gretkab
03.03.16,05:28
Vrámci plánovaného pracovného programu som sa zúčastnila (povinnej) pracovnej večere, ktorá bola hradená zamestnávateľom. Pracovala som od 8:00, večera bola o 20:00, účtovník tvrdí, že v tomto prípade už na stravný lístok nemám nárok, lebo jedno teplé jedlo denne zabezpečené zamestnávateľom bola večera. Ako to je?
avalik
03.03.16,04:39
Mas narok na jedem stravny listok po odpracovani viac ako 4 hodin. Ucast na pracovnej veceri je podla mna pracovna cesta mimo miesta pracoviska a tam ti narok na stravne nevznika.
ivka70
03.03.16,06:21
Ty si v zamestnani pracovala od 8:00 do napr. 19:00 a potom ste sa presunuli na veceru alebo ste boli mimo tvojho pracoviska napr. na workshope v hoteli a tam ste nemali inu stravu, len tu veceru?
gretkab
03.03.16,06:49
Ano, pracovali sme od 8:00 do 19:30 priblizne (boli sme na inom mieste, ako je standardne miesto prace, ale bola to normalna kancelaria) a potom sme sa presuvali na veceru (ktora bola na ten den sucastou programu). Inu stravu sme v ten den zabezpecenu nemali (boli sme normalne na obede, ktory sme si hradili sami ako v kazdy iny den).
Tweety
03.03.16,06:59
gretkab Ano, pracovali sme od 8:00 do 19:30 priblizne (boli sme na inom mieste, ako je standardne miesto prace, ale bola to normalna kancelaria) a potom sme sa presuvali na veceru (ktora bola na ten den sucastou programu). Inu stravu sme v ten den zabezpecenu nemali (boli sme normalne na obede, ktory sme si hradili sami ako v kazdy iny den).

Takže z toho vyplýva, že nemáte zabezpečené stravovanie ani v iné dni? Ak áno, Zamestnáv. porušuje ZP, konkrétne § 152.
gretkab
03.03.16,08:24
Zle som to napisala - v ine dni dostavame normalne stravny listok.
Tweety
03.03.16,08:24
potom aj v ten ste mali dostať
ivka70
03.03.16,08:33
Kedze ste nepracovali v mieste vykonu prace, islo o pracovnu cestu (aj ked do inej pobocky) , ktora trvala az do skoncenia pracovnej vecere a mate narok na stravne (diety) kratene o poskytnutu veceru.
Treba si vyuctovat pracovnu cestu, to by pan uctovnik mal vediet.

Pracovna cesta nad 12 hodin, stravne 6,30 EUR.
Kratenie za bezplatne zabezpečenú večeru o 35 % zo sumy 9,80 EUR, co je kratenie o 3,43 EUR, mate dostat stravne 6,30-3,43 = 2,87 EUR bez ohladu na to, v akej vyske bolo poskytnuta vecera.

Pri pracovnej ceste stravne nemozno nahradit stravnym listkom.
Takze bud si zuctujete cestu a dostanete toto stravne alebo cestu nezuctujete a budete sa tvarit, ze ziadna nebola, potom je to pre vas riadne odpracovany cas, za ktory musi zamestnavatel poskytnut stravovanie - teda listok. Pracovna vecera v tom druhom pripade nema vplyv na narok.
Tweety
03.03.16,08:35
Len aby zamestnáv. to bral ako PC a podpísal príkaz na cestu. Tu je asi ten problém.
ivka70
03.03.16,08:36
To som este doplnila .... myslela som aj na taku moznost :)