Grent
07.03.16,13:43
Zdravím, nejaký čas som sa venoval poistkám a pod. hlavne kvoli vlastnej potrebe, ale teda bolo to len laicky.
Rozmýšlal som že by som sa zamestnal ako druhú prácu v nejakej spoločnosti kde by som ludom mohol pomáhať s vybavovaním poistiek, investovania, sporení a pod.
Chcem na to aj zarobiť ak to budem robiť samozrejme ale na druhej strane chcem skutočne tým ľudom aj pomocť a uzatvarať s nimi výhodné zmluvy aj pre nich.
Existuje vobec taká spoločnosť ktorá sa správa ku klientom ako k ľudom a iba nenaháňa zmluvy ?
Ak by to šlo kludne by som to začal robiť aj na plný úvazok prip. živnosť, neviem presne ako zamestnávajú ludí ale bolo by fajn si takto zarobiť a aj reálne pomocť ľudom.

Takže má to vobec pre mňa význam alebo iba budem strácať čas ?
profesional
11.03.16,09:01
Ak si dosť dobrý, nepotrebuješ žiadnu maklérsku spoločnosť, Požiadaj NBS o vydanie povolenia ako Samostatný agent alebo ako Finančný poradca a budeš môcť vykonávať činnosť na priamo a bez ďalších ľudí.. Na to aby si robil takúto činnosť, nemusíš byť súčasťou žiadnej maklérskej spoločnosti. Je to celé o tvojej odbornosti. Lebo na samostatného agenta alebo na finančného poradcu musíš splniť najvyšší kvalifikačný stupeň..