lubica2403
01.03.16,10:42
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s tým, či je možné otvoriť prevádzku - malú predajňu ešte predtým, ako ju schváli hygiena. Viem, že sa to nemá, zaujíma ma ale,ako to skutočne funguje v praxi. Všetky náležitosti máme splnené okrem toho, že miestnosť je vedená ako rodinný dom. Máme žiadosť na stavebnom úrade o vyňatie priestoru na podnikanie, ibaže slovenské štátne inštitúcie nemajú problém s nedodržiavaním termínov.... Takže čakáme a čakáme... a čas beží... Má niekto skúsenosť s tým, že sa otvárajú prevádzky ešte predtým, ako ich schváli hygiena? Určite viem, že máme všetko v poriadku až na to vyňatie priestoru ( aj to len vďaka ľahostajnému prístupu úradov...) Aká kontrola by nám mohla prísť a aké by boli prípadné sankcie? Ďakujem všetkým za vecné pripomienky :-)
sosak
01.03.16,10:19
lubica2403
01.03.16,10:21
Áno, predpisy poznám, pýtala som sa, ako TO FUNGUJE V PRAXI...
sosak
01.03.16,10:23
To je prax.
Consultix
01.03.16,10:23
Ak poznas predpisy, tak ich dodrzuj. Je to take tazke?
lubica2403
01.03.16,10:28
No, niekedy je to naozaj dosť ťažké- hlavne ak ich nedodržujú štátne orgány, ktoré namiesto do 30 dní vybavia niečo po 60-tich... Ale ďakujem za podnetné názory... Škoda, že stále nedokážu ľudia na PORADE radiť vecne a bez hocijakého podtónu ...
mirka134
01.03.16,10:53
Tak ja ti poviem zo skúsenosti, známy odkúpil predajňu - takže mala z hygieny povolenie. On si nanovo vybavil hygienu aj mu bola na prehliadku - po schválení z hygieny začal predávať ale rozhodnutie dostal až neskôr za týždeň. On v domnení, že môže predávať keď ju má schválenú začal na druhý deň predaj. Po 2 rokoch mu prišla kontrola zo živnostenského a dostal pokutu za to, že začal predávať predtým ako mal v ruke papier z RÚVZ aj napriek tomu že na papieri bolo, že boli na kontrolu skôr. Takže....
lubica2403
01.03.16,11:00
Ďakujem.
Consultix
01.03.16,12:01
Lubica, podton tam nebol ziaden. Ako sa hovori "na plnu hubu" (s prepacenim za vyraz) som vyjadril svoj nesuhlas s takymto konanim. Okrem toho tu Porada nie ja na to, aby sme radili ludom, ako moc sa mju bat toho, ked idu umyslene porusit predpisy, alebo zakon.
erow
01.03.16,12:20
Podla, zakona otvorit nemozes, ale to vies. Ako nahle otvoris a niekto ta uda dostanes pokutu, alebo staci, ze ti pride hygiena na obhliadku priestorov, alebo ludia zo stavebneho konania a zistia, ze mas otvorene a mas pokutu. A nasledne dalsie tahanice, lebo cely kolotoc papierovaciek zacnes od znova.
bomo
01.03.16,16:57
Kontrola z regionálneho úradu verejného zdravotníctva. A je to tzv. správny delikt, pokuta od 150 do 20.000 EUR.