M3G
10.06.06,11:51
ayya
10.06.06,11:54
Pozrite si:

http://www.dsl.sk/article.php?article=2033
kto tam bol podla teba chamtivy? :D podla mna viac ide o ludsku blbost, alebo jemnejsie povedane - neinformovanost ... o chamtivost ide az na druhom (tretom, stvrtom) mieste ...
este napriklad pripada do uvahy aj ekologicke myslenie, zvedavost ... alebo aj dobrosrdecnost ;)
nasiel si niekedy mobil? ... prva vec - prezriet obsah a pokusit sa zistit, komu ten mobil patri ... to tiez mohla byt motivacia na pripojenie usb kluca na vlastny comp ...
ale aj vela dalsich motivacii by som si vedela predstavit :)
M3G
10.06.06,12:49
kto tam bol podla teba chamtivy? :D podla mna viac ide o ludsku blbost, alebo jemnejsie povedane - neinformovanost ... o chamtivost ide az na druhom (tretom, stvrtom) mieste ...
este napriklad pripada do uvahy aj ekologicke myslenie, zvedavost ... alebo aj dobrosrdecnost ;)
nasiel si niekedy mobil? ... prva vec - prezriet obsah a pokusit sa zistit, komu ten mobil patri ... to tiez mohla byt motivacia na pripojenie usb kluca na vlastny comp ...
ale aj vela dalsich motivacii by som si vedela predstavit :)

Dobrosrdečnosť hádam nie.:p

Zvedavosť asi na prvom mieste, chamtivosť na druhom. Nájsť USB kľúč nie je to isté ako mobil. Je to ako nájsť heslo k emailovej schránke. Prvé čo človeka napadne je - čo tam asi tak môžem nájsť a druhé - ešte by sa dalo na to aj zarobiť.
Neviem, čo by som urobil ja:
1.nechal by som to tam kde som to našiel, ten kto to stratil asi si spomenie kde to stratil a príde to tam čoskoro hľadať?:eek:
2.dal by som to niekde na vrátnicu?:rolleyes:
3.zobral by som to so sebou a pozrel si obsah, poprípade si usb kľúč nechal?:cool:
ayya
10.06.06,13:30
Dobrosrdečnosť hádam nie.:p

Zvedavosť asi na prvom mieste, chamtivosť na druhom. Nájsť USB kľúč nie je to isté ako mobil. Je to ako nájsť heslo k emailovej schránke. Prvé čo človeka napadne je - čo tam asi tak môžem nájsť a druhé - ešte by sa dalo na to aj zarobiť.
Neviem, čo by som urobil ja:
1.nechal by som to tam kde som to našiel, ten kto to stratil asi si spomenie kde to stratil a príde to tam čoskoro hľadať?:eek:
2.dal by som to niekde na vrátnicu?:rolleyes:
3.zobral by som to so sebou a pozrel si obsah, poprípade si usb kľúč nechal?:cool:
najlepsie je vratit mobil tak, ze zavolas na niektore cislo (najlepsie mama alebo oco) v zozname a snazis sa najst niekoho, kto pozna "stratcu" mobilu ...
tak isto by predsa bola moznost zistit toho, kto stratil usb kluc ...
ad 1. ak by si chcel, aby sa usb kluc alebo mobil "nasiel" nemal by si ho tam nechat - nie vsetci by premyslali o vrateni a okrem toho, aj vlhkostou by sa to mohlo znicit
ad 2. o vratnikovi plati to iste, co v prvom pripade
ad 3. najlepsi sposob ako vratit stratenu vec ... aby si si bol isty, ze sa vrati majitelovi ...
fakt si nikdy nic take ako napr. mobil nenasiel? ... v nasej rodine sme nasli tri mobily, raz kabelku aj s klucami a dokladmi a raz penazenku aj s dokladmi ... jedina moznost ako to vratit, bola - prehrabat to a tak zistit majitela :)
----------
ale aj tak ten pokus nie je plne aplikovatelny na nase podmienky - nie vsade usb kluc stoji tolko ako u nas... ak by si napr. bol fajciar a nasiel by si (nie zlaty) zapalovac ... co by si s nim urobil? ;)
M3G
10.06.06,13:39
ale aj tak ten pokus nie je plne aplikovatelny na nase podmienky - nie vsade usb kluc stoji tolko ako u nas... ak by si napr. bol fajciar a nasiel by si (nie zlaty) zapalovac ... co by si s nim urobil? ;)
Dal by som ho na expertízu a zistil by som na ňom otlačky prstov a podľa toho našiel majiteľa...;)
ayya
10.06.06,13:47
Dal by som ho na expertízu a zistil by som na ňom otlačky prstov a podľa toho našiel majiteľa...;)
tak - vidis :D :D

teda ak mozes podme este raz: co podla teba vyplyva z toho vyskumu, ktory si hore nalinkoval ?
;)
M3G
10.06.06,13:53
tak - vidis :D :D

teda ak mozes podme este raz: co podla teba vyplyva z toho vyskumu, ktory si hore nalinkoval ?
;)

Nie som psychológ, to že som to nazval chamtivosť bol môj prvý dojem, lebo mi to tak pripadalo.

