Marianna01
10.06.06,13:02
Konečne by som si chcela ísť oddýchnuť a navštíviť rodičov, ktorí bývajú dosť ďaleko. Plánovala som to na máj, preložila na jún, potom júl... vždy mám nejakú povinnosť niečo odovzdať na nejaké úrady za nejakých klientov.
Žeby konečne august??? Alebo sa opäť niekto posnaží a vymyslí si nejaké nové prihlášky, odhlášky, registrácie, preregistrácie, výkazy, zákazy (vlastne to nie)?
Bude mať účtovník pre seba aspoň nejaký ten pohodový týždeň v roku?
Alebo budeme už odteraz v jednom kolotoči?
:confused::confused::confused:
Zn. Frustrovaná, bez voľného času...:eek:
účtovník 007
10.06.06,12:14
Milá Marianna,
účtovník to Ti je pozoruhodný druh v zvieracej ríši. Stále niečo musí. Presne tak, ako si písala. A ono je Ti to druh málo učenlivý v tomto smere. Vždy si nájde príčinu, prečo zas nemôže a znovu musí. Len že každý sa raz dostane do štádia, že pochopí starú pravdu, že musíme iba zomrieť. Preto nedovoľ, aby si musela dôjsť až tak ďaleko, kde pochopenie tejto pravdy bolí....
Moja rada: ukradni si chvíľu pre seba a svojich blízkych, zabudni, že existujú okolo Teba pokuty, penále,príkazy a nariadenia(a sociálna a zdravotná a daňový úrad(:D Uvidíš, že to ide, vzoprieť sa a mať čas ne seba a tých najbižších. Veľa síl Ti prajem pri Tvojej malej vzbure ľudského druhu zvaného:"účtovník!":D
lenkak
10.06.06,12:15
Budeš rada, ak sa k nim dostavíš na viacej dní na Vianoce.
Ináč nestihneš. Ak tak tak len na jedno omrknutie.
Ja by somTi veľmi priala, aby si ich navštívila aspoň raz za mesiac.
ondrejvla
10.06.06,15:52
Konečne by som si chcela ísť oddýchnuť a navštíviť rodičov, ktorí bývajú dosť ďaleko. Plánovala som to na máj, preložila na jún, potom júl... vždy mám nejakú povinnosť niečo odovzdať na nejaké úrady za nejakých klientov.
Žeby konečne august??? Alebo sa opäť niekto posnaží a vymyslí si nejaké nové prihlášky, odhlášky, registrácie, preregistrácie, výkazy, zákazy (vlastne to nie)?
Bude mať účtovník pre seba aspoň nejaký ten pohodový týždeň v roku?
Alebo budeme už odteraz v jednom kolotoči?
:confused::confused::confused:
Zn. Frustrovaná, bez voľného času...:eek:

Zabudla si ešte znovu registrácia na spotrebné balenia liehu - zmena zákona, ak to stihneš v auguste, v septembri sa k rodičom vari dostaneš...

Ale teraz vážne, kašli na pokuty, na výkazy, na pánov podnikateľov, ktorí ti zavolajú práve v nedeľu, keď dávaš deťom obed, lebo potrebujú súrne vytočiť účtovníčku, alebo manželka si objednala kríky a stromy a príde faktúra na firmu, aby si bola dopredu informovaná, alebo on práve teraz potrebuje vedieť, aký má k dnešnému obedu HV, alebo... Radím ti, drzo odpovedz, mám svoju rodinu a nie pracovný čas, zbaľ deti, manželovi daj pusu, bude prekvapený, že si na to našla čas a choď za svojimi rodičmi. Buď šťastná, kým máš za kým chodiť a priniesť kvet do vázy na stôl a nie na kopček hliny. Ak ochorieš, pán podnikateľ ti neuľahčí tvoje trápenie, ale naopak, ešte pritvrdí, preto ukáž kde je hranica práce a kde rodiny.
Melnick
10.06.06,15:57
Buď šťastná, kým máš za kým chodiť a priniesť kvet do vázy na stôl a nie na kopček hliny. Ak ochorieš, pán podnikateľ ti neuľahčí tvoje trápenie, ale naopak, ešte pritvrdí, preto ukáž kde je hranica práce a kde rodiny.
................................................. koda nejakým slovom kaziť to čo Ti povedala Vlasta.
Eulalia
11.06.06,05:44
Ale ten august by aj mohol celkom pripadať do úvahy. To sa budú naši budúci poslanci ešte hádať o podobe budúcej vlády a nebudú mať ešte čas vymýšľať nové povinnosti pre nás.:) :)
Dúfam......:mad:
Zita5
11.06.06,06:10
ondrejvla]Buď šťastná, kým máš za kým chodiť a priniesť kvet do vázy na stôl a nie na kopček hliny. Ak ochorieš, pán podnikateľ ti neuľahčí tvoje trápenie, ale naopak, ešte pritvrdí, preto ukáž kde je hranica práce a kde rodiny.

