Clinton
29.02.16,15:35
Na mojom pozemku som bol napadnutý susedom, ktorý mi spôsobil PN 28 dní. V „skrátenom“ konaní PZ bola moja PN znaleckým posudkom stlačená až pod hranicu 7 dní, čo rozhodnutie napriek okolnostiam posunulo prípad do priestupkového konania. Prokurátor uznesenie zrušil a trval na jeho zmene a klasifikácii prečinu výtržníctva a nebezpečného vyhrážania. Poverený príslušník zduplikoval pôvodné uznesenie, údajne kvôli nedostatočným dôkazom. Proti tomu som sa ako poškodený odvolal a prokurátor ho zrušil po druhý raz. Tretie uznesenie PZ už verdikt dozorujúceho prokurátora zohľadňuje a vznáša obvinenie voči dotyčnému zo spáchania oboch prečinov. Čaká ho súd, no už v závere skráteného vyšetrovania začal advokát obvineného vyvíjať snahu o diskreditáciu mojej osoby, celý incident som si vraj vymyslel a obvinený je vlastne obeťou. To ma vedie k horeuvedenej otázke. Existuje zákonná možnosť, že ak sa obvinenému podarí oslobodiť, može to na radu svojho advokáta brať ako nactiutŕhanie? Mohol by ma na tomto alebo novom súde obviniť a žiadať úhradu trov, prípadne ešte ďalšie odškodné? Bude mať vobec na to nárok, keď bude naďalej klasifikovaný v priestupkovom konaní? Je to zjavná absurdnosť, ale na Slovensku je možné všetko. Takže ak predsa, ako sa mám brániť? Poznamenávam, že advokáta nemám a ani ho nemienim riskovať.
lujza.j
29.02.16,14:41
Clinton
29.02.16,14:44
Trvá už 1,5 roka