Skôr by som to mal premenovať na "Ľudská zraniteľnosť..." a ľudia sú len ľudia a aj ten najzabezpečenejší systém má zraniteľnú stránku-ľudí :)
ayya
10.06.06,14:07
Nie som psychológ, to že som to nazval chamtivosť bol môj prvý dojem, lebo mi to tak pripadalo.

Skôr by som to mal premenovať na "Ľudská zraniteľnosť..." a ľudia sú len ľudia a aj ten najzabezpečenejší systém má zraniteľnú stránku-ľudí :) jasne - ja som tiez iba psycholog-amater :D ... ale v sebe sa iste vyznas, tak co si myslis, ze ta prinutilo na zaklade toho clanocku zalozit novu temu? ...
aj ked ta nepoznam, vedela by som asi dve-tri motivacie aj tak nadhodit ... ale - ides ! skus napisat najprv ty ... alebo: aby si vedel, ze nehovorim len tak do vetra, napisem ti to najprv do ss? ;)
M3G
10.06.06,14:22
jasne - ja som tiez iba psycholog-amater :D ... ale v sebe sa iste vyznas, tak co si myslis, ze ta prinutilo na zaklade toho clanocku zalozit novu temu? ...
aj ked ta nepoznam, vedela by som asi dve-tri motivacie aj tak nadhodit ... ale - ides ! skus napisat najprv ty ... alebo: aby si vedel, ze nehovorim len tak do vetra, napisem ti to najprv do ss? ;)

čo to má byť, iqtest?:o

Nie je to samozrejme usporiadané od najdôležitejšieho

1. Zásada raz ber 3x daj. Potreboval som niečo z porady, tak som 3x akože pomohol - to je dobrá blbosť, že? Motivačný faktor: zásada
2. Nemám rád podvodníkov, tak upozorňujem, najlepšie na verejných diskusiách čoho všetkého sú schopní, z toho vyplýva motivačný faktor: upozorni ty iných, upozornia iní teba.
3. Upozornenie tých, čo by sa poprípade nevedeli rozhodnúť, čo s nájdenou vecou, toto by im mohlo pomôcť rozhodnúť sa. motivačný faktor: spravodlivosť.

atď, môžeš mi poslať aj SS, rád sa o sebe dozviem viac:)
ayya
10.06.06,14:42
čo to má byť, iqtest?:o

Nie je to samozrejme usporiadané od najdôležitejšieho

1. Zásada raz ber 3x daj. Potreboval som niečo z porady, tak som 3x akože pomohol - to je dobrá blbosť, že? Motivačný faktor: zásada
2. Nemám rád podvodníkov, tak upozorňujem, najlepšie na verejných diskusiách čoho všetkého sú schopní, z toho vyplýva motivačný faktor: upozorni ty iných, upozornia iní teba.
3. Upozornenie tých, čo by sa poprípade nevedeli rozhodnúť, čo s nájdenou vecou, toto by im mohlo pomôcť rozhodnúť sa. motivačný faktor: spravodlivosť.

