ivanko7
04.03.16,12:17
slovenská ústava zaručuje občanom volny pristup do médiá. 13 rokov som vlastním anténu ktora bola nainštalovaná na stene výťahovej šachty na streche piatiposchodoveho .doma. V súvislosti s zateplením strechy,hlasovaním na schôdze najomníkov väčšina rozhodlo,že by som demontoval antenu.Co mám robiť,nebudem mať možnosť sledovať televizíu a zostanu bez informácie.
buchač
04.03.16,11:23
Ústava vraví tiež nie iba o (Tvojich) právach, ale aj o (Tvojich) povinnostiach.

Preštuduj Čl. 20 Ústavy.
Chobot
04.03.16,12:22
A máš ju tam legálne? Máš súhlas všetkých vlastníkov na umiestnenie antény? Ohlásil si stavbu antény na stene stavebnému úradu?

Ak nie, tak o akých právach tu píšeš? Je to čierna stavba.

Keby aj áno, tak schôdza vlastníkov môže odsúhlasiť odstránenie antény. V takom prípade by si mal nárok na náhradu primerenej škody. Ale len keď to tam máš legálne.

A určite máte v bytovke káblovú televíziu....
ivka70
04.03.16,12:40
Tebe ale nikto nebrani pristupu k mediam.
Pristup mas, len tvoju antenu v spolocnych priestoroch bytovky uz nikto zadarmo nechce. Trpeli ju tam 13 rokov.
Takze media mozes chytat ako potrebujes, len tu antenu si musis umietnit do vlastnych priestorov, ak nemas suhlas spoluvlastnikov na jej umiestnenie do spolocnych priestorov bytovky.