ulukitkan
11.06.06,11:29
Dobrý deň

chcem sa opýtať aký mailový server používate??? Chcem si vytvoriť emailove konto pre firmu, ktorú zakladám a chcem vedieť aj vaše názory na slovenské (centrum.sk, post.sk, pobox.sk,zoznam.sk...a ine) a zahraničné (gmail.com, yahoo.com....atd) mailové servery

zaujima ma s akymi problémami ste sa stretli a ako sa vam ich podarilo vyriešiť

vopred ďakujem za Vaše dotazy :)

ulukitkan
Hlinkovx
11.06.06,09:34
ja mám stonline a gmail....a som spokojná..
ulukitkan
11.06.06,09:37
gmail mam tiež ale nie veľmi dlho....

nevyskytli sa ti nejake problemy s gmailom kedže je to zahraničný server?
lenkak
11.06.06,09:42
ja mám stonline a post.
karol.za
11.06.06,09:56
ja používam centrum.sk ,používam ho cca 1 rok,odkedy mám net a som spokojný,neboli s týmto mailom zatiaľ žiadné problémy a jeho používaním sa mi zväčšuje kapacita schránky ako aj kapacita posielaného mailíku a jeho prílohy
mailíky posielam aj na iné servery a zatiaľ neboli problémy s doručením mojho mailíka
s pozdravom karol
:):):):):)
vladan
11.06.06,17:06
s poboxom mám dosť často problémy ... ak odosielam maily, tak buď ich príjemca vôbec nedostane, alebo ich dostane 2x ... zároveň mi veľa mailov neprišlo (známi mi posielali, ale mne nič nedošlo)
M3G
11.06.06,18:03
s poboxom mám dosť často problémy ... ak odosielam maily, tak buď ich príjemca vôbec nedostane, alebo ich dostane 2x ... zároveň mi veľa mailov neprišlo (známi mi posielali, ale mne nič nedošlo)

To je daň za službu poskytovanú zadarmo.
Pokiaľ plánuješ dostávať dôležité maily, neodporúčam služby poskytované zadarmo. Podľa toho, čo počúvam u známych a neznámych, strácajú sa pravidelne emaily najmä v post, pobox, centrum, seznam, email.
Yahoo a najmä hotmail niekedy z čudného dôvodu nejdu nalogovať alebo nejdu vôbec. Gmail - zatiaľ som nepočul o nejakých veľkých problémoch.
Hlinkovx
11.06.06,18:36
s poboxom mám dosť často problémy ... ak odosielam maily, tak buď ich príjemca vôbec nedostane, alebo ich dostane 2x ... zároveň mi veľa mailov neprišlo (známi mi posielali, ale mne nič nedošlo)
Fladi...skôr si mala napísať...že ti skoro nič nepríde...... :p :p to by bolo presnejšie..
ajobs
11.06.06,19:12
Doteraz som mail stonline, prešiel som na chello, oboje sú OK. Mám aj niektoré freemailové schránky, najlepšie sú asi centrum a hotmail - ale tam je veľa SPAMu.....
pizzanoel
26.01.10,18:21
Ja používam szm je to super server funguje na email, chat a este k tomu sa da vyuzit aj ako webova stranka...perfektne na nejaku prezentaciu firmy...
Takze vrele odporucam www.szm.sk :)
lejka
26.01.10,18:32
POBOX mi mrzne a neprechádzajú niektoré súbory, prichádzajú samé spamy. G-mail je najlepší a najrýchlejší a maximálne 1 SPAM v mesiaci. Som s ním maximálne spokojná.
kufer
27.01.10,19:44
na centrum.sk sa niekedy nedá aktivovať záložka ´´napísať správu´´ a ´´odpovedať´´.
domenico.office
27.01.10,19:53
Ak má byť v tom trochu serióznosti, je dobré si zakúpiť doménu u registrátora domén a zabezpečiť si webový priestor. Získať tým mailovú adresu s názvom svojej firmy. Nechcem znehodnocovať žiadny s freemailových serverov, ale nepáči sa mi osobne, ak mi nejaká firma núka mailovú adresu na týchto serveroch, mám dojem že: no dobre, pošli, možno si to pozriem. Dokonca sa mi stalo, že jeden právnik!!!! mi poskytol adresu na Azet. Pozrel som si, kedy bol naposledy prihlásený na azet...pol roka dozadu. Preto mám z toho takýto dojem.
Tomah
28.01.10,01:14
Mozno sa niektorych dotknem ale ak firma/zivnostnik ale hlavne firma ma mail menofirmy szm/post/centrum.sk evokuje to vo mne amaterizmus a nedoveru.
Bud mat mail pod svojou domenou ( meno AT menofirmy.sk[/email] ) alebo Gmail. Googlu sa vdaka spojenu mailu,calendaru,blogu,docs podarilo presvedcit ze aj freemail sa moze slusne pouzivat ako sluzobny mail.
Dada
28.01.10,05:15
Mám gmail a som maximálne spokojná. Vyskúšala som už kadejaké (post, azet, stonline...), ale gmail nemá chybu (aspoň zatiaľ). Nechodia mi spamy a mám ho aj v mobile, takže len odporúčam.
jojom
28.01.10,05:25
Gmail forever. Ak niečo nepokašlu niekedy. No spam a dostatok miesta.
Soňula
28.01.10,07:55
Ja používam szm je to super server funguje na email, chat a este k tomu sa da vyuzit aj ako webova stranka...perfektne na nejaku prezentaciu firmy...
Takze vrele odporucam www.szm.sk (http://www.szm.sk) :)