atď, môžeš mi poslať aj SS, rád sa o sebe dozviem viac:)
aaaaaaale nie, ziaden IQ test... ked uz by to bol test, tak potom EQ test, ale ani to som nemala na mysli ...jednoducho: mam za sebou hospodarsky den - povysavane, upratane... bavim sa :)
---------------
dvojku som odhadla - teraz v poslednej dobe zas leti kopec starych hoaxov, takze asi sme viaceri "v razi" ... upozornujeme priatelov na blbosti ;)
trojku tiez: je v tom zakomponovana taka ta spravodlivost, ktoru do nas vsetkych vtlacaju uz aj rozpravky: zlo je potrestane, dobro vitazi :) chamtivci na usb-kluc boli spravodlivo potrestani
a k jednicke... hmm... :) ... ale skus si precitat jeden clanocek, na ktory som uz pred par dnami uviedla link v inom (http://www.tyzden.com/index.php?w=art&idart=6013&idiss=112) prispevku ;) ako by si dopadol, keby si presne tak, ako to pises - tu zasadu dodrziaval :o
M3G
10.06.06,15:09
aaaaaaale nie, ziaden IQ test... ked uz by to bol test, tak potom EQ test, ale ani to som nemala na mysli ...jednoducho: mam za sebou hospodarsky den - povysavane, upratane... bavim sa :)
---------------
dvojku som odhadla - teraz v poslednej dobe zas leti kopec starych hoaxov, takze asi sme viaceri "v razi" ... upozornujeme priatelov na blbosti ;)
trojku tiez: je v tom zakomponovana taka ta spravodlivost, ktoru do nas vsetkych vtlacaju uz aj rozpravky: zlo je potrestane, dobro vitazi :) chamtivci na usb-kluc boli spravodlivo potrestani
a k jednicke... hmm... :) ... ale skus si precitat jeden clanocek, na ktory som uz pred par dnami uviedla link v inom (http://www.tyzden.com/index.php?w=art&idart=6013&idiss=112) prispevku ;) ako by si dopadol, keby si presne tak, ako to pises - tu zasadu dodrziaval :o

Tá zásada nie je oko za oko, zub za zub.

Je to iba taká analógia na jeden teoretický pokus s umelou inteligenciou:
V prípade pozitívnej skúsenosti skús túto(inú pozitívnu) skúsenosť posunúť minimálne 1 x ďalej.

V prípade negatívnej skúsenosti zostaň neutrálny.
___________________________________________
Ja som si z toho zobral príklad, len s tým rozdielom, že keď už je tých negatívnych skúsenosti veľa.....ako keby si vŕtačkou vŕtala do atómovej bomby ;)
ayya
10.06.06,15:33
V prípade negatívnej skúsenosti zostaň neutrálny.
___________________________________________
Ja som si z toho zobral príklad, len s tým rozdielom, že keď už je tých negatívnych skúsenosti veľa.....ako keby si vŕtačkou vŕtala do atómovej bomby ;)
no ved to: dlho sa na niekom da kalat drevo a potom ked uz je toho vela, tak sa vsetci cuduju :o
imho: lepsie hned - nie pomstit sa, ale uznavam pravo na dospelacku odvetu ...
btw: nedavno som myslela na Nevedka, ako velmi chcel ten carovny prutik, pamatas si to? ... tymi tromi dobrymi skutkami (vyssie, co si pisal) si mi ho teraz pripomenul ...
(mam Nevedka rada, tak si to prosim nevysvetluj v zlom, ok? ;)
M3G
10.06.06,16:04
no ved to: dlho sa na niekom da kalat drevo a potom ked uz je toho vela, tak sa vsetci cuduju :o
imho: lepsie hned - nie pomstit sa, ale uznavam pravo na dospelacku odvetu ...
btw: nedavno som myslela na Nevedka, ako velmi chcel ten carovny prutik, pamatas si to? ... tymi tromi dobrymi skutkami (vyssie, co si pisal) si mi ho teraz pripomenul ...
(mam Nevedka rada, tak si to prosim nevysvetluj v zlom, ok? ;)

Nemôžem si nič vysvetliť, lebo si nemôžem spomenúť na Nevedka s čarovným prútikom, pripomeň, budem rád:)
ayya
10.06.06,18:25
Nemôžem si nič vysvetliť, lebo si nemôžem spomenúť na Nevedka s čarovným prútikom, pripomeň, budem rád:)
tak napriklad si mrkni toto (http://www.sofanet.sk/uryvky/u_nosov.html), mozno si spomenies :D ale aj tak si myslim, ze ma natahujes teraz ;)

obrazky sme v tej nasej knizke mali ine, darmo ... to nase vydanie je z roku 1962 ... alebo tak nejak :D zatial posledny raz som citala Nevedka asi pred 4 rokmi, dcera bola chora ... trosku sa nudila, tak sme si ho ako for a ako spomienku :) spolu citali leziac vedla seba na jednej posteli ... paraaaada :)
M3G
10.06.06,18:40
tak napriklad si mrkni toto (http://www.sofanet.sk/uryvky/u_nosov.html), mozno si spomenies :D ale aj tak si myslim, ze ma natahujes teraz ;)

obrazky sme v tej nasej knizke mali ine, darmo ... to nase vydanie je z roku 1962 ... alebo tak nejak :D zatial posledny raz som citala Nevedka asi pred 4 rokmi, dcera bola chora ... trosku sa nudila, tak sme si ho ako for a ako spomienku :) spolu citali leziac vedla seba na jednej posteli ... paraaaada :)

Vážne, nenaťahujem ťa. Ja som vyrastal na psíčkovi a mačičke, na Móricových poľovníckych poviedkach a na dedkových príbehoch z IIsvetovej vojny.

