Bambi23
12.06.06,11:54
Neviem či som zaradila svoju otázku do dobrej skupiny, tak sa hneď ospravedlňujem.
Chcela by som poradiť, ak s tým má niekto skúsenosť, kam všade mám nahlásiť zmenu sídla spoločnosti, aby som niečo nezabudla a nezačali mi chodiť nejaké pokuty.
Firma zmenila sídlo spoločnosti v ramci Bratislavy, ide o s.r.o.
Predpokladím, že minimálne na daňový úrad, Mesto na poplatok komunálneho odpadu, živnostenský úrad ... ale ďalej ma nič nenapadá.
Poraďte mi prosím, ďakujem
Milan Benka
12.06.06,10:07
a čo tak Obchodný register ??
Soc.poisť., zdrav.poisťovne
alušik
12.06.06,10:09
Zdravotným poisťovniam, Sociálke... Oznamovala by som aj dodavateľom, ak nechceš mať problémy s prosbami o prerábanie faktúr...;)
Zita5
12.06.06,10:12
Neviem či som zaradila svoju otázku do dobrej skupiny, tak sa hneď ospravedlňujem.
Chcela by som poradiť, ak s tým má niekto skúsenosť, kam všade mám nahlásiť zmenu sídla spoločnosti, aby som niečo nezabudla a nezačali mi chodiť nejaké pokuty.
Firma zmenila sídlo spoločnosti v ramci Bratislavy, ide o s.r.o.
Predpokladím, že minimálne na daňový úrad, Mesto na poplatok komunálneho odpadu, živnostenský úrad ... ale ďalej ma nič nenapadá.
Poraďte mi prosím, ďakujem
- DÚ , SP , ZP,
-Zmena zmluvy v peňažnom ústave - v banke
-Nezabudnúť všetkým dodávateľom a odberateľom
-Ak máte zamestnancov - dodatok k pracovnej zmluve
- pri lízingu MV - osloviť lízingové spoločnosti , resp. zmena zápisu na dopravnom inšpektoráte
Bambi23
12.06.06,10:15
Dakujem. Dufam, ze nieco nevynecham :)
KEJKA
01.07.10,19:26
čo treba uviesť v žiadosti o zmenu sídla spoločnosti na dopravnom inšpektoráte - zmena údajov v technickom preukaze, ked sa vlastne nemení majiteľ a zmenu má nahlasiť splnomocnený zamestnanec?
podpísaný žiadateľ a jeho osobné udaje včítane rodného čísla?
a žiadať o zmenu adresy - uvediem nové sídlo?
alebo žiadateľ meno priezvisko, ale uvediem IČO spoločnosti a adresu spoločnosti?
akina
02.07.10,08:28
čo treba uviesť v žiadosti o zmenu sídla spoločnosti, ked sa vlastne nemení majiteľ a zmenu má nahlasiť splnomocnený zamestnanec?
podpísaný žiadateľ a jeho osobné udaje včítane rodného čísla?
a žiadať o zmenu adresy - uvediem nové sídlo?
alebo žiadateľ meno priezvisko, ale uvediem IČO spoločnosti a adresu spoločnosti?
Žiadateľ je PO, ona mení adresu sídla, ak podpisuje žiadosť splnomocnená osoba, musí mať od konateľa spoločnosti splnomocnenie k tomuto úkonu
/ splnomocnenie je súčasťou žiadosti /,v splnomocení uviesť osobné údaje splnomocnenej osoby, niektoré inštitúcie žiadajú splnomocnenie notársky overené, niektoré nie ( na ŽÚ nežiadajú ).
KEJKA
02.07.10,11:01
Ďakujem za odpoveď, mätie ma tlačivo, ktoré je rovnaké pre občanov, SZČO aj PO.
Samozrejme, splnomocnenie zamestnanec má, konateľov podpis je notársky overený.
Takže žiadateľ je PO,s.r.o., vypíšeme IČO,
meno zamestnanca na žiadosti figurovať nebude, on to iba podpíše - teda čitateľne. Ale v žiadosti jeho osobné údaje nebudú.
==============
číslo motora, číslo podvozku - obe su povinné?, na ktoré z nich sa vzťahuje kod z TP s označením VIN?
