lolqoo2
29.02.16,17:30
Dobry den,

Kupil som si sporttester cez e-shop. Po 5 dnoch mi prestala fungovat synchronizacia s PC a mob aplikaciou.

Volal som do shopu a povedali mi ze ked to dam reklamovat, tak mi nevymenia za nove (TO CHCEM), ale ze sa to posle do servisu a do mesiaca to vybavia. Lenze ja nechcem taky vadny kus, co ked sa to zas pokazi a nechcem hlavne cakat, potrebujem ho.

Ako to urobit tak, aby som necakal ? Vychadzal som zo zakona 102/2014 ,

Mozem tam prist a tvrdit, ze som to len rozbalil a hned zistil, ze to nefunguje ? Cize chcem vratit peniaze a odstupit od zmluvy ? (vypisem tlacivo)
- na vyrobku nieje poznat ze bol pouzivany tych 5 dni...

Alebo mi pravo vratit vyrobok kupeny cez e-shop do 14 dni bez udania dovodu tym, ze je to pokazene zanika? Nebolo to mojou vinou je to softwarova chyba.

Ak by mi pristupili na odstupenie od zmluvy, kupil by som si rovno dalsi. Jednoducho som s typom vyrobku spokojny a chcem ho pouzivat, len som dostal vadny kus. A preco by som ja mal cakat mesiac na opravu, ked to nieje moja vina a chcem to pouzivat hned.

Este mi napadlo, ze tam pridem, ze chcem odstupit od zmluvy a ani nepoviem ze je s nimi problem...proste ono to na prvy pohlad ide, chyba je len neskor pri synchronizacii zozbieranych udajov...proste pridem ze chcem odstupit a nech mi daju peniaze.

Dakujem
buchač
29.02.16,16:34
Máš pravdu, tak to (tá reklamácia) proste nefunguje...;)
Žabinka
29.02.16,16:55
lolqoo2
29.02.16,16:59
ano to som uz cital, dakujem, tam nieje odpoved na to, ze ak by som to vratil a predajca by zistil ze je tovar vadny, resp. ze som ho pouzival, to ma zaujima, ako by sa riesilo.
misoft
29.02.16,17:06
Zamietol by zrušenie zmluvy a riešil to ako reklamáciu. Pre vrátenie tovaru do e-shopu sú určité pravidlá. Ty si však tovar rozbalil a POUŽÍVAL!
buchač
29.02.16,17:07
Mňa by zaujímalo, ako by si sa zachoval v opačnom garde.
Ako by si reagoval, ak by sa snažil s Tebou nejaký zákazník vydrbať ?


Predsa predajca nepokazil mašinku schválne ... či ?
Žabinka
29.02.16,17:37
to že sa tovar používal, nie je dôvodom na zamietnutie odstúpenia od zmluvy.. pri predaji cez internet predsa táto 14 dňová lehota slúži na odskúšanie.. keď tovar nespĺňa moje očakávania, a dupľom ak nefunguje ako má, je logické odstúpenie od zmluvy, vrátenie tovaru, a žiadanie platby naspäť.. len to všetko musíš stihnúť do lehoty 14 dní.. dôvod odstúpenia nie si povinný udávať.. tu je ešte jeden článok k téme http://www.prava-spotrebitela.sk/pravo-spotrebitela-odstupit-zmluvy/?gclid=CI2BvsrNncsCFUqdGwod_SMAbA#.VtSOYPljWBY
Žabinka
29.02.16,17:40
keď som si brala nový mobil v orange cez e-shop, pokazil sa.. bola som s tým v predajni, kde mi pani povedala, škoda že sa nepokazil pred dvomi dňami, vymenili by sme vám kus za kus, teraz to už musíme poslať na reklamáciu.. o dva dni som prešvihla 14 dňovú lehotu..
lolqoo2
29.02.16,19:19
buchač , vydrbat ? Tak ja si kupim vyrobok, ktory sa po 5 dnoch pokazi nie mojou vinou a ja mam cakat mesiac na opravu ? Ja to chcem pouzivat hned! Navyse, ja s nimi nijak nevybabrem, jednoducho si kupim dalsi kus, ktory je normalny a funkcny (dufam) takze o peniaze nepridu, nanajvys si zaplatia tu opravu toho vadneho kusu, ktoru by si museli zaplatit aj tak. TU uz ked si clovek uplatnuje svoje prava, tak je odrbavac...ja ich nechcem sikanovat a keby mi to netrebalo hned, kludne by som pockal, ale ja to uz chcem pouzivat hned...a na trhu su aj o polovicu lacnejsie vyrobky, tak ma znacne vytocilo, ze sa to po 5 dnoch pokazi, ked si clovek zaplati.
buchač
29.02.16,19:29
Nereaguj LEN na jedno slovo.
Nevyhýbaj sa otázke ako Fico v predvolebnom boji.
Reaguj na celý obsah komentára.

Ja Ťa síce chápem...ale zákon je zákon.
Predajca nie je predsa výrobca. On proste posúva reklamáciu tam, kde je to potrebné a dodržiava literu zákona.

..a nebuď jak malé decko...že "ja chcem a chcem"...
Alebo ním si ? ;)


...a možno je to všetko aj inak.
Možno nevieš používať mašinku...:D
lolqoo2
29.02.16,19:57
Mily buchač,

Ja by som zakaznikovi, ktory by nechcel naspat peniaze, len vymenit kus za kus, urcite ihned vyhovel a ospravedlnil by som sa mu. Takyto zakaznik by bol spokojny, prisiel by zas a svojim priatelom by povedal o ich privetivosti. Neprisiel by som o ziadny zisk, prave naopak, pridalo by to na dobrom mene predajcu. Predajca si v prvom rade ma overit, ake vyrobky od vyrobcu kupuje a ked sa sa vadny kus vyskytne naozaj len obcas, mal by znasat naklady a vyhoviet zakaznikovi k jeho spokojnosti, to len na Slovensku sa snazia vsetci so vsetkymi vydrbat.

Nie dieta niesom, ale je normalne chciet nieco za co si clovek zaplati, navyse ked to chce pouzivat denno-denne. Ak je na vyber medzi cakanim a necakanim, nevidim dovod, preco by som mal cakat, ked mam na to zakonne pravo.

Co sa tyka pouzivania, to asi tazko, kedze 5 dni som ju pouzivat vedel a vsetko fungovalo a potom sa zacala sama restartovat a nesla synchronizacia.
lolqoo2
29.02.16,19:58
Žabinka , dakujem, si zlata!
lolqoo2
29.02.16,20:06
misoft a co hovoris na linky, ktore pridala Zabinka ?