Mario S
05.03.16,09:32
Dobry den. Stala sa mi taka vec.Po ceste z roboty a v podstate kamosovej oslavy ma zastavila policia. Vyziadali si odo mna OP . Odpovedal som im ze nemam a kedze byvam 500 metrov od miesta zastavenia predlozim lenze Policajt ze musim ist na policiu a kedze uz som mal nastupit do auta a nechcelo sa mi opletat som si este raz pozrel doklady oznamil lpolicajtovi ze OP mam ale on uz ako naschval , ako keby si chcel dokazat svoju nadradenost tto ignoroval. Nasadol som do auta sli sme na policiu opytal som sa ci som zadrzany ze nie tak som telefonoval znamemu ze co to ma byt a kolko ma mozu drzat. lebo sa mi vyhrazal cpztkou za to ze som drzy . Dovolali sme overili si ma . A teraz ta podstatna vec. Kedze polcajt si chcel vkuse nieco na mne dokazovat uz predtym(asi mal zly den. mimochodom mohol mat do 25) poziadal som aby ma s policajnej stanice ( ktora sa nachadza mimo obce vonku v poli) zviezol na dane mieto zasahu. Policajt suhlasil lenze potom nastal ten teror. Kedze si na mne nic nedokazal po ceste chcel moje bydlisko a tak, lenze som mu ho nechcel davat , tak som povedal ze nech ma vyhodi na mieste cinu/ necinu ale on ze nie bud mu dam bydlisko alebo ma vyhodi na poli . ja odpovedam nie staci aspon ked ma vyhodite na konci ulice ktora viedla do dediny a on ze nie ked mu nepoviem kde byvam vyhodi ma na poli . ja ze nepoviem a on kolegovi zastav . vystupil a zacal na mna vystupte si alebo na vas pouzijem donucovacie prostriedky. tak som po druhy krat co uz mal ruku na obusku a tahani za ruku radsej ustupil a vysiel z auta.Podstata nechal ma v podstate na poli . pri prvom dome v dedine .Prisiel som o mobilny telefon v hodnoe 500e. Neviem ci skoncil u nich v aute alebo na ceste po natlaku policie.Slapal som asi 20 minut domov kedze autobus ani nic neslo o takej hodine a ja som isiel s konca obce. Ako mozem postupovat aspon v tom aby mi nahradili skodu za mobil kedze cely tento zakrok bol akosi neprimerany a celkovo vykonstruovany od zaomplexovaneho policajta co si chcel nieco dokazat?
buchač
05.03.16,08:42
Ach jaj...

Počkám si na vyjadrenie iných, som zvedavý na ich názor. Ten môj som si už utvoril.
Mario S
05.03.16,08:55
Ach jaj bolo myslene na mna ci na policiu? Ospravedlnujem sa ak som to napisal zle. Nevedel som ako vystihnut celu story
lujza.j
05.03.16,08:59
Pomoć....
buchač
05.03.16,08:59
Nie na Teba...ale na iných prispievateľov.
Ale taký pohľad zo strany polície by tiež nebol na škodu.
jslancik
05.03.16,10:56
myslím, že každý normálny človek pri stretnutí s policajtom zatne zuby a drží jazyk za nimi. Určite neprospieva poburovať ich akýmkoľvek spôsobom. Dám ruku na to, že si nám povedal iba časť pravdy. V situácii sú dôležité maličkosti - napr. tón, akým si sa s ním bavil. Klamať im o OP, potom ho "zrazu" nájsť, hm, hm... Odmietať povedať svoju adresu...

Tlačiť policajta spraviť niečo, čo nechce, ty nie si asi v poriadku. Jasné, že so sebou nenechá zametať. On tvoju adresu má v zázname, keď si ťa preverovali. Ak ti bude chcieť spraviť nepríjemnosť, tak ti ju spraví. Neviem, čoho si sa bál, keď si mu odmietal povedať adresu... Chceli ťa hodiť domov - s najväčšou pravdepodobnosťou.

K tomu, že si tam vraj prišiel o mobil - ty si fakt koleduješ o problémy... Jediné, čo môžeš, je zavolať na stanicu, pýtať si niekoho z toho auta, a poprosiť ich, že si si tam asi zabudol mobil, a či ho tam náhodou nenašli.

