gabikaon
04.03.16,13:35
Kúpili sme si psa od predajcov, ktorý mali inzerát na jednom bazári. Tvrdili, že je to čisto krvný anglický buldog. Išli sme si po neho osobne. Predajca nám ukázal len otca šteňaťa, lebo vraj matku dal už preč. Tvrdil že je čisto krvný. Postupne sme ho ale sledovali, že vôbec nevyzerá ako buldog a tiež nám to pár ľudí hovorilo, tak sme si ho dali pozrieť chovateľke, ktorá robí aj posudzuje na výstavách týchto psov a tá nám bez váhania povedala, že sa nejedná o anglického buldoga. Môžeme ísť za predajcom a pýtať si späť peniaze, keďže nás oklamal? Ďakujem za radu.
ivka70
04.03.16,12:37
Na zaklade podpisanej kupno-predajnej zmluvy, kde je definovane, ze kupujete cistokrvneho aglickeho buldoga, k comu mate aj prislusne certifikaty, mozete reklamovat. :)
gabikaon
04.03.16,12:43
Len v tom je práve problém, že sme nepodpisovali žiadnu kúpno-predajnú zmluvu, keďže sme psa kupovali od ľudí, ktorý nie sú registrovaní chovatelia. Myslíte, že aj napriek tomu môžeme skúsiť isť k nim psa reklamovať? Ďakujem za odpoveď
ivka70
04.03.16,12:45
Skusi mozte, ale opierat sa o nejake pravo nemozete. Co si vypapulujete, to budete mat ...
gabikaon
04.03.16,12:53
Ďakujem, takže nám ostáva len skúsiť ísť za nimi a či budú ochotní rozumne sa dohodnúť alebo nie. Do budúcna sme sa poučili, že pri kúpe hoci čoho treba mať podpísaný papier.
arizona
04.03.16,12:58
Seriozna chovatelska stanica by ti urcite k cistokrvnemu psikovi vystavila prislusne doklady,prip.ukazala rodicov,chov a pod.

Ale nakolko si kupil psika na inzerat od neznameho cloveka bez zmluvy, iba si podporil dalsieho mnozitela.

Preco si sa s tou chovatelkou neporadil pred kupou???
Alebo si sa ulakomil na to, ze ti niekto preda cistokrvne steniatko za 50euri?
Boze! Staci pouzivat zdravy rozum ,alebo google a mohol si predist problemom...
Pochybujem, ze psika u predajcu "vyreklamujes" a dostanes spat svoje peniaze.
arizona
04.03.16,13:00
a to si si vopred neoverila,. ci su registrovani, ci nie?
gabikaon
04.03.16,13:07
My sme vedeli, že nie sú registrovaní. Nechceli sme psa s PP, a bez PP ponúka veľa ľudí aj čistokrvných psov. Keď sme ho videli ako šteniatko, tak sa nám zdal ako anglický buldog, ale nie sme odborníci, takže sme hlúpo uverili.
pepsikova
04.03.16,13:12
..a vy ste si kupovali psa ako výstavný kus nábytku alebo ako psíka pre radosť a preto, že ste chceli psa?
..lebo nijako nedokážem pochopiť, ako 1.)-kúpiť psa bez ničoho, ak už chcem čistokrvného,
a2.) kúpiť psa a vrátiť ho preto, že nesplnil svoj účel..
..internet je zaplavený špekulantami, ako rýchlo zbohatnúť na psíkoch,naletel si aj ty..bohsám vie, čo bude s chúďaťom psíkom, ak ho nikto nebude chcieť,lebo predajca ho ťažko vezme späť..
gabikaon
04.03.16,13:13
Nenapadlo nás radiť sa s chovateľkou pred tým než sme psa kupovali, keďže už jedného psa takto máme a nebol problém. Nekupovali sme ho za 50eur, ale dali sme za neho toľko ako ponúka veľa iných predajcov tejto rasy bez PP, takže v tom momente nás vôbec nenapadlo, že to je podvodník.