Ja mam mail tiež v szm.sk. Co sa mi nepačí, je že za každú moju odpoveď na niaky mail, sa automaticky pripne reklamna pätička szm.sk. Táto reklama sa nepripne, keď si predplatím program t.j. 5,99€ na 6 mesiacov, alebo 7,96 € na 1 rok. Nieje to veľa, ale mne sa to neoplatí, keď posielam v rámci svojej práce 1 -2 maily mesačne.
Ale nesúhlasím s tým, keď si niekto podľa mailu robí obraz o danej firme. Veľa lúdí pracuje vo firmách, kde majú zabezpečeny mail, aj web. Keby si museli platiť každú prkotinu z vlastného vrecka, tiež by možno uvažovali inak. Samozrejme, aj ja mám niake zlé tušenie, keď mi príde objednávka z azetu, ale vo firme , kde teraz som, majú kopec neuhradených faktúr z firiem, ktoré majú zaregistrovanúm doménu, aj niekoľko mailov s doménou ich firmy. A neodpovedajú na žiadny uvedený mail.Tak to je môj názor.
Ericsoft
28.01.10,10:04
No musím s Tomahom súhlasiť, každá firma by mala mať vlastnú doménu aj s hostingom, a tam sú automaticky v cene aj mailové schránky.

Je to profesionálne, bezpečné a praktické... tieto free mailové stránky sú tak na komunikáciu s kamarátmi a podobne...
Stanislav 1975
28.01.10,10:15
Ja mám zoznam.sk- s menšími problémami, ale ako hlavný používam gmail-úplne bezchybný,spolahlivý a potom mám ešte jeden-atlas.sk-ale ten mám len na spamy a hlúpostičky...:)
Stanislav 1975
28.01.10,10:17
Ja mam mail tiež v szm.sk. Co sa mi nepačí, je že za každú moju odpoveď na niaky mail, sa automaticky pripne reklamna pätička szm.sk. Táto reklama sa nepripne, keď si predplatím program t.j. 5,99€ na 6 mesiacov, alebo 7,96 € na 1 rok. Nieje to veľa, ale mne sa to neoplatí, keď posielam v rámci svojej práce 1 -2 maily mesačne.
Ale nesúhlasím s tým, keď si niekto podľa mailu robí obraz o danej firme. Veľa lúdí pracuje vo firmách, kde majú zabezpečeny mail, aj web. Keby si museli platiť každú prkotinu z vlastného vrecka, tiež by možno uvažovali inak. Samozrejme, aj ja mám niake zlé tušenie, keď mi príde objednávka z azetu, ale vo firme , kde teraz som, majú kopec neuhradených faktúr z firiem, ktoré majú zaregistrovanúm doménu, aj niekoľko mailov s doménou ich firmy. A neodpovedajú na žiadny uvedený mail.Tak to je môj názor.