Prečo by ti ho mali nahradiť? máš teplotu? Jediné, čo ti robili, tak ťa (vraj) ťahali za ruku (lebo si odporoval). Oni ti ho neukradli, ani v zlosti nerozšliapali či nerozbili obuškom. Ty si ho stratil, MOŽNO v ich aute. Vieš, čo s tebou budú robiť, ak budeš od nich chcieť náhradu svojho luxusného fónu? prinajlepšom ťa vysmejú do ksichtu...

Vieš, je dobré počítať s tým, že každý policajt v takejto funkcii a veku je mierne re**rd. A tak s ním treba aj jednať - nepoburovať, neodporovať, neprovokovať. Opatrne. Majú väčšiu autoritu/právomoc ako ty. A sú dvaja, svedčia spolu proti tebe jednému.

A ktovie, ako to celé bolo...
hanelie
05.03.16,12:01
tak ja napíšem o svojej skúsenosti s neprimeraným zásahom polície - šinula som si to večer cez mesto (pršalo, zhoršené poveternostné podmienky ) klíďo - píďo, registrovala som oproti idúce policajné auto - zrazu ako v lacnom filme som začula škrípanie bŕzd - americká otočka, spustený maják - ježišmaria, reku čo sa deje - prv než som stihla domyslieť vetu - policajné auto mi zablokovalo krížom cestu - chlapi povyskakovali a že či viem aký priestupok som spáchala - ja skoro poka..ná od strachu, že ničoho som si nie vedomá a oni, že mám zapnuté hmlové svetlá .....
najlepšie na koniec mi jeden hovorí áááá ja vás poznám, ja som spolužiak vašej dcérky dobre tak choďte - krvi by sa mi nebol dorezal
buchač
05.03.16,12:01
100 bodov !

Presne v takomto duchu by sa niesol aj môj príspevok, takže nemá význam zapodievať sa touto story.

Ešte také otázky na sťažovateľa :
Kedy si išiel domov z tej kamošovej oslavy...koľko bolo hodín ?
Mal si vypité, alebo si bol triezvy ?

Poznámka :
Prečo si myslia jedinci, že môžu skákať polišovi po hlave ?
Keby sa niečo také udialo v USA, tak to by skončilo teda úplne inak...na súde a s patričným trestom.

Záver ?
Kľudne sa môžeš sťažovať, máš na to právo.
Lenže pred sťažnosťou si preštuduj aj svoje povinnosti.
buchač
05.03.16,12:15
Hehe...to sa stalo aj mne, že hmlovky zapnuté...
Nuž som vystúpil, dal doklady...chlapci čumeli na 999..;)
Ďalšia devina na opasku...:D :D :D

Ale už sa mi aj iná frajerina podarila.
Na ceste povolená 90-ka...a ja som si to kľudne šinul 2x toľko.
Pokecali sme ... a výsledok ? Že minimálne mi MUSÍ dať pokutu 30€ (vtedy tak bolo)...že budem sa hádať ? ;) :D

Pointa ?
Slušne som mladému polišovi priznal vinu, nemudroval, zdôvodnil moje náhlenie.
Prečo by sa mal aj on realizovať ?

P.S.:
Ale je pravda, že som už poliša poslal po zastavení do péčka...ale to je iný prípad.
misoft
05.03.16,12:26
A nebolo za nimi žiadne auto? Aby zopakovali postup, ktorý v telke raz dávali?
BXLmiami
05.03.16,12:37
Ale no tak,na súde?Možno ten policajt.
fortunka
05.03.16,14:19
Dám aj ja... šinieme si to klíďo píďo po meste, zastavia nás vysmiati policajti. Ja nervy, dcéra vzadu len tak hala bala... okrem mňa spolujazdca nikto pás, ešte pred sebou medzi nohami mi sedel pes... hmm... A oni že: Dobrý deň, ako sá máte? Ukážte doklady... ok v poriadku.. eeej aký krásny pes, hej Fero, aj ty máš takého.. hej hej... vidíte aj on má takého.... dovidenia, pekný deň :))) ani mne by sa krvi nedorezali :D ale plnili si povinnosť, skontrolovali či máme poistku :D

Alebo moj drahy si to šinie 160 po dialnici, majáky spustili, zastavili... pán vodič doklady.. prepáčte zabudol som si, vraciame sa po ne... a oni nám, že v klude ideme smer BA, dobehnite nás s dokladmi :D Bolo to za 100EUR :D ja teda len pozitivne skusenosti mam, kedze su to tiez len ludia... :)
buchač
05.03.16,15:19
BXL...pokiaľ viem, tak pokuty v USA nedávajú policajti, ale súdy...
Alebo sa mýlim ?
BXLmiami
05.03.16,16:00
Nemýliš.Lenže ak nadobudnú dojem,že nedostatočne rýchlo dávaš ruky na volant,tak máš problém.Alebo skôr ten policajt.
Jarka 1
05.03.16,16:22
Na začiatku story sa doťahuješ s policajtom o OP a na jej konci o adresu bydliska.

