variant
02.03.16,07:40
Dobry den. Mam jednu otazku. riesim teraz vyporiadanie BSM. manzelstvo sme uzavreli v roku 2009 a sro som zalozil v roku 2008. uz som sa dohodol s ex manzelkou ze co ona dostane, ale chce aby som jej dal aj firemne auto. aky je postup v takom priapde? na co ma pravo z mojej sro?vedel by mi niekto poslat formular na to ze ako to ma byt v dohode co sa tyka sro, na taky pripad ked ona nic nenarokuje iba to auto?dakujem
Ice dive
02.03.16,06:53
ak bola sro založená v roku 2008 jedná sa výlučné o tvoj majetok (vklad do základného imania) auto je majetkom sro a nie je predmetom vysporiadania BSM....t.j. exmanželka nemá na auto nárok a nemá žiaden právny základ na získanie akéhokoľvek majetku z SRO.... ak by bola sro uzavretá počas manželstva bola by to iná situácia...
variant
02.03.16,07:25
dakujem pekne. a ako mam postupovat, ak trva na tom aby som jej dal auto? mam to vyradit z podnikania, z uctovnictva, dat do dohody ze ona bude vlastnikom auta a na zaklade toho prepišu auto na policii na jej meno? na zaklade toho co pisete, ani sa nemame zaoberat s sro-ckou v dohode?
Ice dive
02.03.16,07:56
no pokiaľ bola SRO založená pred uzavretím manželstva... nespadá do vysporiadania (je to majetok nadobudnutý pred uzavretím manželstva... )... t.j. manželka si môže trvať na čom chce zo zákona nemá nárok na nič čo sa týka sro... de facto vozidlo ani nemá robiť čo v dohode o vysporiadaní BSM... nakokľo vy ako ex manžel nemáte čo rozhodovať o osude auta, ktoré je majetkom sro... ako konateľ a majiteľ firmy môžte v rámci "dobrých" vzťahov, resp. nejakej šľachetnosti auto darovať manželke... ale je to niečo podobné ako keby jej auto daroval sused odvedľa... ak jej auto chcete dať, je potrebné ho vyradiť z podnikania, z účtovníctva a buď darovacou zmluvou sro daruje auto, alebo ho musí nadobudnúť kúpnopredajnou zmluvou... sro prichádza o majetok, t.j. ak by mala vozidlo darovať, jednalo by sa o nedaňový výdavok... ktorý vy sa musel započítať voči zisku...
variant
02.03.16,08:11
nerozumiem dobre ale ak chcem jej darovat auto, nakolko inak nepodpise dohodu, tak auto mam vyradit z uctovnictva a z majetku sro, prepisat auto na moje meno ako FO, napisat darovaciu zmluvu a bezplatne jej darovat? alebo kupna zmluva co je samozrejme prijem a musim uz ako FO zdanit? alebo mam jej darovat auto ako sro teda PO?
misoft
02.03.16,11:01
Nič jej nedaruj. SRO bola a je stále tvojim majetkom - takže i auto je tvojim majetkom. Tvoja ex- nech sa i na kolomaž rozleje - nemá nárok. A môže sa čertiť koľko chce - trt dostane.
variant
02.03.16,11:08
no dobre, ale inak nehce mi podpisat dohodu a na LV stale figuruje a chcem aby dom bol vylucne moj. nemam inu sancu. v takom pripade darovanie alebo predaj? ale v priapde predaja, za kolko? aby som nemusel zdanit prijem...