zuzana
02.03.16,12:38
Označenie poznámok pre malé ÚJ je Úč POD 3-01 alebo Úč PODV 3-01, lebo som si objednala poznámky pre malé ÚJ cez poradu a tam je označenie Úč PODV 3-01, či je to správne?
karakul
02.03.16,12:25
... otázku zadaj na stránke, kde si to objednala - kúpila
zuzana
02.03.16,12:55
v podstate je jedno kde si kúpiš poznámky, ja sa pýtam, či je správne označenie poznámok Úč POD 3-01 alebo Úč PODV 3-01 pre malé ÚJ, lebo som sa stretla s oboma označeniami?
karakul
02.03.16,13:07
... ja si už roky nekupujem tlačivá, takže ani neviem povedať, čo je na nich vytlačené.
Žabinka
02.03.16,13:31
pokiaľ mi je známe, účtovné závierky sú pre MÚJ a poznámky pre MUJ majú označenie Úč MUJ 3-01, a pre ostatné ÚJ, poznámky majú označenie ÚČ POD 3-01.. označenie Úč PODV 3-01 som ešte nevidela..
karakul
02.03.16,14:16
... na e-Dane je voľba Malá / Veľká ÚJ

a výkazy sú:

Súvaha Úč POD 1-01
Výkaz ziskov a strát Úč POD 2-01
Poznámky Úč POD 3-01

... takže Úč PODV 3-01 asi nie...

ale Poznámky obsahom sa líšia pre malé a veľké UJ
kuravesele
02.03.16,14:21
ÚČ PODV 3-01 je správne podľa opatrenia Ministerstva financií č. MF/19927/2015-74 par. 1 ods. 2 - 2há veta (pre malé ÚJ )
zuzana
02.03.16,16:06
nemyslela som kúpiť tlačivo, ale kúpiť, predplatiť si vzorové poznámky, ktoré sa dajú objednať i tu na porade, keďže sa menila ich štruktúra i obsah v roku 2015
zuzana
02.03.16,16:23
Našla som to tu, 2015 je zmena opatrenia v niektorých bodoch.Ďakujem, takže správne je Úč PODV 3-01?

OPATRENIE
Ministerstva financií Slovenskej republiky
z 3. decembra 2014
č. MF/23378/2014-74,
ktorým sa ustanovujú podrobnosti o individuálnej účtovnej závierke a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre malé účtovné jednotky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 4 ods. 2 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
§ 1
Základné ustanovenia
(1) Týmto opatrením sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre malé účtovné jednotky. Toto opatrenie sa vzťahuje aj na účtovnú jednotku podľa § 1 ods. 1 písm. a) druhého bodu zákona.
(2) Usporiadanie, označovanie a obsahové vymedzenie položiek jednotlivých súčastí riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej účtovnej závierky je uvedené v § 2 až 6 a vzor súvahy, výkazu ziskov a strát a obsahová náplň poznámok sú uvedené v prílohe č. 1. V poznámkach na každej strane poznámok sa pri ich zostavovaní v ľavom hornom rohu uvedie označenie „poznámky Úč PODV 3- 01“ a v pravom hornom rohu sa uvedie identifikačné číslo organizácie a daňové identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené.
(3) Údaje z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky sa zverejňujú uložením do registra účtovných závierok podľa § 23b ods. 5 zákona v rozsahu údajov uvedených v § 2 až 6 a v prílohe č. 1; vysvetlivky sa do registra účtovných závierok neukladajú. Na iné účely ako podľa prvej vety sa môže použiť aj iné grafické usporiadanie súvahy a výkazu ziskov a strát ako je uvedené v prílohe č. 1, pri dodržaní obsahového vymedzenia položiek individuálnej účtovnej závierky ustanoveného týmto opatrením.
zuzana
03.03.16,12:09
Áno, tak teraz už neviem, čo je správne lebo vo výkaze Účtovná závierka sú označené poznámky Úč POD 3-01 a podľa usmernenia Ministerstva financii majú byť označené Úč PODV 3-01, ako to máte označené vy?
Žabinka
03.03.16,12:22
ale veď zase nerob z toho vedu..;) keď si na stránke finančnej správy rozklikneš Účtovné výkazy pre podnikateľské subjekty účtujúce v sústave podvojného účtovníctva - Účtovná závierka podnikateľskej účtovnej jednotky v sústave podvojného účtovníctva - UZPODv14 Účtovná závierka podnikateľov v PÚ - malá a veľká účtovná jednotka (účinná od 31.12.2014), tak to máš uvedené hneď na úvodnej (spoločnej) strane:

Priložené súčasti účtovnej závierky:
-Súvaha (Úč POD 1-01)
(v celých eurách)
-Výkaz ziskov a strát (Úč POD 2-01)
(v celých eurách)
-Poznámky (Úč POD 3-01)
(v celých eurách alebo eurocentoch)

ale ak to budeš mať označené Úč PODv 3-01, tak sa určite nič nestane..;) podstatné je, aby si to mala správne odoslané podľa https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/dp/2015/2015_02_25_Info_k_novym_vzorom_UZ_a_k_zostaveniu_U Z.pdf
Lusinda1
18.03.16,21:20
Odpoveď z MFSR:
Opatrením MF SR z 3. decembra 2014 č. MF/23378/2014-74 sa ustanovujú podrobnosti o individuálnej účtovnej závierke a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre malé účtovné jednotky. Toto opatrenie bolo s účinnosť od 01.01.2016 novelizované Opatrením MF SR č. MF/19927/2015-74.

Usporiadanie, označovanie a obsahové vymedzenie položiek jednotlivých súčastí individuálnej účtovnej závierky je uvedené v § 2 až 6 a vzor súvahy, výkazu ziskov a strát a obsahová náplň poznámok sú uvedené v prílohe č. 1. V poznámkach na každej strane poznámok sa pri ich zostavovaní v ľavom hornom rohu uvedie označenie „poznámky Úč PODV 3- 01“ a v pravom hornom rohu sa uvedie identifikačné číslo organizácie a daňové identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené.

Na titulnej strane závierky ale uvádzajú Ú4 POD 3-01. Asi v tom ani na MFSR nemajú jasno...