Teraz si pripadám ako taký Nevedko....:D
Viera123
10.06.06,19:10
Nechcem rušiť váš dialóg, ale ste dávno mimo témy PC..
ayya
10.06.06,19:21
Nechcem rušiť váš dialóg, ale ste dávno mimo témy PC..
kludne rus, mne to nevadi :) budem to povazovat za pripojenie do dialogu a bude z toho "trialog" :D :D odhadujem, ze aj tak (uz aj podla nazvu) by bolo lepsie presunut to niekam inam, ved si to bud vsimne moderator, alebo zakladatel temy ho moze poziadat ... ci nie? ;) ale netrvam na tomto mojom napade :D
ayya
10.06.06,19:26
Vážne, nenaťahujem ťa. Ja som vyrastal na psíčkovi a mačičke, na Móricových poľovníckych poviedkach a na dedkových príbehoch z IIsvetovej vojny.
Teraz si pripadám ako taký Nevedko....:D ... tak si mrkni tento link, mozes si v anglictine dodatocne precitat prvy diel (http://home.freeuk.net/russica2/books/nez/book.html) Nevedka :) potom ti o carovnom prutiku mozem porozpravat... alebo niekto iny ;) ty si pripadne trosku pocvicis anglictinu, to asi nikdy nezaskodi, imho

jeeeeej... pamatas si na ten pribeh, ako kapor utopil orla? oboch mi bolo luto... a este nejaku srnku ... ale to si uz presne nepamatam, iba viem, ze som dlho zaspavala s predstavou tych velkych krasnych nehybnych oci, tak sugestivne to bolo opisovane ... "z polovnickej kapsy" sa to volalo, ze? ;)
M3G
10.06.06,20:03
... tak si mrkni tento link, mozes si v anglictine dodatocne precitat prvy diel (http://home.freeuk.net/russica2/books/nez/book.html) Nevedka :) potom ti o carovnom prutiku mozem porozpravat... alebo niekto iny ;) ty si pripadne trosku pocvicis anglictinu, to asi nikdy nezaskodi, imho

jeeeeej... pamatas si na ten pribeh, ako kapor utopil orla? oboch mi bolo luto... a este nejaku srnku ... ale to si uz presne nepamatam, iba viem, ze som dlho zaspavala s predstavou tych velkych krasnych nehybnych oci, tak sugestivne to bolo opisovane ... "z polovnickej kapsy" sa to volalo, ze? ;)

Ty máš ale dobrú pamäť:eek:. Pamätáš si aj na to, na čo si ja nepamätám.
Knihu "z poľovníckej kapsy" ešte mám stále v zbierke, ale už som dávno z nej nič nečítal. Na príbeh kapra a orla si pamätám, keď som bol malý, dosť som toho orla ľutoval, taký nevinný tvor a takto dopadnúť...
Inak v zbierke mám aj "Utečenec na vtáčom strome", minule ma chytila taká nostalgia a začal čítať. Verím, že túto knihu nepoznáš, ale google pomôže v prípade núdze .;)
M3G
10.06.06,20:06
tému mali skôr presunúť asi do rubriky Knihy....
miro_c
11.06.06,07:42
Ja by som sa vyjadril k téme.

Tento prípad je skôr zlou vizitkou administrátorov, ktorí by mali v prvom rade zabezpečiť počítače antivirovým programom. Veď nejaký trojan si môžu zamestnanci v tomto prípade priniesť od hocikoho a z ľubovolného zdroja. Ja by som to skôr nazval počítačovou negramotnosťou a ľudskou hlúposťou. Ach jaj a koľkokrát sme si už prečítali, čo nepoznám, nespúšťam. Ten trojan sa určite len tak bez akcie užívateľa do systému nedostal.
ayya
11.06.06,08:16
Ja by som sa vyjadril k téme.
Tento prípad je skôr zlou vizitkou administrátorov, ktorí by mali v prvom rade zabezpečiť počítače antivirovým programom. Veď nejaký trojan si môžu zamestnanci v tomto prípade priniesť od hocikoho a z ľubovolného zdroja. Ja by som to skôr nazval počítačovou negramotnosťou a ľudskou hlúposťou. Ach jaj a koľkokrát sme si už prečítali, čo nepoznám, nespúšťam. Ten trojan sa určite len tak bez akcie užívateľa do systému nedostal.
hmm...no neviem ... a neviem ani to, aka stara je tato informacia, ktoru som nasla na nete: "The trojan database consists of more than 85000 trojan horses, found in-the-wild, i.e."
Dam ti otazku na telo: ty si nikdy, nikdy odkedy pracujes s pocitacmi, nemusel odvirovat svoj comp? ;) ale pravdu! ok? :D :D
ayya
11.06.06,09:00
Inak v zbierke mám aj "Utečenec na vtáčom strome", minule ma chytila taká nostalgia a začal čítať. Verím, že túto knihu nepoznáš, ale google pomôže v prípade núdze .;) noooo... ja mam Sekoru spojeneho hlavne s Ferdom Mravcom :) ale mam silny dojem, ze utecenca maju nase deti, vyslo to aj v r. 1987 ... to by tak asi zodpovedalo :p ... a nie vsetky knihy, ktore mali som citala aj ja ... ;)

