a1b
01.03.16,07:34
Môže mi exekútor zhabať majetok, ak som ochotná sa dohodnúť na splátkach ?
arizona
01.03.16,06:48
Nepises nic blizsie,takze vo vseobecnosti je to tak,se exekutor uprednosti peniaze,aj ked v splatkach pred habanim majetku. Samozrejme,treba spolupracovat,dohodnut sa a dodrziavat dohodu..
buchač
01.03.16,07:46
Môže mi exekútor zhabať majetok, ak som ochotná sa dohodnúť na splátkach ?
Zle položená otázka.

Správne znenie :
Je exekútor povinný dohodnúť sa na splátkach ?

Odpoveď :
Nie, nie je...je to len na jeho vôli.
-------------------------------------
Viď zákon
§ 56
Odklad exekúcie
(1) Na návrh povinného môže súd (§ 45) povoliť odklad exekúcie, ak sa povinný bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo pre príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. Odklad exekúcie môže súd povoliť iba na návrh povinného, ktorý je fyzickou osobou.
...
(9) Exekútor môže s písomným súhlasom oprávneného uzavrieť písomnú dohodu s povinným o postupnom splatení vymáhanej pohľadávky. Počas plnenia písomnej dohody o postupnom splácaní vymáhanej pohľadávky exekútor v exekúcii iným spôsobom nepokračuje.
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/exekucny-poriadok/
BXLmiami
01.03.16,09:02
:-)) otázka je,či je exekútor ochotný dohodnúť sa na splátkach.
draik
01.03.16,14:11
Na to, aby exekútor mohol uzatvoriť dohodu o splátkach, je potrebný súhlas oprávneného, teda toho, v prospech koho je vedená exekúcia.
jar88
02.03.16,00:34
Si zabil a riadne.
Určite to nieje, len na jeho vôli.
Teda, ak nieje jeho vôľa v medziach a duchu zákona.

Zákon má aj iné č.§ napríklad: §200, §61a, §61b, §61c, a mnoho ďalších
------------------------------------
až po sťažnosť na konanie exekútora.
buchač
02.03.16,06:19
jar88 (Dnes 02:34) Si zabil a riadne.
======================
Ak myslíš......ale o 02:34 Ti asi poriadne nemyslelo.

Preštuduj poriadne tie §§§, čo spomínaš a potom sa ozvi.

Ale napríklad § 200 vraví o odmene exekútora a to nemá nejaký vplyv na splátky....či ?
jar88
02.03.16,10:41
Ako že nemá?
Predstav si, že exekútor z Košíc naúčtuje cestovné náklady povinnému z Bratislavy. Tým stúpnu trovy konania.
Treba uvažovať v kontexte a duchu zákona.
--------------------------------------------------
Ty si sa vyjadril k veci o ktorej nemáš dostatočné informácie. Netušíš o aký exekučný titul ide o akú sumu, nepoznáš jednotlivé ceny majetku, počet exekúcií. jednoducho nič. Ale vieš jednoznačne napísať, že exekútor koná podľa vlastnej vôle. To je úplná hlúposť a ešte si za ňu dostal 4 krát plus a odomňa jeden krát mínus.
---------------------------------
xxx
misoft
02.03.16,10:56
Najskôr sa spláca dlh. Potom sa robí vyúčtovanie a platia sa odmeny a náklady. Takže ak exekútor pristúpi na splátky - určí ich veľkosť. A potom si účtuje svoje. A pokiaľ sa všetko nesplatí - bude pýtať svoje.