stronger
04.03.16,00:45
Prosim o pomoc. Predal som auto r. 1996, pricom nie som prvym majitelom. Kupujuci vykonali obhliadku, aj skusobnu jazdu. Po mesiaci ma kupujuci bombarduje informaciami o hnijucich trubkach. Ma pravo ziadat kompenzaciu? A kolko mesiacov ,,rucim,, za skryte vady?
jslancik
04.03.16,04:46
Vykonal obhliadku? Kupil auto "ako stoji a ako lezi"? Hnijuce trubky nie su skryta vada.
dmc
04.03.16,05:25
r.v. 1996 - vozidlo ma 20 rokov. Pokial v zmluve nepisete ze "trubky" su nove - alebo bez korozie tak by som sa iba pousmial.

Jedine ze by v tych trubkach "zdochla mys". Vtedy by mohli hnit. Ani nie trubky - ako ta mys.
arizona
04.03.16,06:58
Kupil 20r. auto,takze auto zodpoveda veku. Auto si prezrel,urcite videl v akom stave je motor a "trubky", takze ziadna skryta vada...korozia sa neobjavi z nicoho nic behom mesiaca. Podla mna si v prave a kupujuci iba spekuluje.
Chobot
04.03.16,07:44
Nevšímaj si ich. To sú takí hazlíci, ktorí kúpia staré auto a potom od pôvodného majiteľa ťahajú peniaze na "akože" opravy. Dnes je to je veľmi rozšírené. Aj môjho otca chceli takto vydierať. Staré auto, kúpili ho za 300 EUR a potom vyvolávali, že museli meniť spojku, brzdové obloženia a pod, aby im uhradil opravu. Potom sa im rázne povedalo, že nech nevymýšľajú, že nič sa im doplácať nebude. Následne sa odmlčali, dali už pokoj.

JEdnoznačne im povedz, že auto kúpili v takom stave v akom bolo, že vedeli, že to nie je nové auto, a že im nič doplácať nebudeš. Možno ešte zavolajú, budú sa vyhrážať nejakým súdom a pod., ale nevšimaj si ich.

Predpokladám, že to kúpili takí počernejší spoluobčania, že?
stronger
04.03.16,09:30
Kupil si to mlady necierny chalanisko, vie, ze pracujem v zahranici, tak chce tahat peniazky. Zevraj oprava hnijucich trubiek bude stat 300€! Haha. Asi su zlate. Vymena celeho brzdoveho systemu ma stala polovicu.