GABAZ
12.06.06,08:56
Mám klienta, ktorý má prerušenú živnosť do 30.6.2006. Ak by opäť začal podnikať a potom by opäť k 31.12.2006 chcel živnosť prerušiť, je tam nejaký problém ? Pokiaľ som sa pozerala do Živnost.zákona nenašla som tam nejaké obmedzenie pri prerušení živnosti. Ešte jedna otázka - ak živnostník končí so živnosťou, zvykne nasledovať daňovať kontrola, alebo nemusí byť? Veľmi by mi pomohlo, ak by mi niekto odpovedal, kto má vlastnú skúsenosť. Ďakujem.
josh
12.06.06,08:02
Mám klienta, ktorý má prerušenú živnosť do 30.6.2006. Ak by opäť začal podnikať a potom by opäť k 31.12.2006 chcel živnosť prerušiť, je tam nejaký problém ?
Podla mna, ked ma peniaze na poplatky a chce sa mu otravovat tetusky na zivnostenskom urade, tak moze jeden den prerusit, druhy den znova spustit, potom zase prerusit a tak dokola, kolko len chce.
Co sa tyka tej danovej kontroly, neviem poradit.
Zita5
12.06.06,08:07
Daňová kontrola ...to je niečo indviduálne ...môže byť aj nemusí ...všetko záleží od daňového úradu. Ale nie je stanovené pravidlo....že pri prerušení musí byť .

Ale , ak je všetko v poriadku tak sa netreba tej kontroly obávať .;)
ami
15.07.06,13:58
Potrebujem poradiť.Mám pozastavenú živnosť od mája tochto roku avšak potrebovala by som ju znovu obnoviť ale na úrade mi povedali až o 6mesiacov!
Zita5
15.07.06,14:10
Potrebujem poradiť.Mám pozastavenú živnosť od mája tochto roku avšak potrebovala by som ju znovu obnoviť ale na úrade mi povedali až o 6mesiacov!


Informovali správne .Živnosť sa dá prerušiť minimálne na 6 mesiacov .Na menej nie , na viac áno .Viď.Živnostenský zákon

§ 58

(1) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby zruší živnostenské oprávnenie, ak

a) podnikateľ už nespĺňa podmienky podľa § 6 ods. 1 písm. b) a c); neplatí to v prípade podľa § 6 ods. 1 písm. b), ak bol ustanovený zodpovedný zástupca,
b) nastanú prekážky podľa § 8 ods. 1 až 3,
c) u koncesovaných živností o to podnikateľ požiada,
d) podnikateľ pri prevádzkovaní živnosti poruší podmienky alebo povinnosti určené zákonom ako osobitne závažné.

(2) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby môže

a) z vlastného podnetu alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť alebo prevádzkovanie živnosti pozastaviť, ak podnikateľ závažným spôsobom porušuje podmienky ustanovené koncesnou listinou, týmto zákonom alebo inými osobitnými predpismi,
b) z vlastného podnetu alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť, ak podnikateľ nezačal prevádzkovať živnosť v lehote dlhšej ako dva roky od vydania živnostenského listu alebo koncesnej listiny,
c) z podnetu podnikateľa pozastaviť prevádzkovanie živnosti na obdobie najmenej šiestich mesiacov.

(3) Ak je prevádzkareň v obvode iného živnostenského úradu, prevádzkovanie živnosti môže pozastaviť živnostenský úrad, v ktorého územnej pôsobnosti sa prevádzkareň nachádza. O pozastavení upovedomí živnostenský úrad, ktorý živnostenský list alebo koncesnú listinu vydal.

(4) Osoba, ktorej sa živnostenské oprávnenie zrušilo z dôvodov uvedených v ods. 1 písm. d) alebo v ods. 2 písm. a), môže ohlásiť ohlasovaciu živnosť alebo požiadať o vydanie koncesie najskôr po uplynutí troch rokov od právoplatnosti rozhodnutia o zrušení živnostenského oprávnenia.
ami
15.07.06,14:45
Čiže mi nič iné nezostáva než čakať do novembra alebo si spraviť novú živnosť.
Zita5
15.07.06,15:32
Čiže mi nič iné nezostáva než čakať do novembra alebo si spraviť novú živnosť.


Nová živnosť sa dá vybaviť .....treba sa informovať na ŽÚ.
machuľa
15.07.06,19:38
Ja potrebujem vedieť ničo iné, a keďže som tu nová nenašla som kde by som to mohla zaradiť, ale snáď mi pomôžete.
Prosím o radu čo všetko nezabudnúť pri otváraní školského bufetu. Jedná sa o všetky úkony od založenia ŽL. Robili sme aj podnikateľský plán kôli schváleniu dotácie z UP, schválili nám a kázali otvoriť živnosť a účet, ale čo všetko ďalej, aký je ďalší postup? Čo na hygienu, na daňový úrad a na živostenský úrad?????


Ďakujem na sto krát.