ZuzanaA
04.03.16,21:51
Prosím Vás, ak je konateľ,spoločník a zároveň zamestnanec firmy na RD, nepoberá z firmy žiaden príjem, ale v rámci pomoci bol na montáži s druhým pracovníkom z firmy, mohol by mať nárok na stravné podľa zákona? Ďakujem.
veronikasad
04.03.16,20:53
z titulu ktorej "funkcie" mu chceš uplatniť nárok na stravné ?
ZuzanaA
04.03.16,21:09
Hm, no neviem. Je to mozne z titulu "niektorej z uvedenych funkcii"? Alebo vobec? Dakujem za pochopenie :)
veronikasad
04.03.16,21:15
Na akú funkciu má pracovnú zmluvu ?
ZuzanaA
04.03.16,21:17
V PZ ma uvedenu funkciu montazny veduci.
veronikasad
04.03.16,21:27
Pokial vykonával práce, ktoré sú predmetom pracovnej zmluvy, nemôžeš mu počas RD z tohto titulu vyplatiť len cestovné náhrady. Mala si mu ukončiť na tých pár dní RD, vyplatiť mzdu (vrátane odvodov) + cestovné náhrady.

Ako konatel môže vykonávať túto funkciu bez odmeny, pokial to má dohodnuté v zmluve. Za výkon funkcie konatela mu patria cestovné náhrady - čo ale nie je tvoj prípad.

Na výkon funkcie spoločníka - v jednoosobovej s.,r.o. - bez nároku na odmenu sú rôzne názory aj z titulu zákona o nelegálnej práci...

Osobne by som postupovala podľa prvej vety, rod.príspevok môže poberať v súbehu s výkonom práce, len na toto obdobie sa musí odhlásiť zo SP z dôch.poistenia a po ukončení výkonu práce nanovo sa prihlásiť + zamestnávatel nahlási ukončenie RD + znovu nahlásiť začiatok RD po ukončení výkonu práce

Pozri aj tu z pohľadu odvodového zaťaženia

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwil3YDWhKjLAhWMBBoKHamkA-QQFggoMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.albertova.eu%2Findex.php%3Fpr avo%3Drms&usg=AFQjCNH_z58Ch2wt8lF2GVndDX4zbIrMGg&sig2=-bU8ZWHFiZ0H_TzPAbCMYA
avalik
05.03.16,05:22
Muz na RD pobera bud materske alebo RP.
Ak pobera materske, nemoze mat prijem z PP, z ktoreho platil poistne a poskytuje sa mu materske.
Ak pobera RP plati tak ako pises.
ZuzanaA
05.03.16,18:24
Ďakujem Vám obom veľmi pekne :)
veronikasad
05.03.16,18:29
ZuzanaA, doplň či zamestnanec pobera materské zo SP, alebo rod.príspevok z UPSVaR
ZuzanaA
05.03.16,19:00
Pobera rodicovsky prispevok. Ale nebudeme to komplikovat s odhlaskami a prihlaskami. :) Ale dakujem, som o nieco mudrejsia vdaka vam.