzby, tak formular X a s nimi suvisiace prilohy.
Pokusala som sa najst tento problem aj v inych prispevkoch, ale sa mi to nepodarilo. Dakujem velmi pekne za odpoved.
Jana Motyčková
10.06.06,09:00
Pod "zmenou sadzby" sa myslí zmena sadzby z dôvovdu zmeny zdravotného posithnutia. Takže k zmene sadzby nedošlo. §11 ods. 8 písm o) nie je zvlášť vo formulároch v tých toddieloch kde sú písmená a)-i) a k), lebo za toto obdobie poistenec poistné neplatí a nezisťuje sa výška jeho príjmu. Pism o) sa prejaví v oddieloch kde sa počíta minimálny základ a v oddieli, kde sa nahlasujú dni podľa §11/8 písm o a u).

Takže tlačivo B, keďže k 1.8.2005 bola prerušená živnosť, obdobie SZČO bude od 1.1.2005 do 31.7.2005. Minimálny základ sa v júni ani v júli krátiť nebude, lebo počas materskej sa kráti až od 1.9.2005.
Jarmila21
12.06.06,05:32
Dakujem velmi pekne za radu. Idem sa teda popasovat s tlacivom B:) .