andreavajdova
02.03.16,17:22
Dobry den. Mala by som otazku. Mam jednu klientku,inv.doochodkyna. Je SZČO a mala min.rok chranenu dieľňu,požiadala upsvar o príspevok na naklady rezijne . Ako mam vyplnit danove?ten príspevok sa niekde zapisuje?ci ako?zaroven ak nemala vysoky príjem,treba jej daň.priznanie?ďakujem
veronikasad
02.03.16,16:57
účtovníctvo za rok 2015 máš spracované ?
veronikasad
02.03.16,17:03
Na základe čoho ho dostávala ? Veď musí predkladať kopiu peňažného denníka. V žiadosti musí byž uvedené por.číslo peň.denníka pri jednotlivých položkách, ktoré žiadala preplatiť.
Bez spracovania účtovníctva sa nepohneš nikde. Prijatý príspevok je Ostatný zdanitelný príjem, ak budeš úštovať v JU.
mondes
02.03.16,17:21
Je to tak, ako píše veronikasad. A okrem tohto príspevku mala ešte ako SZČO nejaký príjem? Čo znamená, že nemala vysoký príjem?
Ona musela mať každý štvrťrok spracované účtovníctvo, ktoré bolo podkladom na vyplnenie tabuliek, ktoré sú súčasťou žiadosti o príspevok. Takže mala by mať všetko zachytené v peň. denníku (ak vedie JU) a ten je podkladom pre vypracovanie DP.
veronikasad
02.03.16,17:36
a ty chceš teraz vyplniť podobným spôsobom daňové priznanie ?
veronikasad
02.03.16,17:37
Doporučujem minimálne daňovú evidenciu.
veronikasad
02.03.16,17:51
Andrejka, prepáč - v profile máš účtovník-živnostník. Vieš aspoň čo je daňová evidencia, Čítala si Zákon o dani z príjmov ?
veronikasad
02.03.16,18:12
Andrejka, ak si zákon čítala, ako sa môžeš spýtať či pri daňovej evidencii jej môžeš dať skutočné výdavky - nie paušálne. Prepáč, tebe by som si DP urobiť nedala ...
andreavajdova
02.03.16,18:35
Prepacte,ale ja sa tu nebudem pytat.chcela som poradit,pomoct znamej. Ale zostala som prekvapena. Keby som bola profi uctovnicka nepytam sa. Ale zato ma nikto nemusi ohovorit. Ale dakujem
ivka70
02.03.16,20:09
doplnenie vymazanych komentov:

andreavajdova (Dnes 19:34) Dakujem. Ale tvrdi mi,ze vyplnila len tlacivo prijmy vydaje,kt.original odovzdala,ze nechceli ucto. Je inv.dochodkyna. Mala este brigadu.a ziadny pen.denik nema,len komplet papiere v sanone


andreavajdova (Dnes 19:46) Tak urobim jej dan.evidenciu. Len ak idem robit DP kam mam pisat prijmy z chran.dielne?a ona neplatila ziadne odvody kedze je inval.dochodca. Zaroven vydavky jej mozem dat skutocne a nie paušalne?a prispevok od uradu,čo dostala každy štvrťrok kam dam?a ak pouzivala auto?ako to urobim?
andreavajdova (Dnes 20:01) Ano mam,ale uz dlho som to nerobila.a ano viem co jdm dan.evidencia. Ja jej to urobim nemam s tym problem.len som chcela pomoct,aby som neurobila chybu.
andreavajdova (Dnes 20:19) Ok.vdaka.