btw: O.Sekora mal 37 rokov, ked napisal prveho Ferdu Mravca ... a to bolo v roku 1936 ... dobre, ze? :)
miro_c
11.06.06,09:30
hmm...no neviem ... a neviem ani to, aka stara je tato informacia, ktoru som nasla na nete: "The trojan database consists of more than 85000 trojan horses, found in-the-wild, i.e."
Dam ti otazku na telo: ty si nikdy, nikdy odkedy pracujes s pocitacmi, nemusel odvirovat svoj comp? ;) ale pravdu! ok? :D :D

Zo začiatku, keď som prišiel do styku s počítačmi, som samozrejme chytil nejaký ten vírus (spomínam si konkrétne na J&M), ale to už bolo dosť dávno (heuristika vtedy ešte nebola) a McAfee bol vychytaný antivír (pamätám sa na pridávanie vlastných sekvencií na odhaľovanie vírov). No za posledných 8 rokov som určite žiadnu chorôbku do systému nedostal. Používam firewall s antispyware (ZoneAlarm) + antivir (Nod 32) a víry sa mi našťastie vyhýbajú.
ayya
11.06.06,10:12
Zo začiatku, keď som prišiel do styku s počítačmi, som samozrejme chytil nejaký ten vírus (spomínam si konkrétne na J&M), ale to už bolo dosť dávno (heuristika vtedy ešte nebola) a McAfee bol vychytaný antivír (pamätám sa na pridávanie vlastných sekvencií na odhaľovanie vírov). No za posledných 8 rokov som určite žiadnu chorôbku do systému nedostal. Používam firewall s antispyware (ZoneAlarm) + antivir (Nod 32) a víry sa mi našťastie vyhýbajú.
hej, jasne - takze ty si zacinal s pocitacmi, ked este ta databaza nebola az taka rozsiahla a "vychytrala" ako je teraz ... a je pravda aj to, ze antiviraky su vzdy o krok dva pozadu za trojanmi a spol. :o Ale nevravim, ze novacik v pouzivani IT nema byt opatrny, ...samozrejme ma byt - o to viac, ze ta databaza sa neustale zvacsuje ...:rolleyes:navyse - v tom obdobi, ked si ty zacinal asi este internet nebol tak rozsireny, ako je dnes, co je tiez velmi dolezity moment. Vtedy sa viry rozsirovali hlavne "rucne" :D pouzivanim nakazenych hier na disketach. Pocitacova gramotnost sa u kazdeho zlepsuje rokmi ... imho :) preto neodsudzujem zaciatocnikov, zvlast ked sa ucia pouzivat IT, net (!) a vsetko co s tym suvisi - sami, bez nejakeho odbornika, ktory by bol po ruke vzdy a za kazdych okolnosti
miro_c
11.06.06,11:03
hej, jasne - takze ty si zacinal s pocitacmi, ked este ta databaza nebola az taka rozsiahla a "vychytrala" ako je teraz ... a je pravda aj to, ze antiviraky su vzdy o krok dva pozadu za trojanmi a spol. :o Ale nevravim, ze novacik v pouzivani IT nema byt opatrny, ...samozrejme ma byt - o to viac, ze ta databaza sa neustale zvacsuje ...:rolleyes:navyse - v tom obdobi, ked si ty zacinal asi este internet nebol tak rozsireny, ako je dnes, co je tiez velmi dolezity moment. Vtedy sa viry rozsirovali hlavne "rucne" :D pouzivanim nakazenych hier na disketach. Pocitacova gramotnost sa u kazdeho zlepsuje rokmi ... imho :) preto neodsudzujem zaciatocnikov, zvlast ked sa ucia pouzivat IT, net (!) a vsetko co s tym suvisi - sami, bez nejakeho odbornika, ktory by bol po ruke vzdy a za kazdych okolnosti