gabikaon
04.03.16,13:19
Nie nekupovali sme si psa ako kus nábytku. Nejde vôbec o to či pes splnil alebo nesplnil svoj účel, ale o to, že sme naleteli podvodníkovi s ktorým by sme si to radi vybavili, aj keď možno nijak dobre nepochodíme. Ide nám hlavne aj o to, aby ten dotyčný vedel, že sme prišli na to že nás oklamal a možno mu v tom nejako zabrániť tým, že by sme ostatných ľudí na neho upozornili, keď bude mať ďaľšie inzeráty, aby mu už nikto nenaletel. My ho samozrejme len tak nenecháme a nevykašleme sa na neho. Máme už jedného psa bez PP a je čistokrvný. Mali sme vtedy väčšie šťastie na predajcu ako teraz.
alaya1
04.03.16,13:22
Nemas pravdu, tvoj pes nie je cistokrvny !.
arizona
04.03.16,13:28
Daj si konecne vysvetlit to, ze ak ti hociaky neregistrovany predajca preda psika bez rodokmena,tak ti moze rozpravat co len chce, nikdy to nie je cistokrvny pes. Za cistokrvneho sa povazuje akurat ten s rodokmenom. http://www.alfonz.sk/pes-s-papiermi-alebo-bez-papierov/
gabikaon
04.03.16,13:34
ja to chápem aj tomu rozumiem, chovala som donedávna králikov a morčatá všetky mali PP, takže viem aký je v tom rozdiel. Ja som to hlavne myslela aj tak, že toho prvého čo máme, to je sharpei a aj sa na sharpeia podobá, aj keď ani on nieje teda čistokrvný, ale tento buldog sa jak trochu podrástol na anglického buldoga ani nepodobá. Skrátka sme naleteli podvodníkovi svojou vlastnou vinou, a sme si toho vedomí. Skrátka sme sa poučili, len som chcela vedieť či sa s tým dá niečo robiť nič viac.
pepsikova
04.03.16,13:39
..možeš zverejniť meno predajcu na všetkých stránkach, kde je prístupný predaj psíkov,lebo ide o množiteľa ..a to sú ľudia, ktorí zarábajú na psíkoch, preto ti ani neukázali matku psíka, pri kúpe..môžeš na neho aj podať trestné oznámenie za poskytnutie falošnej informácie pri kúpe psíka, možeš mu urobiť hanbu na nete, aj ubiť ho možeš ísť, ved vieš, kde býva, tam si kupovala...určite je to množiteľ..neregistrovaný,čisté prachy do jeho ruky..
alaya1
04.03.16,13:45
Ona nema ziaden doklad, ani dokaz o tom, ze psa kupila od neho. Ak na neho poda tr.oznamenie, vec sa aj tak odlozi, ako dokaze tu kupu? A ak "pospini" jeho meno na nete, moze ocakavat od takeho cloveka ona tr. oznamenie za krive obvinenie a aj urazku.
proste naletela a nic s tym neurobi.
gabikaon
04.03.16,13:48
No práve som si zisťovala podľa jedného inzerátu či sa opäť jedná o toho istého človeka, pretože sa mi zdal povedomí a teraz som s tým pánom volala, a tvárila som sa, že mám o jedného z ich psíkov záujem. Samozrejme, zase pýta dosť veľa peňazí za tých psov a bez PP. Takže teraz s mužom spravíme to, že sa s ním dohodneme na stretnutí ako keby sme išli kupovať psa od neho a pôjdeme si to s ním vybaviť. Asi bude prekvapený keď nás uvidí. Dokonca mi povedal, že nech si vyberiem fenku francuzskeho buldočka, aby som ju mohla dať pripustiť s naším sharpeiom, lebo som mu hovorila, že máme sharpeia už, toho psíka od neho som nepriznala. Takže pre neho je asi prirodzené páriť rôzne rasy psov.
gabikaon
04.03.16,13:51
Keď nič iné, tak ja mu na tom bazári kde predáva psov hodnotenie dať môžem, keďže sme psa od neho kupovali. Tam sa dá pridávať hodnotenie a už to aspom upozorní tých ostatných ľudí, aby si na neho dávali pozor.