Ak by mladý policajt mal dojem, že si ten OP nevedel nájsť od rešpektu voči nemu a potom, čo si sa trochu ukľudnil, prestal panikáriť OP našiel, tak celkom určite by si neskončil na polícii.

Lenže tu sa stretli presne dvaja rovnakí, ktorí si potrebovali niečo dokázať. Na betón som presvedčená , že keby si ty bol ten policajt, tak urobíš presne to isté čo on. Bolo by fakt smiešne, keby z celej situácie vyšiel za blbca policajt. A ty to veľmi dobre vieš.

A ten mobil, tak naozaj len ako ti už radili. Slušne sa ísť popýtať a nevyskakovať pri tom.
Janiela
05.03.16,17:36
No nič to, pridám i ja.
Idem si tak domov z predĺženého víkendu. Policajti STOPKA. Plno rečí, ja stres - ako ináč. No a najlepšie bolo, keď mi dali fúkať. Policajt - Pani, je to za tri nulky. Ja úplne zmrznutá od strachu - veď som nepila, tak ako je to možné? Vôbec som si v tej chvíli neuvedomila, že tri nulky sú vždy len nula. :)
Mám takých príhod viac - naposledy mi na diaľnici podali doklady, aby som radšej nasadla a už išla domov. Dokonca som im už aj bútľavu vŕbu robila a počúvala,ako sa majú zle. Mala som pochopenie, tak to bolo za 10.,- EUR. :)
Sú to tiež ľudia, ako my. Netreba ich zbytočne poburovať.
buchač
05.03.16,17:45
BXL...nedáš ruky na volant ?
Hehehe...iné hrátky začínajú....na Juj Trubke videjka do bludu...alebo aj tie špeci tv programy sa tejto problematike venovali.

Taká poznámka.

SLOVENSKO
Našinec je na diskotéke, v bare, v onom...atď.
Našinec sa rehoce, lebo nabehnú kukláči kvôli záťahu.
Našinec sa pindá a je za múdreho.
Našinec sa čuduje, ak mu kukláč jednu trafí ...
Našinec ide okamžite k zemi.
Našinec ale nerieši svoje povinnosti.
Našinec sa potom domáha svojho práva.
Našinec sa sťažuje.
Našinec si ale neuvedomuje, že stačí blbý pohyb.
Našinec by šiel po jednej -dvoch mierenej na onen svet.
Našinec sa realizuje v médiách, pindá, ...a niet konca kraja.