Ja som sa nevyjadroval k užívateľom samotným (aj keď si niekedy dosť znepríjemnia život a nemuseli by), ale išlo mi o to, že finančná spoločnosť si zaplatila bezpečnostný audit, namiesto toho, aby v prvom rade vybavila svoje počítače softvérom na ochranu pred možnými útokmi (myslím vírusy, spyware, ...) a zaviedla nejakú kultúru pre používanie počítačov. Aj u nás je dosť organizácií, ktoré majú čo vylepšovať, ale aj takých, v ktorých reštrikcie na počítačoch by sa mnohým zdali ako hranica s paranojou, ale v takýchto prípadoch je možnosť nakazenia veľmi minimálna.
M3G
11.06.06,12:05
noooo... ja mam Sekoru spojeneho hlavne s Ferdom Mravcom :) ale mam silny dojem, ze utecenca maju nase deti, vyslo to aj v r. 1987 ... to by tak asi zodpovedalo :p ... a nie vsetky knihy, ktore mali som citala aj ja ... ;)

btw: O.Sekora mal 37 rokov, ked napisal prveho Ferdu Mravca ... a to bolo v roku 1936 ... dobre, ze? :)

Neprekvapím ťa asi ničím:o. Tú knihu som minule otvoril a skoro som odpadol, tak to bolo infantilnô. Najmä mená:). Inak stála 25 Kčs v roku 1987. Skúsim sem priložiť knihu, čo som vydával jednej známej z Chynorian(iba v počte niekoľko desiatok kusov, aby to bolo jasné), ak mi povieš, že aj toto poznáš, odpadnem:eek:. Je to na štýl Utečenca, len v zimnom vydaní:

kniha:
http://www.nedanovce.sk/kniha.pdf
obal:
http://www.nedanovce.sk/obal.pdf

Inak Ferina Mravca nemám v zbierke, asi preto, že chrobáky som v obľube nemal...
Aj pred Včielkou Majou som mal rešpekt:D.
ayya
11.06.06,12:26
Neprekvapím ťa asi ničím:o. Tú knihu som minule otvoril a skoro som odpadol, tak to bolo infantilnô. Najmä mená:). Inak stála 25 Kčs v roku 1987. Skúsim sem priložiť knihu, čo som vydával jednej známej z Chynorian(iba v počte niekoľko desiatok kusov, aby to bolo jasné), ak mi povieš, že aj toto poznáš, odpadnem:eek:. Je to na štýl Utečenca, len v zimnom vydaní:
kniha:
http://www.nedanovce.sk/kniha.pdf
obal:
http://www.nedanovce.sk/obal.pdf
Inak Ferina Mravca nemám v zbierke, asi preto, že chrobáky som v obľube nemal...
Aj pred Včielkou Majou som mal rešpekt:D.
:) myslim, ze ma "trosku" precenujes, ale vdaka ... mozem sa spytat: v akom programe ste zalamovali ten text? My sme tiez vydali jednu knizku, ale bolo to v programe, ktory mne bol neznamy ...
vsimla som si, ako su poukladane stranky - tak ako to ide do tlaciarne: aby sa harky dali spravne poskladat ... nie som na to odbornik, preto sa tak smiesne laicky vyjadrujem ... ale - bola to nadherna praca, nikdy na to nezabudnem, skoda len, ze sa dnes tazko malym vydavatelstvam podari zivit sa dlhodobo z vydavania knih (ale to je dlha a ina tema)
btw: celkom mila sa mi zda ta knizocka ... bolo to na predaj? ... posielali ste povinne vytlacky vsetkym instituciam ako to je v zakone popisane? iba preto sa pytam, ked ste to v malom naklade robili ... povinnych vytlackov je tusim viac ako 20 ks :o
M3G
11.06.06,13:32
:) myslim, ze ma "trosku" precenujes, ale vdaka ... mozem sa spytat: v akom programe ste zalamovali ten text? My sme tiez vydali jednu knizku, ale bolo to v programe, ktory mne bol neznamy ...
vsimla som si, ako su poukladane stranky - tak ako to ide do tlaciarne: aby sa harky dali spravne poskladat ... nie som na to odbornik, preto sa tak smiesne laicky vyjadrujem ... ale - bola to nadherna praca, nikdy na to nezabudnem, skoda len, ze sa dnes tazko malym vydavatelstvam podari zivit sa dlhodobo z vydavania knih (ale to je dlha a ina tema)
btw: celkom mila sa mi zda ta knizocka ... bolo to na predaj? ... posielali ste povinne vytlacky vsetkym instituciam ako to je v zakone popisane? iba preto sa pytam, ked ste to v malom naklade robili ... povinnych vytlackov je tusim viac ako 20 ks :o

