zuziku
03.03.16,12:22
FO predala auto ktoré v roku 2014 vyradila z podnikania, je to príjem §6 ods.5 kam do daňového dať tento príjem, ak ho zarátam medzi príjmy zo živnosti, kde mu vychádza strata, tak z neho neodvedie daň. nikde v tlačive konkrétne tento § nie je uvedený
Žabinka
03.03.16,11:26
https://podpora.financnasprava.sk/288498-Pr%C3%ADjmy-fyzickej-osoby-z-predaja-hnute%C4%BEn%C3%BDch-vec%C3%AD---vymedzenie
Otázka č. 2 – Predaj auta, ktoré bolo zahrnuté v obchodnom majetku
Daňovník kúpil auto v roku 2008 a zahrnul ho do svojho obchodného majetku. V roku 2014 auto vyradil z obchodného majetku a v roku 2015 ho predal. Je príjem z jeho predaja zdaniteľným príjmom?
Odpoveď
V prípade, ak bolo auto zaradené v obchodnom majetku, príjem z jeho predaja je oslobodený od dane až po piatich rokoch od jeho vyradenia z obchodného majetku. V opačnom prípade je príjem z predaja auta zdaniteľným príjmom a zaraďuje sa medzi ostatné príjmy ako príjem z predaja hnuteľných vecí podľa § 8 ods. 1 písm. c) zákona o dani z príjmov.
Rovnaký postup sa aplikoval aj pri predaji auta v roku 2014.
zuziku
03.03.16,11:44
ďakujem Ti toto som nenašla, a z danového centra mi odpísali že do príjmov zo živnosti ale to sa mi nezdalo, pomohla si mi