Vicino
06.03.16,10:57
Vlastne ani nie v boku ale tesne pod zakončením rebra vpredu. Prudká pálivá bolesť, hlavne pri väčšej fyzickej námahe a podchladení. Určite to nie je žalúdok, nič so zažívaním. Po oddýchnutí v teple to prejde a nemusí sa to dlhšie objaviť. Ani si nemyslím, že by to mohlo byť z chrbtice, nikam to nevystreľuje - je to výlučne v oblasti vľavo vpredu pod rebrom. Žiadne pocity akejkoľvek nevoľnosti - len nepríjemná bolesť, ktorá pri oddychu a v teple zmizne. Mám to už dlhé roky a zaujímalo by ma, čo by to vlastne mohlo byť. Nič také som na internete nenašiel - podobné problémy u iných sú sprevádzané aj s inými príznakmi.
buchač
06.03.16,12:11
CITUJEM :

"...Mám to už dlhé roky a zaujímalo by ma, čo by to vlastne mohlo byť "...

"... Nič také som na internete nenašiel ..."
----------------------------

PÝTAM SA :

Čo si urobil pre to, aby si sa dozvedel príčiny - nejakú diagnózu ?
Myslíš si, že Strýko Google je najlepší lekár so všetkými atestáciami a má náležité vybavenie ?
Myslíš si, že sa dá na Google urobiť náležité vyšetrenia...krv, USG, RTG a iné ?
------------------------------

ODPOVEDÁM :

Šak sa vyhýbaj fyzickej námahe a podchladeniu....;)
Vicino
06.03.16,16:51
Ale veď na to neumieram, len sa jednoducho chcem spýtať, či to ešte nemá náhodou niekto iný. Nič viac. Takúto radu si viem dať s prehľadom aj ja sám ...
buchač
06.03.16,17:06
Hm...

Ak myslíš....
Ale podľa mňa skôr nie.
Anika61
06.03.16,18:08
Ja neviem na čo čakáš?choď k lekárovi.
buchač
06.03.16,18:11
Možno na to, že ho raz doma drbne a skrúteného jak §§§ ho pod majákmi biela sanitka odnesie...;)

Ale existujú aj čierne "sanitky"... :rolleyes: :cool:
Anika61
06.03.16,18:20
Bolievalo ma presne vľavo pod rebrom tiež som otáľala s vyšetrením u lekára,no keď sa už bolesť nedala vydržať absolvovala som vyšetrenia.Vyšetrenia ukázali zápal pankreasu,ktorý za tú dobu čo som vyčkávala prešiel do chronickej formy.Nemusí to byť tvoj prípad,ale rozhodne by si mal navštíviť lekára.
Mimochodom môže sa jednať napr.o ochorenie srdca.
Anika61
06.03.16,18:25
Ešte pre upresnenie nikdy som neholdovala alkoholu :-)
terezamaria
06.03.16,18:42
Anička čo sa ospravedlňuješ pre alkohol.... ani lekár bez vyšetrenia nevie povedať, čo to môže byť, samozrejme že to malo byť dávno vyšetrené....vieš sama, že tá chronická forma je potom oveľa náročnejšia....
buchač
06.03.16,18:50
...a taká rakovina pankreasu "nemá chybu"...

Tvrdé ? Šak jasné, že áno...
Pokračovať nemá význam...niekomu proste nevysvetlíš, radšej bude surfovať po nete a čítať "overené" informácie, ako by šiel ku lekárovi.
Anika61
06.03.16,19:15
No Terezka :-) upresňujem ,lebo pankreatitida je väčšinou spájana s alkoholizmom :-)
Vicino
07.03.16,05:08
No medzitým ma niekto upozornil na toto a zdá sa mi to ako vyšité pre mňa: Když vás píchá v levém boku, je to od sleziny přeplněné krví, která nemohla odtéci portálním oběhem do jater. Játra ji neberou, protože z důvodu působení katecholaminů (nadledvinkové hormony) jsou aktivována pro výdej energie díky stresu a pohybové aktivitě, obvykle vytrvaleckému sportu.
Srdce ani pankreas nepripadajú do úvahy lebo za tie roky by som už dávno skolaboval - ale tá slezina a námaha je veľmi pravdepodobná ... Vďaka za ochotu.
Jarka 1
07.03.16,07:12
A zamyslel si sa nad tým, prečo pečeň neberie krv od sleziny? Pečeň je príčina a slezina následok. Daj sa vyšetriť u lekára.
arizona
07.03.16,08:16
Anika61, dovolim si oponovat,ze je to hlupost!. Moja babka mala pankreatitiďu,v zivote nepila akohol. Mne bola tiez diagnostikovana v mladom veku,po 20ke,vypila som dovtedy mozno 3 x vinovy strik,nic viac. Kamoskyna mama tiez nikdy nepila ziaden alkohol a trpi tymto ochorenim...
Anika61
07.03.16,10:35
Ale veď ja viem,že je to hlúposť :-) :-) no nedávno som sa s týmto tvrdením stretla u jedného gastroenterologa/no hneď som ho vymenila/