Piccotto3
04.07.10,08:03
Ak je tu ze vytvorena tema ohladom zmeny sidla spolocnosti,ako je to s komun.odpadmi?Znamy suhlasil ze mozem mat sidlo spolocnosti na jeho adrese domu.Musim aj ja platit za odpad,aj ked nebudem produkovat ziadny odpad:Bude mi tam chodit len posta. Dakujem.
KEJKA
04.07.10,14:20
Ďakujem za odpoveď, mätie ma tlačivo na dopravnom inšpektoráte - zmena údajov v technickom preukaze, ked sa vlastne nemení majiteľ. Je rovnaké pre občanov, SZČO aj PO.
Samozrejme, splnomocnenie zamestnanec má, konateľov podpis je notársky overený.
Takže žiadateľ je PO,s.r.o., vypíšeme IČO,
meno zamestnanca na žiadosti figurovať nebude, on to iba podpíše - teda čitateľne. Ale v žiadosti jeho osobné údaje nebudú.
==============
číslo motora, číslo podvozku - obe su povinné?, na ktoré z nich sa vzťahuje kod z TP s označením VIN?
posúvam
akina
04.07.10,16:48
VIN je výrobné číslo podvozku, je uvedené v TP.
Ivenka
25.10.11,05:37
Dobrý deň, SRO zmenila sídlo aj názov a zápis bol vykonaný 30.9.2011. Mám podať DPH už na nový DÚ ? Ďakujem.
KEJKA
25.10.11,05:48
a kedy ste zmeny na DU hlásili?
Ivenka
25.10.11,05:51
Ups, to musím zistiť. Čiže ak v októbri tak podávam ešte na pôvodný DÚ?
Economic
25.10.11,06:00
Ups, to musím zistiť. Čiže ak v októbri tak podávam ešte na pôvodný DÚ?

K 30. 9. 2001 je zmena na iný DÚ. Vaša povinnosť bola ohlásiť zmeny do 15 dní. Ak ste to už oznámili na DÚ, podať DP na nový DÚ. Ak ste to náhodou ešte neoznámili, tak rýchlo oznámiť a podať na starý DÚ, pretože ešte ani spis nemohol byť odstúpený novému miestne príslušnému DÚ.
KEJKA
25.10.11,06:00
lebo ak DU o tom nevie, tak nepreviedol agendu na nový DU, treba zistiť, dohodnúť sa priamo so správcom dane.
Ivenka
25.10.11,06:01
V OR je zmena 30.9.2011 a na DU bolo hlásené až v októbri, zatiaľ ešte oficiálny doklad DU neposlal, lebo sa ešte preberá agenda. Čiže mám podať ešte na pôvodný DU ?
Economic
25.10.11,06:02
:) KEJKA, v rovnakom čase sme odpísali. A v podstate rovnaké stanovisko.
Economic
25.10.11,06:03
V OR je zmena 30.9.2011 a na DU bolo hlásené až v októbri, zatiaľ ešte oficiálny doklad DU neposlal, lebo sa ešte preberá agenda. Čiže mám podať ešte na pôvodný DU ?

Novú kartičku už bude posielať nový DÚ. Ja by som to ohlásila na nový.
KEJKA
25.10.11,06:07
ohlásila, alebo podala DPH? ja dávam súhlas, že ak sa už agenda preberá, tak podať DPH na nový DU. Je problém aspoň telefonicky upovedomiť správcu na pôvodnom aj na novom DU? že to takto riešite?
to Economic - ved my sa väčšinou zhodujeme v názoroch, aj ked tvoje praktické skúsenosti v oblasti zmien a zakladania sro sú nepomerne väčšie, ja ťa skromne zasa doplňam v účtovníctve, či?
Economic
25.10.11,06:14
to KEJKA : V účtovníctve si neskromne určite vyššie ako ja. To musím uznať, takže nejde o doplnenie ale niekedy aj usmernenie. Viem že účtovníctvo je tvoja parketa. Moja je skôr tie veci okolo OR :) a až niekde v závese je účtovníctvo.
Ivenka
25.10.11,06:18
Vďaka Vám obom, takže idem telefonovať aj keď naše DU - KAUZA sa práve sťahujú tak neviem či sa niečoho dopátram.
Ivenka
25.10.11,06:28
Overené, keďže spis bol už odstúpený tak za 9/11 už na nový DÚ.