USA
Našinec je na diskotéke, v bare, v onom...atď.
Našinca smiech prejde, lebo kukláči nabehli.
Našinec mlčí a počúva príkazy.
Koniec akcie.
felix1
05.03.16,22:15
Bud rad ze som sa nestal policajtom a nestretli sme sa. Ak policajt prekroci svoju pravomoc je potrebne ho z jeho funkcie okamzite zrusit, ale ak si bude kazdy d...l, alebo to iste v zenskej podobe dokazovat svoju silu, necakajme snahu policajta ist do zakroku. OP si mal a dobre si to vedel. Tam konci moja snaha pochopit tvoje argumenty v tvoj prospech.
linko1
02.05.16,14:15
Nechcem zakladat novu temu, ale poprosim o info. Znamy prekrocil rychlost v obci. Nemal v hotovosti na zaplatenie pokuty. Dali mu sek na uhradu. Zadrzali mu VP ale aj OP. Ten vodicak je ok ale mohli mu zadrzat aj OP? lebo to sa mi nezda....
misoft
02.05.16,14:45
OP - teda občiansky preukaz nemôžu zadržať len tak. Je to predsa doklad totožnosti! Ak toto urobili - prekročili svoju právomoc.
linko1
02.05.16,14:49
Tiez som toho nazoru...ako by ste mu doporucili pokracovat dalej? nechat to len tak...?
misoft
02.05.16,14:56
Podať sťažnosť na Inšpekciu MV http://www.minv.sk/?sekcia-kontroly-a-inspekcnej-sluzby-mv-sr s podozrenia prekročenia právomoci verejného činiteľa. Pokiaľ by sa to (komisia) potvrdilo) - ihneď podať na príslušníkov žalobu pre tr.čin prekročenia právomoci verejného činiteľa. Aby im trochu zrazili hrebienok.
Mimochodom: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2006-224
§11 ods.1; ods.2
linko1
02.05.16,15:36
Dakujem.
jelalim
02.05.16,16:44
Bud sa pojdes stazovat, alebo to mozes rovno skusit medializovat.
lujza.j
02.05.16,18:00
OP...nie nahodou iba omylom nevrateny?!
misoft
02.05.16,18:05
Lui - zadržaný, nevrátený..... je v rukách príslušníka PZ neoprávnene. Ten by mal po kontrole a identifikácii tento doklad vrátiť.
Takže, či nevrátil, alebo zabudol vrátiť - konal nesprávne, pretože tento doklad totožnosti má u seba - teda de facto zadržaný. A ani by ho neospravedlnilo, ak by dal nejaký papier, že bol OP zadržaný.....lebo toto by bolo neprípustné porušenie zákona o OP.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A1va_pol%C3%ADcie
"Oprávnenie požadovať preukázanie totožnosti
Policajt je oprávnený vyzvať osobu, aby preukázala svoju totožnosť. Dokladom totožnosti je občiansky preukaz, prípadne cestovný pas. (Okrem toho sa za doklad totožnosti považuje len preukaz poslanca NR SR, preukaz člena vlády, služobný preukaz sudcu, prokurátora alebo príslušníka ozbrojeného zboru prípadne potvrdenie o odovzdaní, strate alebo odcudzení občianskeho preukazu.) Preukaz totožnosti teda nie je možné nahradiť iným dokladom (napr. vodičským preukazom).

Ak osoba odmietne preukázať svoju totožnosť, môže ju policajt predviesť na útvar Policajného zboru za účelom zistenia totožnosti. Ak osoba nemôže preukázať meno, priezvisko, dátum narodenia a adresu na mieste ani po poskytnutí súčinnosti, môže ju policajt takisto predviesť. Ak sa na základe oznámených údajov ani v evidenciách obyvateľov nepodarí zistiť totožnosť osoby, musí osoba strpieť snímanie daktyloskopických odtlačkov, zhotovovanie obrazových záznamov, vonkajšie meranie tela, zisťovanie zvláštnych telesných znamení a pod. (Vonkajšie meranie tela a zisťovanie zvláštnych znamení musí vykonať osoba rovnakého pohlavia.)

Ak ani potom nie je zistená totožnosť osoby, musí ju policajný orgán najneskôr po 24 hodinách od zadržania prepustiť alebo odovzdať súdu."
sosak
02.05.16,19:00
Neplatnosť občianskeho preukazu

Občiansky preukaz je neplatný, ak

občan zomrel, bol vyhlásený za mŕtveho, stratil štátne občianstvo alebo ukončil trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,
občan stratil občiansky preukaz alebo ak mu bol odcudzený a táto skutočnosť bola ohlásená príslušnému úradu alebo ktorémukoľvek útvaru Policajného zboru,
bol zničený alebo poškodený tak, že sa ním nedá preukazovať totožnosť alebo v ňom zapísaný údaj,
uplynula doba jeho platnosti,
obsahuje neplatné alebo nesprávne údaje, alebo neoprávnene vykonané zmeny,
neobsahuje údaje o skutočnostiach uvedených v zákone,
sa zmenil niektorý údaj v ňom zapísaný okrem údajov zapísaných na žiadosť občana,
podľa zobrazenia podoby tváre v občianskom preukaze nemožno identifikovať držiteľa alebo
občan odovzdal príslušnému úradu svoj doterajší občiansky preukaz pred skončením doby platnosti uvedenej v doterajšom občianskom preukaze a bol mu zaň vydaný nový občiansky preukaz.

Príslušný úrad alebo príslušník Policajného zboru je oprávnený odňať občiansky preukaz, ak je neplatný, z
uvedených dôvodov.