Dav
04.03.16,14:32
Pes nie je čistokrvný, a chovateľ je množiteľ a podvodník. V opačnom prípade by ste mali v rukách certifikát, osvedčujúci pôvod psa, chovnú stanicu atď. - jeho rodokmeň. Za "chovateľom" ísť môžte, ale vedeli ste, čo kupujete - psa bez preukazu pôvodu z neregistrovanej chovateľskej stanice. Bez zmluvy, bez dokladov - takže nevyreklamujete nič. A nehovoriac o tom, že by reklamácia u "chovateľa" nespravila z kríženčeka čistokrvného psa....
kopretinka
04.03.16,14:33
KRISTOVA NOHA,KRížIť šARPEJA S BULDOčKOM
Consultix
04.03.16,14:57
Nezabudajme na to, ze podla nasich zakonov je mozne pripustit len uchovnene zviera. Uchovneny moze byt len pes s preukazom povodu, co ale zaroven neznamena, ze kazdy pes s PP je uchovneny.
O com je preukaz povodu? O tom, ze otecm aj matka zvierata mali preukazatelny povodm, ze boli uchovneni, nakolko splnali vsetky poziadavky plemena (anatomicke, povahove, vlohove). Ak aj ma pes PP, osvedcuje to len povod, nie to, ze splna podmienky plemena, a vobec nie, ze moze byt uchovneny. Napr. z dovodu dysplazie klbov, alebo ineho defektu.
Takze "chovatel" sam porusil zakon pripustenim neuchovnenych psov. Ale kezde pes je bohuzial len vec, ani toto nebude nikto riesit....
K otazke: Ak mas rad svojho psa, tak ho miluj takeho aky je. To, co sa Vam stalo, je Vasa nezodpovednost, co ale neznamena, ze nie je treba voci takemu konaniu mnozitelov sa ohradit a snazit sa im v tom zabranit,...
alaya1
04.03.16,15:46
citaj poriadne, ten mnozitel mnozi bPP psov, takze povod je nejasny, aj ked ich vydava za cistokrvne.
Consultix
04.03.16,15:58
alaya1: A v com je problem? Trocha odveci reakcia, nemyslis :)
dmc
04.03.16,16:23
mozes mi prezradit zakonne ustanovenie ktore pojednava o tom ze je mozne pripustit len uchovnene zviera a uchovneny moze byt len pes s preukazom povodu ???,,,,ja som za...... iba to chcem vidiet v zakone a v 115/1995 som nic take nenasiel
arizona
04.03.16,17:21
Fiha! Az 3 minusky som vyfasovala za tento prispevok :D ...dnes je ru nejako veselo
Dav
04.03.16,17:42
Kopretinka, to je ako zo Švejka "vdyť ani velikej zoolog Brehm takové zvíře neznal!" Upresňujem : Nie je to zo Švejka, je to zrejme z knihy Vrchári-beťári.
alaya1
04.03.16,18:52
tvoj prispevok je teda od veci, nakolko otazka je o mnozitelovi bPP a ty odpovedas o chove PP psov. :)
Consultix
06.03.16,13:40
Priznam sa, ze som po tom nepatral, ale informacia pochadza zo zdroja, ktory ma moju doveru :) Ale skusim zistit :)
Consultix
06.03.16,13:44
Vytkol si mi nieco, co som ja netvrdil. Problematiku som len rozsiril o okolnosti, ktore mnoho ludi neriesi, cim som len povtrdil a zdoraznl skutocnost, ze dany "mnozitel" nepostupuje spravne. A to nielen z moralneho, ale ani len z pravneho hladiska. Nabuduce si daj trocha viac casu (ktory zjavne nemas, ked je Ti drahy cas napisat slovne spojenie "bez PP" :) ) a vnimaj prisvekom v sirsom kontexte. Porada je o pomahani si, o rozsirovani si vedomosti a spoznavanie inych pohladov, ktore nas mozu motivovat. To, ze niektorych to motivuje k frlaniu, tak je to ich pravo...
alaya1
06.03.16,15:02
a ty si precitaj etiketu Porady, ako mas odpovedat na otazky :).
mareko
06.03.16,16:16
Ja tomu celkom nerozumiem. Píšeš, že ste kupovali psíka za takú cenu, ako iní predávajú psíka bez papierov. Tak je asi jasné, že to nie je šampión. Vy sa toho psíka chcete zbaviť iba preto, že nie je podľa tvojich kritérií "čistokrvný". To znamená, že ho ako "orieška" nebudete milovať?