sonička, zruš szm a daj si gmail-ten je fakt skoro bezchyby a podľa mňa jednoznačná jednička medzi freemailami:cool:
AntekaK
01.01.11,16:33
Ahojte, všetko dobré v novom roku všetkým! Chcela by som sa spýtať, ako treba pre firmu založiť konto na platenej doméne? Na súkromné účely používam gmail aj centrum, ale pre firmu by sa mi zdalo vhodnejšie niečo oficiálnejšie. Aké sú cca náklady pre firmu na jeden rok? Som dosť amatér, potrebovala by som trošku usmerniť. :)
blavaciko
01.01.11,20:35
ahoj, na to aby spolocnost mohla odosielat emaily z vlastnej domeny je potrebna regitracia domeny, cena sk domeny sa pohybuje cca od 16€ do 25€/ rocne, cena domeny .com od 6,50, vacsinou skor 9 - 20 eur/rocne
v pripade ak planujes aj webove stranky je vhodne objednat si balicek s webhostingom, pri splneni urcitych podmienok mozes mat domenu zadarmo
ak nechces vyuzivat vlastne internetove stranky, staci ti minimalny webhosting, cca od 0,5 e/mesacne (v pripade, ak by si chcela nieco lacnejsie, su aj take moznosti, kontaktuj ma ss)
adam
02.01.11,07:01
...s gmail som spokojná, vôbec žiaden problém...
MikeM
28.04.11,10:08
Dobrý deň

chcem sa opýtať aký mailový server používate??? Chcem si vytvoriť emailove konto pre firmu, ktorú zakladám a chcem vedieť aj vaše názory na slovenské (centrum.sk, post.sk, pobox.sk,zoznam.sk...a ine) a zahraničné (gmail.com, yahoo.com....atd) mailové servery

zaujima ma s akymi problémami ste sa stretli a ako sa vam ich podarilo vyriešiť

vopred ďakujem za Vaše dotazy :)

ulukitkan

Určite by som zvolil gmail od googlu, alebo yahoo. Mám obidva a s mailom som nadmieru spokojný, užitočné funkcie, prehľadnosť, spoľahlivosť doručovania.
Ale čo sa týka emailu pre firmu, tak najlepšie je zvoliť svoj vlastný email-t.j. napríklad info(@)mojafirma.sk. Je to lepšie pre reputáciu firmy. Taký email môžete mať keď budete mať svoju webstránku(alebo aspoň doménu) a webhosting (http://www.najlepsihosting.com).
arizona
28.04.11,10:24
Určite by som zvolil gmail od googlu, alebo yahoo. Mám obidva a s mailom som nadmieru spokojný, užitočné funkcie, prehľadnosť, spoľahlivosť doručovania.
Ale čo sa týka emailu pre firmu, tak najlepšie je zvoliť svoj vlastný email-t.j. napríklad info(@)mojafirma.sk. Je to lepšie pre reputáciu firmy. Taký email môžete mať keď budete mať svoju webstránku(alebo aspoň doménu) a webhosting (http://www.najlepsihosting.com).

mimotemy
Mozno si si nevsimol, ze odpovedas na 5 rokov stary prispevok!

Ale navadi! ved o odpoved ,ci poradenie asi neslo, staci zaspamovat Poradu a urobit si zadarmenko reklamu...:rolleyes::mee::mad:
MikeM
29.04.11,09:35
mimotemy
Mozno si si nevsimol, ze odpovedas na 5 rokov stary prispevok!

Ale navadi! ved o odpoved ,ci poradenie asi neslo, staci zaspamovat Poradu a urobit si zadarmenko reklamu...:rolleyes::mee::mad:

Všimol som si že odpovedám na starý príspevok a tiež som usúdil, že je to stále aktuálna téma a preto som si dovolil na ňu reagovať. Snaď to niekomu pomôže... Ak tebe nie, tak snáď ti to nejako neuškodilo..a keď hej tak sa ospravedlňujem veľmi. PS: skôr som nenašiel v tejto téme vecný príspevok od teba, takže asi jediný kto tu spamuje si ty...
MikeM
29.04.11,09:58
Ahojte, všetko dobré v novom roku všetkým! Chcela by som sa spýtať, ako treba pre firmu založiť konto na platenej doméne? Na súkromné účely používam gmail aj centrum, ale pre firmu by sa mi zdalo vhodnejšie niečo oficiálnejšie. Aké sú cca náklady pre firmu na jeden rok? Som dosť amatér, potrebovala by som trošku usmerniť. :)

Ročný poplatok cca 13 eur slovenská doména alebo napríklad cca 8 eur .com doména. To je všetko. Webhosting môže byť na tento účel aj zadarmo. Ak by ste mali záujem o zoznam nejakých najlepších webhostingov zadarmo, tak tu (http://www.najlepsihosting.com/Free-Hosting.html). Dúfam, že nikomu nebude vadiť "reklama"... Ináč tak ako vraví blavaciko. Ale ak chcete mať webhosting, alebo doménu iba kôli emailu, tak si už rovno urobte firemnú webstránku.