Odporúčam
http://behomsvetom.blindserver.com/rada2.htm

Autorka to robila v Microsoft Word 97, ilustrátorka to upravovala cez openoffice 1.1. a exportovala to do pdf, čo sa dostalo ku mne. Ja som to potom tlačil, dával dohromady a orezával. Najlepšie zo všetkého bolo, ako som jej to sľúbil dodať v určitý deň a môj známy práve vtedy generálkoval orezávačku(taký 200kg stroj). Za hodinu som musel využiť svoje všetky elektrické a mechanické znalosti aby som to dal dohromady, knihy orezal a potom som to musel znova rozobrať...

Zákony sme nedodržali, pokutu sme zatiaľ nedostali, vytlačkov bolo cca 50 ks, všetko sa rozdávalo prominentom :cool:, nič sa nepredávalo.
ayya
11.06.06,15:08
Odporúčam
http://behomsvetom.blindserver.com/rada2.htm
dakujem za tu stranku - vynikajuca ! Ale asi dobre, ze som ju nemala k dispozici vtedy, ked sme rozhodovali, ci do vydania knihy ideme alebo nie :)

Napriek tomu, ze sme vsetko - okrem autorskeho honorara robili v tzv. rodinnej a kamaratskej rezii (navrh obalky, korektury, zalamovanie) a este sa mi podarilo "proti sebe" postavit dve ponuky z tlaciarni, cim som vyrazne skresala sumu za papier, tlac a viazanie ... tak sme dnes v podstate na nule :D - ale my sme robili 3000 vytlackov. A hlavne - nerobili sme to kvoli zisku ale - ako sa vravi - fakt z pasie :D Nikdy neprestanem byt mojmu sefovi za to vdacna, ze mi to umoznil realizovat :)
Paraaaada to bola - od prveho kontaktu s autorom sme za tri mesiace (bez dvoch dni) mali tu knizku "na pulte" ... :) doslovne, to sa aj odbornici z branze dodnes nad tym cuduju, ked to spomeniem ... aj "krstiny" sme mali :D
M3G
11.06.06,17:49
dakujem za tu stranku - vynikajuca ! Ale asi dobre, ze som ju nemala k dispozici vtedy, ked sme rozhodovali, ci do vydania knihy ideme alebo nie :)
Napriek tomu, ze sme vsetko - okrem autorskeho honorara robili v tzv. rodinnej a kamaratskej rezii (navrh obalky, korektury, zalamovanie) a este sa mi podarilo "proti sebe" postavit dve ponuky z tlaciarni, cim som vyrazne skresala sumu za papier, tlac a viazanie ... tak sme dnes v podstate na nule :D - ale my sme robili 3000 vytlackov. A hlavne - nerobili sme to kvoli zisku ale - ako sa vravi - fakt z pasie :D Nikdy neprestanem byt mojmu sefovi za to vdacna, ze mi to umoznil realizovat :)
Paraaaada to bola - od prveho kontaktu s autorom sme za tri mesiace (bez dvoch dni) mali tu knizku "na pulte" ... :) doslovne, to sa aj odbornici z branze dodnes nad tym cuduju, ked to spomeniem ... aj "krstiny" sme mali :D

Stramáčka, vlastnú knihu máš za sebou...koľko kusov s z nej predalo?

