tsunami27
29.02.16,23:26
Zdravím, chcem sa opýtať ako čo najlepšie vyčistiť účtovníctvo pred poslednou mimoriadnou účtovnou závierkou, po ktorej bude s.r.o. už úplne zlikvidovaná. S týmto nemám absolútne žiadnu skúsenosť. Ide o malú spoločnosť. Potrebujem vyčistiť účty:

211 - zostatok cca 1300eur (len účtovný, konateľ reálne tie peniaze nemá)
336 - mínusovy zostatok (pár drobných)
421 - ZRF (pár drobných)
429 - neuhradená strata min. rokov (suma vyše 3000eur)
428 - nerozdelený zisk minulých rokov (do 200e)
472 - záväzky zo SF (pár drobných)

Ďakujem pekne
Consultix
29.02.16,22:59
K tomu "cisteniu" asi len tolko, ze uctovna evidencia musi odzrkadovat realnu ekonomicku kondiciu spolocnosti a vsetky operacie by mali byt podlozene realnymi uctovnymi pripadmi.
V ramci likvidacie nadalej plati zakladna poziadavka, aby A sa rovnali P, takze v prvom rade sa musis presvedcit, ze mas vyrovnanu suvahu. Majetok, ktory ostava v ramci likivdacie bude tvorit likvidacny zostatok, z ktoreho sa dnes uz neplati ZP.
Aky mas dovod na to, ze hladas sposob skreslenia uctovnej evidencie a "potrebujes vycistit" tieto ucty? Nenachadzam realny dovod, preco by mali byt zostatky prekazkou...
elisabeth
08.03.16,21:45
peniaze z pokladne môže aj darovať - ak nájde niekoho, kto to podpíše. Z daru sa daň neplatí. Ale nebolo by to vhodné, ak už prebieha likvidácia.
Alebo napísať nejakú odmenu za jednoduchú jednorazovú prácu, ktorá môže byť považovaná za príležitostnú činnosť na osobu, ktorá nemá príjem.
472 - ak nie sú zamestnanci, dá sa to vyrovnať voči výnosom.
Zo zostatku na 421 a 428 môže vyrovnať stratu (treba zápis o rozhodnutí spoločníka)
tsunami27
16.03.16,00:23
Dobry den. Zabudla som dodat, ze mam zaujem len o legalne rady, ako "vycistit" uctovnictvo pred likvidaciou. Kedze v tejto oblasti nemam skusenosti, kazda rada (v ramci zakona) pomoze. Hladam vsetky dostupne moznosti, ktore mozem nasledne predstavit konatelovi, aby sa sam rozhodol ako dalej v tomto procese pokracovat.
Co sa tyka suvahy, ta mi samozrejme sediet bude.
Dalej Vam chcem podakovat za vasu odpoved ohladne zrusenia odvodu do ZP. Tato informacia je pre mna relativne nova, vy ste mi to potvrdili, plus som si to este overila aj na Financnej sprave.
Toto celu situaciu ulahci. Takze este raz dakujem.
tsunami27
16.03.16,00:24
Dakujem Vam za odpoved, pomohla :-)