https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_obciansky-preukaz
-------------------------------------
Jednoducho príslušník PZ zistil, že OP je neplatný a zadržal ho. Pravdepodobne uplynula doba jeho platnosti.
linko1
03.05.16,04:34
Nie op je platny....proste mu ho zobrali spolu s vp a tiez kartou vodica....ide zajtra po doklady, nakolko si ich dal zaslat na dopravny v mieste svojho bydliska...tak som zvedava ako to cele dopadne, ale staznost urcite poda...
nunenko
03.05.16,04:42
K mobilu: mobil si mal, keď si volal známemu si ho mal. A ako prvé keď ťa vyhodili z auta by si opäť a ihneď niekomu volal, respektíve by si ho hľadal aby si si mohol zavolať, že tí KKTI ťa už pustili. Teda by si vedel z istotou povedať, že si ho stratil u nich v aute alebo stanici. Miesto, kde ťa vyhodili by si si čekol hneď, ako by si si istý, že ho nemáš v kapse.
lujza.j
03.05.16,06:12
Aku kartu vodica mu zadrzali?
misoft
03.05.16,08:10
linko1: karta vodiča? K tej žiadny vodič prístup nemá. Je to interný doklad PZ - DI, ktorý vydal VP.
linko1
03.05.16,08:29
No neviem ako sa to presne vola, ale je to nejaky preukaz vodica taxi sluzby ...
dmc
03.05.16,08:53
O zadrzani VP dostal doklad..."papier" kde je uvedeny aj dovod. Taktiez o zadrzani OP mal dostat "papier"...ma ho? Co je tam napisane ?.... Nema ho ? Ako dokaze ze mu ho zobrali ? Nespadol mu niekde za sedadlo ?

Nema neplatnu adresu trvaleho pobytu v OP ?.........
dmc
03.05.16,08:58
misoft:

veru tak....ZALOBU na nich.,...

len neviem ci obciansko-pravnu....alebo rovno podat na nich trestne oznamenie......nech ich odstihaju za kradez OP.....alebo rovno aj do vysetrovacej väzby by sme ich mohli dat........a idealne by bolo vyzliest ich z uniformy.....co si to dovoluju....... za nase dane......
lujza.j
03.05.16,09:08
dmc....vies ako to je....do fizla si treba vzdy kopnut....pacia sa mi tieto sprostetkovane infomacie....nik nevie ako to vlastne bolo....vzdy si keketi fizli....co uz ...uz som si zvykla:D
linko1
03.05.16,12:35
Dakujem vsetkym za komentare... Dam vam vediet ako to dopadlo...nakolko dohady k nicomu nevedu... Kazdopadne policia nema pravo zadrzat op len tak ak su udaje na nom spravne...a dostal aj potvrdenie kde ma napisane ake doklady mu zadrzali...zajtra uvidim ako to poriesia na oboch stranach...
misoft
03.05.16,14:29
linko1: Urob si kópiu toho "dokladu", kde je uvedené, že zadržali VP a OP a pošli to rovno ministrovi vnútra! Nech vidí, ako pracujú niektorí príslušníci PZ, ako "poznajú" zákony.
http://ministerstva.urad-online.sk/ministerstvo/ministerstvo-vnutra.php
Pretože - a písal som skôr - OP sa NESMIE zadržať, ak spĺňa všetky náležitosti, údaje sú v ňom aktuálne. Sú na ňom predsa OSOBNÉ údaje osoby - už i to navodzuje, aby sa na nich podal podnet - pre porušenie zákona na ochranu osobných údajov. OP sa taktiež nesmie dávať ako záloha (napr. na recepcii, pri vstupe a pod.).
Môžeš i napísať http://www.minv.sk/?kontakty-prezidia-policajneho-zboru a priložiť kópiu toho "dokladu".
Podanie sťažnosti na postup príslušníka PZ: http://www.minv.sk/?policia_podanie_staznosti
dmc
03.05.16,16:51
Posli to "ministrovi vnutra"..........clovece ..ja sa s teba poseriem.......




neviem na com ficis....

ALE CHCEM TO TIEZ !!!!!
lujza.j
03.05.16,16:55
:D
misoft
03.05.16,18:57
dmc: Tůdle! Nič ti nedám.......:D.
Ale len tak na okraj..... mnoho policajtov (Lui - teba sa to netýka) sa cítia, ako keby požrali všetku múdrosť sveta a získali nadľudské schopnosti. Potom to aj tak v PZ niekedy vyzerá..... Dostali novú zbraň, mali školenie a i tak si do seba dierku urobil.... Čo si už o tom myslieť?
buchač
03.05.16,19:14
misoft (Dnes 21:57) Dostali novú zbraň, mali školenie a i tak si do seba dierku urobil.... Čo si už o tom myslieť?
===================
Myslieť si netreba nič.
Treba vedieť.....
Kto vie, ten vie...;)
misoft
03.05.16,19:19
No práve.... nemyslia.... "vedia".....chobotinu vymyslia....