Shrekula
01.03.16,17:19
Dobrý deň poraďáci,
neviem ako postupovať, s týmto aj keď pre Vás pravdepodobne jednoduchým prípadom. Celý rok 2015 som bola zamestnaná na prac. zmluvu a popritom som mala podpísanú aj brigádu. Vo svojej práci som podala vyhlásenie na spracovanie dane, bolo to dosť hektické obdobie, myslím začiatok februára, tak som nejak nedoriešila čo s dohodou. Mám doma potvrdenie od zamestnávateľa ohľadne zárobku a dane, ktorú mi stiahli. Mám si sama podať daňové priznanie ohľadne tej dohody, alebo ako sa postupuje? Hrubý príjem je tam nejakých 480€, rada by som tú daň späť ak by to šlo.
Tweety
01.03.16,16:24
Ak si požiadala o RZD a to ešte zamestnáv. nespracoval, dolož mu doklad o tomto príjme. Len je už po termíne , tak záleží, či vôbec bude akceptovať dodatočný doklad k RZD. Ak je už spracované, potom musíš podať DP. Ako príloha bude aj to RZD.
Shrekula
01.03.16,16:41
Ďakujem za odpoveď. Takže ak dobre rozumiem, pokiaľ má už môj zamestnávateľ spravené RZD, tak podám DP, ale len ohľadne tej brigády, či si mám vyžiadať aj od zamestnávateľa potvrdenie o RZD? Som z toho nejak mimo ešte som to takto nerobila.
Tweety
01.03.16,16:45
Áno potrebuješ potvrdenie o RZD aby si mohla podať DP.
Shrekula
01.03.16,16:52
Ešte raz ďakujem.