Lendy189
06.03.16,19:00
Dobrý deň,

potrebujem poradiť ohľadom distribútorstva. Stala som sa distribútorom pre českú a slovenskú republiku jednej nemeckej značky ( kozmetiky) . Oslovilo ma české fann parfumérie ohľadom spolupráce, ale potrebujem poradiť ako naceniť ten produkt . ja ho mam za nakupovanú cenu 6€/kus . Výrobca chce aby sme sa pohybovali uz v konečných predajných cenách 20-25€ , ale mám problém, kedže som nováčik v tejto sfére akú cenu mam navrhnúť českému fann-ku aby boli spokojné obe strany. ja som rozmýšľala na 10€ / kus ( tým pádom by mali zisku 10-15€) , ale nevie, či sa tým vlastne zbytočne neoberám o 1-2€ kedže si cenu môžem sama stanoviť, ale opakujem som v tom nová a neviem ako mám postupovať. ďakujem za radu.
jslancik
07.03.16,05:40
Chces radu? Zacni tak na 18e, fann si to uz stiahne na im vyhovujucu hodnotu, samozrejme po viacerych kolach jednani a zjednavani... Ty o obchodnych jednaniach a ani celkovo o predaji vela nevies, ze? Hlavne si velmi dobre spocitaj celkove naklady, aby ta napr. zabudnute postovne neoberalo o zisk.
Mimochodom, mas jasno v tom, preco to fann nenakupi priamo od tvojho dodavatela? To je klucove pri vyjednavani.
fortunka
07.03.16,07:00
Rata sa to z predajnej ceny, bezny rabat je vo velkoobchode 30% napriklad. Viac podla objemu, zalezi aj na tvojich nakladoch, radsej si nechaj rezervu pre dalsie vyjednavanie :)DAla by som tych 18EUR, pri PC 25EUR. Na zaciatok, pripadne velky odber vacsia zlava :)urcite nie za 10EUR. Nepozeraj na zisk Fannu, ale na svoj :)
BlackRoses
07.03.16,09:26
Tak ako napísal jslancik, čo zabráni spoločnosti, ktorej chceš predávať tovar, aby ťa a tvoje marži preskočila a išla rovno k zdroju? Ponúkni niečo naviac, a cena nie je všetko.
faro1
07.03.16,16:26
@Lendy189 pozrel som si tvoje staršie príspevky, kde v jednom sa pýtaš na clo z Ruska http://www.porada.sk/t277043-clo-rusko.html#post2810013 , kde budeš nakupovať priamo od výrobcu. Dúfam, že máš všetky tie papierovačky ohľadom dovozu parfumérie za sebou. Vieš, nejako som neuveril, že nemci ti dajú výhradný dovoz svojich produktov, na to tu existujú iní veľkí hráči na trhu.
Moja rada: Nacenenie produktu je posledná vec, ktorú musíš urobiť. Nie je jednoduché uviesť nový neschválený produkt z Ruska na trh EÚ.
Lendy189
22.03.16,17:39
Vec: CLO Rusko je uzavreté už dávno kedže sa mi to veľmi nepozdávalo.

No človek nemusí byť veľký hráč aby sa stal dovozca/distribútor nejakého výrobku. Mne sa to už v roku 2014 podarilo s talianskou značkou- doplnkov pre ženy, ale len pre Slovensko a teraz sa mi podarilo uzavrieť spoluprácu s nemeckou značkou, ale už aj pre Česko . Stačí vedieť komunikovať a všetko sa dá. V dnešnej dobe je nekonečne veľa možnosti a človek nemusí byť ani milionár.

Produkt mám už nacenený a tiež obchodné stretnutie úspešne za sebou.