nikulik
06.03.16,22:04
Dobrý deň,poprosím Vás o pomoc. SZčO dostala of fa.A dve došlé faktúry za materiál. Faktúry boli uhradené. Nasledne na to prišiel dobropis, v ktorom bol vydobropisovaný materiál, jeden z jednej faktúry a druhý z druhej. Všetko zaúčtujem podľa účtovania v JU. SZčO ale nemá ďalší nadväzujúci doklad. Nema ani VPD od dodavateľa o vyplatení peňazí z dobropisu, a nemá ani zápočtovú faktúru, kde sa suma ďalej započítala. Ako mám toto zaúčtovať? Musím mu vyhodiť všetky faktúry súviasiace s týmto dobropisom? Alebo môžem nejak zaúčtovať sumu z dobropisu, že nebude ovplyvnujúca dan? Poradíte mi prosím?
fortunka
06.03.16,21:11
Aky dalsi doklad treba? zauctujes 2 faktury a zauctujes dobropis - do knihy faktur. Uhrady zauctujes podla realnych uhrad... ak heprisla uhrada k dobropisu a teda ostava neuhradeny tak ho nechas tak. Ak je uhradeny nejak, vyziadajte si doklad o uhrade. Ak bude vystavena v buducnosti este ina df. tak to mozete zapocitat. Ziadne fa sa nevyhadzuju.
nikulik
06.03.16,21:18
Faktúry sú uhradené! Prišiel dobropis, a čo dalej? Vratili mu peniaze ale nema doklad! Ako to zaúčtovat, kedze po zaúčtovaní faktúr aj dobropisu mam v knihe záväzkov preplatok???
fortunka
06.03.16,21:22
Doklad si treba vypytat... pisomne, telefonicky.... inak ostane preplatok
fortunka
06.03.16,21:23
alebo este ma napada uhradit ten dobropis IDckom ale aj tak by dotycna firma mala poslat doklad.
nikulik
06.03.16,21:26
A prave preto tu písem. Co ak doklad dostal ale stratil ho. Dana firma moze na poziadanie poslat kopiu, ale original paragon uz nevie vystavit. Zaučtujem tu kopiu? Alebo ak nedonesie kopiu, zaučtujem preplatok ako PNZD?
fortunka
07.03.16,08:59
samozrejme zauctujes kopiu.. nemozes to preuctovat ako PNZD, lebo vydavok k tomu isiel do nakladov. Firma nemusi vystavit ani kopiu dokaldu z RPcky, na zauctovanie uhrady ti staci aj ich napr. pisomne vyjadrenie, ze to bolouhradene v hotovosti vtedy a vtedy...
nikulik
07.03.16,21:12
To by naozaj stačilo? Ok, dakujem pekne za radu.