Ja mám teraz také nutkanie začať vlastnú knihu písať:o , ale nemôžem sa k tomu dostať, stále veľa roboty predo mnou.
Bol som pri páde dvojičiek a od roku 2001 ma začali fascinovať, zbieram neustále nejaké materiály o tom, čo bolo predtým. Nebol by to však reality román, skôr "sci-fi" s titulkom Moderní zlodeji..
ayya
11.06.06,18:35
Stramáčka, vlastnú knihu máš za sebou...koľko kusov s z nej predalo?
... Nie nie ... "moja" je ta kniha iba v tom zmysle, ze ja osobne som to vydanie "spískala" - ale nie napisala. Ten autorsky honorar som prave preto spomenula, lebo sme ho vyplacali autorovi. Bola to kniha v cestine, tak sme cast nechali na Slovensku a cast sme vyviezli do Ciech ... v pomere 1:2 ... paradoxne mozno - z tych 1000 urcenych na nas trh sa skoro vsetky predali ale v Cechach nam niekde v sklade este trci okolo 500 ks ... ale nevadi, aj tak to povazujem za super uspech a super zazitok - pojdeme si asi v lete pre ne a aspon budem mat mozno do smrti co citat :D ked jednu precitam tak za dva tyzdne, tak to mam co robit viac ako 10 rokov :D :D
lenkak
11.06.06,18:37
jednu mi môžeš potom poslať. Knihy zbožňujem.
ayya
11.06.06,18:42
Ja mám teraz také nutkanie začať vlastnú knihu písať:o , ale nemôžem sa k tomu dostať, stále veľa roboty predo mnou.
Bol som pri páde dvojičiek a od roku 2001 ma začali fascinovať, zbieram neustále nejaké materiály o tom, čo bolo predtým. Nebol by to však reality román, skôr "sci-fi" s titulkom Moderní zlodeji..
hmm.... to su zazitky na cely zivot (asi aj pre tvoju rodinu to bolo krute, kym si sa ohlasil, ze si ok) ;) viackrat som citala, ze to bola taka udalost a s takym obrovskym dopadom, (a s tym aj suhlasim) ze vela veci budeme casovo urcovat na "pred padom dvojiciek" a na "po pade dvojiciek" ....

budem ti drzat palce, aby si si nasiel cas na pisanie a aby sa ti aj darilo :)
nedavno som si zase mrkla film s Robertom Redfordom - Den kondora (?) tam su zabery zo vstupnej dvorany jednej veze z dvojiciek... aj zabery zvonka - ak to mas, tak si to mrkni ... velkolepe to bolo - uvidime, co si tam postavia teraz - koncepciu a plany uz maju tusim dohodnute a schvalene ... ;)
ayya
11.06.06,18:47
jednu mi môžeš potom poslať. Knihy zbožňujem.
:) volaco napisem podrobnejsie za chvilku do pofajrontovej temy ...
M3G
11.06.06,19:51
Nie nie ... "moja" je ta kniha iba v tom zmysle, ze ja osobne som to vydanie "spískala" - ale nie napisala. Ten autorsky honorar som prave preto spomenula, lebo sme ho vyplacali autorovi. Bola to kniha v cestine, tak sme cast nechali na Slovensku a cast sme vyviezli do Ciech ... v pomere 1:2 ... paradoxne mozno - z tych 1000 urcenych na nas trh sa skoro vsetky predali ale v Cechach nam niekde v sklade este trci okolo 500 ks ... ale nevadi, aj tak to povazujem za super uspech a super zazitok - pojdeme si asi v lete pre ne a aspon budem mat mozno do smrti co citat :D ked jednu precitam tak za dva tyzdne, tak to mam co robit viac ako 10 rokov :D :D

Väčší problém je knihu vydať, ako napísať, takže "tvoja":D
Inak tých 1000 kníh je dosť dobrý úspech.
A keď tá kniha bude zaujímavá, pridám sa aj ja s čítaním, zostane ti ešte 499, teda 498 prečítať:)
M3G
11.06.06,20:03
hmm.... to su zazitky na cely zivot (asi aj pre tvoju rodinu to bolo krute, kym si sa ohlasil, ze si ok) ;) viackrat som citala, ze to bola taka udalost a s takym obrovskym dopadom, (a s tym aj suhlasim) ze vela veci budeme casovo urcovat na "pred padom dvojiciek" a na "po pade dvojiciek" ....

budem ti drzat palce, aby si si nasiel cas na pisanie a aby sa ti aj darilo :)
nedavno som si zase mrkla film s Robertom Redfordom - Den kondora (?) tam su zabery zo vstupnej dvorany jednej veze z dvojiciek... aj zabery zvonka - ak to mas, tak si to mrkni ... velkolepe to bolo - uvidime, co si tam postavia teraz - koncepciu a plany uz maju tusim dohodnute a schvalene ... ;)

Zážitky na celý život, to máš pravdu, plánoval som tam zostať až do októbra, ale v NYC som vydržal 10 dní potom a letel prvým lietadlom, čo letelo do európy. Ešte mám niekde odložený aj board ticket.

Ďakujem za veľmi prospešnú informáciu, Three days of Condor sa to presne volá,zase niečo do zbierky....už som to dal sťahovať.
Pred 2 rokmi som si stiahol video NYC požiarnikov, ktorí kamerovali vstup pri záchranárských prácach a tiež aj to ako utekali z vnútra, keď to začalo na nich padať...bohužial v zlej kvalite:mad: , ale stále hľadám originál DVD verziu.

Tu by mali byť aktuálne veci k novej budove
http://www.renewnyc.com