pracananet
04.03.16,14:48
Ahojte. Potreboval by som poradiť od pondelka mi raz za čas nenačíta internetové stránky.

Internet mám od slovanetu LTE 15

Najprv tvrdili že je pokazená antena, stredu ju došli vymeniť vyskúšali sme to išlo to. Sice sme to testovali len 10 min. Vecer to robilo znova, takze predpokladám že chyba nebola v antene. Potom mi povedali že to bude asi wifi, tak som si zakúpil novú wifi a robí to to isté.

Tvrdia že signál mám velmi dobrý bez výpadkou.

Pri ping testoch cez cmd, alebo pingplotter su neniziadne straty.

pri tracert testoch sa zobrazi pri vypadkoch na prvćh troch krokoch timed out (stale inak) ale stale sa dokončí na poslednom kroku vypise sekundy a ip serveru s nazvom.


Vedel by mi stým niekto poradiť, lebo som už bezradný.

ps.: bolo to vykúšané na troch PC na priamo aj cez wifi, a stále to isté.

Pri nenačítani stránky chorome vypise: Táto webová stránka nie je k dispozícii

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

alebo nieco su DNS_...

Za kazdu radu dakujem
misoft
04.03.16,14:57
Pokiaľ máš router - v jeho nastaveniach máš i DNS server. Istotne bude nastavený ten ich. Skús nastaviť DNS server na 8.8.8.8 - je možné, že ten ich DNS server nie je schopný správne interpretovať URL adresy na IP adresy = nepreloží = nenájde = TIME OUT, v prípade prehliadača = Server alebo stránka nenájdená.
pracananet
04.03.16,15:56
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ten istý internet s tým istým routrom fungovalo pred tým bez problémov. Momentálne je to nastavené na automaticky rozpoznanie DNS. Ale uz bolo vyskúšane preferovana: 8.8.8.8 a alternatívny 8.8.4.4 Takze problem bude niekde inde.
misoft
04.03.16,17:38
Ak vieš IP adresu poskytovateľa - teda tú na akú sa "prihlasuje" router - skús pingnuť - ale zadaj cez cmd - ping x.x.x.x. -t - bude ti vypisovať stále, popri sledovaní pingu skús íst na nejakú stránku. Ak ping vtedy vypadne - problém je u nich. Ihneď si urob z výpisu pingu printscreen, (ak máš tlačiareň) vytlač si to o OTREP im to o hlavu!
Mal som aj ja takéto problémy - dvakrát - a výpis pingu pomohol - chyba bola na strane poskytovateľa.