gabikaon
06.03.16,16:56
Ja som ale nepísala, že toho psa idem vrátiť, ale ide mi o to, že nás ten dotyčný pán klamal a pýtal si za neho peniaze ako keby bol čistokrvný. Za psa, ktorý je krížený s iným by som určite toľko neplatila peňazí. Takže ide mi o to, aby mi ten pán vrátil peniaze aj keď nie celú sumu, ale nech tých psov predáva potom za cenu, príslušnú tej rase psa a nie ako čistokrvného. Ja nikde netvrdím, že mu toho psa idem vrátiť. Ja od predávajúceho chcem len späť peniaze, pretože nás oklamal a ten pes nemá takú hodnotu. Ide mi o princíp a spravodlivosť. Keby stál 50 alebo 100euro, tak to tak neriešim ale 400euro nieje málo.
mareko
06.03.16,17:28
fúha, tak 400 € to je teda pálka. Môžem poradiť iba to, že ak máš komunikáciu cez mail alebo sms, tak môžeš začať riešiť trestný čin podvodu. Je to však na dlhé lakte. No ak to bolo iba cez telefón, tak tu je ťažká každá rada. On peniaze dobrovoľne isto nevráti. Treba iba cez hodnotenia na bazos, ale to je málo platné. Zmení si nickname ... podvodníci to vedia veľmi dobre.
gabikaon
06.03.16,18:21
no to je mi jasné, že to s ním len tak ľahko nepôjde, ale skúsime to, za to nič nedáme. všimla som si, že má inzeráty aj na bazoši aj na bazáre a má ich tam aj pod rôznym nickom, tak mi to príde, že asi nie sme jediní čo mu naleteli a asi mu aj na to prišli, tak skúša sa skryť za meno, ale mám telefón na neho tiež som našla, že používa aj dve čísla mobilu, takže keď už by zmenil nick, tak možno nezmení mobil. A hodnotenie mu určite dám, keď už nič iné a budem mu ho dávať všade kde ho nájdem. Teraz som si tiež overila či je to on, že som zavolala ako potencionálny záujemca o psa. No uvidíme, snáď niečo poriešim.
mareko
06.03.16,18:36
Mohli by ste skúsiť osloviť iných podvedených a dať sa spoločne do boja
gabikaon
06.03.16,18:52
Možno sa ozve niekto, práve na to, keď uvidí hodnotenie pri tomto podvodníkovi, lebo určite niesme jediní, keďže vystupuje pod rôznymi menami.
Budys
07.03.16,13:06
kúpte si psa na pravej chovnej stanici, všetko ostatné nemusí byť pravé.
semtexik
27.04.16,20:09
Ahoj gabikaon, stretla si sa s panom, vyriesili ste to nejako ? Pretoze podla toho co opisujes sa nam stal ten isty pripad. Pan ma viacero inzeratov z Levic pod nickom Erik a s tel.cislom 0944116222 (tel:0944116222) . Je to aj u teba ten isty ? Mam v plane to riesit podobne ako ty a preto som zvedavy na tvoj vysledok. Dakujem za skoru odpoved .
gabikaon
28.04.16,05:14
ahoj, žiaľ sa nám nepodarilo s dotyčným nič poriešiť. Toto bol iný predajca z Topoľčian. Najskôr keď sme pánovi volali, tak ako keby už tušil kvôli čomu, stále si tvrdil svoje, že on nám žiadneho takého psa nepredal, keď sme sa ho potom opýtali ako to budeme riešiť, ostal len ticho a položil telefon. Potom už nedvíhal, písali sme mu sms a na to tiež len odpísal, že on nám takého psa nepredal. Dala som mu aspom zlé hodnotenie na bazoši a to bolo žiaľ všetko čo sme nakoniec mohli urobiť. Tento dotyčný pán je dokonca bývalí policajt, tak očividne vedel ako postupovať, aby sme na neho nič nemohli. Mail nemal uvedený, aby sa nedal nijako použiť, keď človek prišiel na to že je podvodník. Teraz vystupoval aj pod inými tel. číslami. Nakoniec sme to nechali tak, lebo sme nič nezmohli. Pozerala som toho vašeho a ten tam má už tiež zlé hodnotenia, nepozerali ste si ich pred kúpou? Ak máte aspom mailovú komunikáciu, tak môžete skúsiť použiť aspom tú a ak nie, tak len skúsiť ako my a uvidíte či aspom vy nejako uspejete. Držím palce!!!