tarantinka
01.03.16,13:15
Dobrý deň, už som sa tu s podobným problémom stretla a tak ma napadla táto otázka, keďže by som aj ja potrebovala pomôcť.

Je tu niekto ochotný poradiť ohľadom účtovníctva a to krok po kroku?
V mojom okolí nie je totižto nikto kto by si vychoval konkurenciu a preto sú skúpi na slovo.
Mám z účtovníctva len školenie, bohužiaľ školu som si nevybrala tohoto zamerania a nikdy by som nepovedala,že to budem potrebovať robiť.
Pred školením som nevedela, o čom je účtovníctvo, ale začalo ma to baviť a aj tomu rozumiem. Chýba mi však prax a niekto, kto by mi sekundoval a jednoducho len povedal urob toto a toto, alebo toto sa robí takto a takto.
Ano popisujú to všetko zákony, ale neviem, či sa niekto dokázal naučiť len z nich.
Ďakujem za odpoveď.
myma
01.03.16,13:00
No, tu je každá rada drahá! Toto by bolo možné zrejme len za nejakú odmenu. Ale možno sa niekto na to podujme.
tarantinka
01.03.16,13:06
:) no veď to
KEJKA
01.03.16,13:16
na diaľku to ani nepovažujem za možné. Najlepšie sa zamestnať, resp. dohodnúť s niekým v okolí, čo tvrdíš, že nie je možné.
Alebo sa hodiť do vody a robiť účto niekomu z rodiny bud naostro, alebo súbežne.
prípadne spracovať účtovníctvo predchádzajúceho roka - zasa podklady získať z nejakej firmy známeho.
Na porade sa prebrali hádam všetky účtovné prípady od výmyslu sveta. Niekde musí byť aj svojho času slávna príručka jednej poraďáčky o účtovníctve.
tarantinka
01.03.16,13:22
no máme vlastnú firmu a už ma štve, že nič nerobím, lebo neviem ako začať. neviem začiatočné stavy, či ich ponahadzujem správne a hlavne odzrkadluje sa to nejako na výsledku účtovníctva, keď nebudem mať presné údaje o stave v pokladnici a na BÚ? zatiaľ to robím len skúšobne a chcem porovnať výsledok s účtovníčkou.
Jarka 1
01.03.16,13:28
A o aké účtovníctvo ide? Lebo je jednoduché a podvojné.
tarantinka
01.03.16,13:37
Ano prakticky budem robiť oboje, ale hlavne ma zaujíma podvojné.
Jarka 1
01.03.16,13:43
Začni najprv s jednoduchým. PÚ si daj spracovávať účtovníkovi a na tom sa uč. Účtuj si všetko zároveň aj sama a kontroluj si správnosť podľa neho.Je jedno či zaplatíš účtovníka, alebo účtovníka učiteľa.
tarantinka
01.03.16,13:59
Ano veď to podvojné chcem práve tak robiť, že si začnem súvisle s účtovníčkou, ja veľa viem, len neviem ako začať. čo všetko potrebujem ponahadzovať aby som mohla začať účtovať. myslím tým 701 čo všetko tam patrí. Lebo už som počula aj o výdavkoch budúcich období a to by malo byť to, čo sme platili právnika na založenie s.r.o. ale teraz neviem, či to tam musim dávať alebo nie.
Kabaka123
01.03.16,14:16
zamestnaj sa ako pomocná účtovníčka... a uč sa od skúsenej...
Jarka 1
01.03.16,15:33
Zadaj si hore do okienka napr. otváracia súvaha a klikni na modrú lupu. Vyhodí ti témy o nej a môžeš sa učiť ako to zaúčtovať.
veronikasad
01.03.16,17:17
JU alebo PU ? Region ?