tigy
07.03.16,13:08
Dobrý deň, zamestnanec ma v žiadosti o RZ požiadal aj o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane na účely §50 zákona, lebo chcel darovať 2% z dane.
Z RZ mu však vyšlo, že darovať nemá z čoho (daň minus daň. bonus mu vychádza cca 22€). Musím mu to potvrdenie aj tak vystaviť, keďže o to požiadal a tým pádom mu aj zraziť nedoplatok dane 0,06€ (aby som na potvrdenie vedela uviesť dátum zaplatenia dane), hoci inak by som ho zraziť nemusela?

Edit: §38 ods.7: Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 5 eur alebo nižšej ako 5 eur najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
- Z uvedeného mi vyplýva, že síce zamestnanec chcel uplatniť postup podľa §50, ale neuplatní, lebo nemôže, tým pádom ani ja nezrážam nedoplatok pod 5€...
Emik27
07.03.16,20:05
Dobrý deň,
presne túto otázku som sa pýtala na školení a pani, ktorá prednášala, mi povedala, že ak v žiadosti o toto potvrdenie požiadal, tak by sme mu ho mali aj vystaviť :)
tigy
08.03.16,09:48
Tiež mi potom napadlo, že mu môžem to potvrdenie vystaviť, ale bez dátumu zaplatenia dane, keďže mu tých pár centov nemám prečo zrážať a zamestnanec tak či tak to potvrdenie nemôže použiť...