MashoSK
29.02.16,10:35
Zdravím.
Plánujem založiť živnosť a k tomu aj osobitný podnikateľský účet, mojou prioritou budú lacné Non-Sepa platby/prevody, teda mimo EÚ.Viete niekto o banke kt. Ponúka vcelku lacný podnik.účet? Ak by ste mohli napísať skúsenosti s vašimi účtami.Viem o Fio zadarmo účte avšak zahraničné platby dosť drahé.

Ďakujem.
profesional
29.02.16,18:59
Tie platby z mimo SEPA zóny chceš prijímať, alebo posielať? Aká bude priemerná výška transakcie, minimálna výška transakcie, maximálna vỷška transakcie, aký bude mesačný obrat na účte? Z resp. do ktorých krajín majú byť realizované Aká je právna podstata biznisu? Toto všetko má vplyv.
MashoSK
29.02.16,21:28
Ďakujem ta reakciu,
Priemerná výška transakcií bude od 1000 do 2000eur, mesačný obrat asi nie viac ako 10000 eur samozrejme pri úspechu to bude viac čo teraz môžem sa len domnievať.platby budu realizované zo Slovenska do USA a Číny, konkrétnejšie chcem dovážať tovar z týchto krajín.
profesional
01.03.16,14:55
Pre platby do Číny najlepšie vyjde podnikateľský účet vedený ako 2 účty v jednej banke a to priamo v mene Eur a v mene Juan, pričom najlepšie pri týchto parametroch vychádza Komerční Banka. Pre platby do USA je to takmer jedno, ale vyber si banku, ktorá je súčasťou nejakej väčšej bankovej skupiny. Rozdiely sú minimálne. Zvažoval by som UniCredit Bank. Je tiež vhodné zvážiť, či pre teba nebude vhodnejšie mať hocikde normálny podnikateľský účet a na prevody využiť služby ako TransferWise a pod..
MashoSK
01.03.16,18:10
Ďakujem pekne za odpoveď,
2 účty v jednej banke v rozdielnych menách znie ako dobrý nápad,tiež som rozmýšlal že netreba nevyhnutne podnikateľský účet a len použiť Paypal/Transferwise avšak problém je že nie všetci zahraničný výrobcovia a obchodníci akceptujú Transferwise hlavne nie z Číny,preto som hľadal či nie je na trhu niečo výhodné pre mňa,ale vyzerá to že všetky najväčšie banky maju skoro totožnú sadzbu pre Non-SEPA platby.....idem pozrieť tú komerční banku....