Marianka , ber k srdcu reč Vlastičky .
Čo by som dala za to , aby som mohla nosiť mamičke resp.rodičom kvety do vázičky a čas by som si určite našla ..........,ale aby neprišla chvíľa , že čas budeš mať......a kvietok nebudeš môcť na stôl odovzdať....a vtedy svedomie bude navrávať niečo iné , určite by si pocítila chvíľu trpkosti, že niečo sa mohlo robiť inak ,ako sa robilo .Ty si musíš nájsť na rodičov čas i na úkor práce .Ja viem , že dnes potrebujeme každú korunku..........., ale nezabúdajme na to , že raz aj nám odídu deti z domu a budeme veľmi smutní , ak si na nás nespomenú .................................................. ..
a potom možno niekde v kútiku , kde nás nikto nebude vidieť , si aj ťažko poplačeme .
Takže kašli na prácu na podnikateľov a neverím tomu , že jeden víkend aj s rodinkou si čas nenájdete na návštevu svojich rodičov .
A ja Ti v tom držím palce, aby sa Ti to podarilo .:) :) :)
Orim
11.06.06,17:53
Sú ľudia, ktorí si myslia, že sú nenahraditeľní (Ako vraví jeden môj známy, nenahraditeľných sú plné cintoríny). Omyl, v rade prípadov to ide bez nich lepšie ako s nimi.
Mariannna01 toto nebolo na teba. Ale ver mi ak sa ti náhodou niečo stane, každý z tvojich zamestnávateľov sa na teba vy..... Nechcem byť vulgárny. Vypni mobil, daj tam oznam (na schránku) od kedy budeš fungovať a bude pokoj.
Najdi si čas na seba aj svoju rodinu
Marianna01
12.06.06,13:33
Mílí moji kolegovia :):):):), veľmi ste ma potešili, mám veľmi príjemný pocit z tejto témy, aj keď niektoré pravdy sú tvrdé. Ano, mamu i otca mám len jedného, takže zrejme čím skôr balím deti a odchádzam na dovolenku.

Kvetinky na stôl síce nedávam pravidelne, ale v telefonickom kontatkte som s nimi denne. Viem, že mamka by ma chcela vidieť častejšie, ale aspoň takto jej vynahrádzam sčasti moju neprítomnosť. A verím a pevne v to dúfam, že tie kvetinky na kopec hliny ešte dlllllllllho nebudem musieť nosiť, lebo aj keď už sama mám deti, pokým mám rodičov, vždy budem dieťa. :)
Marianna01
12.06.06,13:37
Zabudla si ešte znovu registrácia na spotrebné balenia liehu - zmena zákona, ak to stihneš v auguste, v septembri sa k rodičom vari dostaneš...

...na pánov podnikateľov, ktorí ti zavolajú práve v nedeľu, keď dávaš deťom obed, lebo potrebujú súrne vytočiť účtovníčku, alebo manželka si objednala kríky a stromy a príde faktúra na firmu, aby si bola dopredu informovaná, alebo on práve teraz potrebuje vedieť, aký má k dnešnému obedu HV, alebo...

Nezabudla Vlasti, už to vybavujem... :D

Vrchol drzosti od klienta bolo, keď mi zavolal v nedeľu večer po 22,00 hod! To som jednoducho telefón vypla. A to deň pred tým mi druhý o 21,30 doniesol podklady na spracovanie!
Vážne uvažujem, že si na bránu vycapím otváracie hodiny a do telefónu na odkazovú schránku tiež. Nech vedia, kedy volať, pretože toto začína byť neúnosné.
Eulalia
12.06.06,17:51
Nezabudla Vlasti, už to vybavujem... :D

Vrchol drzosti od klienta bolo, keď mi zavolal v nedeľu večer po 22,00 hod! To som jednoducho telefón vypla. A to deň pred tým mi druhý o 21,30 doniesol podklady na spracovanie!
Vážne uvažujem, že si na bránu vycapím otváracie hodiny a do telefónu na odkazovú schránku tiež. Nech vedia, kedy volať, pretože toto začína byť neúnosné.

A vieš, že toto sa mi zdá ako veľmi dobrý nápad? Nech len skúsia ísť niekam na úrad po úradných hodinách ..... V menších mestách je v sobotu ešte aj pošta zatvorená.
Mariannka, ale mám pocit, že si voči svojim klientom priveľmi ústretová a že preto sa naučili Ťa tak zneužívať. Skús si prečítať niečo o asertivite, možno to pomôže. Veď sa takto zoderieš.
Jozef Mihál
12.06.06,19:47
mimotemy mzdárka si v auguste pokoja neužije - k 1.8. je účinná novela zákona o soc.poistení, do 31.8. treba do zdr.poisťovní odovzdať oznámenia zamestnávateľa o výsledkoch RZZP...

Takže prajem príjemné leto.
Eulalia
13.06.06,02:46
mimotemy mzdárka si v auguste pokoja neužije - k 1.8. je účinná novela zákona o soc.poistení, do 31.8. treba do zdr.poisťovní odovzdať oznámenia zamestnávateľa o výsledkoch RZZP...

Takže prajem príjemné leto.


:mee: :mee: :mee: :mee: :mee:
Marianna01
14.06.06,13:48
mimotemy mzdárka si v auguste pokoja neužije - k 1.8. je účinná novela zákona o soc.poistení, do 31.8. treba do zdr.poisťovní odovzdať oznámenia zamestnávateľa o výsledkoch RZZP...

Takže prajem príjemné leto.

RZZP dokončujem, len tak mimochodom nervy v kýbli... :D:D:D a všetko pošlem hneď, nech to mám z krku. Zamestnanca, ktorému robil RZ niekto iný nemám, takže nemusím čakať, kým mi oznámia, či mám alebo nemám preplatok/nedoplatok. Chvalabohu.
Takže AUGUST V POHODE... :D:D:D