ebene342
01.03.16,13:09
Ak sa zmeni spolocenska zmluva bez suhlasu druheho spolocnika a VZ ma opravnenie na to o tom rozhodnut, je potom doplnenie ustanovenia o tom, že: "Dohoda o voľbe právomoci súdov SR pri riešení sporov, ktoré vznikli alebo prípadne môžu vzniknúť v súvislosti s konkrétnym právnym vztahom" zasahom do pravomoci spolocnika podla § 141 ods. 2 obch.?
Consultix
01.03.16,12:45
Spolocenska zmluva sa nemeni na zaklade suhlasu druheho spolocnika, ale na zaklade rozhodnutia valneho zhromazdenia. Ak VZ rozhodlo potrebnym poctom hlasov, tak taketo rozhodnutie o zmene SZ je platne a ucinne.
Citujes neuplnu vetu, tak mi unika jaj zmysel...
ebene342
02.03.16,06:16
Spolocnost chce vylucit spolocnika ( dokopy su 2 spolocnici 90%/10%). Ten spolocnik je cudzinec. Spolocneska zmluva obsahuje ustanovenie, že pravny rezim spolocnosti sa riadi pravnym poriadkom SR. To ale neplati pre § 149 na vylucenie spolocnika. Je tu jedno nariadenie EU,ktore potvrdzuje, ze prislusny na konanie vo veci je ten sud, kde ma ten spolocnik sidlo. Pytam sa na § 141 ods. 2 preto, pretoze mame zaujem na tom, doplnit spolocneksu zmluvu o ...."aj pre vsetky spory" nech su kompetentne sudy SR na vsetko. Preto, ak sa VZ uznesie na tomto doplneni, ci toto doplnenie nie je zasahom do prav a povinnosti spolocnika, pretoze potom, by sme potrebovali aj jeho suhals na to a ten nemame.... vdaka