SEID
07.03.16,14:49
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať či je možné nakupovať z Poľska cez Paypal a následne predávať na SVK.

Je potrebné založiť si živnosť s požiadavkom na IČ DPH? To znamená, že musím byť platcom DPH, aby som mohol obchodovať s Poľskom?

A ďalšia podotázka, nie je problém s účtovaním Paypal?

Ďakujem
Nokerla
07.03.16,19:08
Cez paypal asi nedostanes danovy doklad, ale iba potvrdenie o platbe. Na to aby si nakupoval tovar z PL nepotrebujes byt platca DPH. Od predavajuceho potrebujes danovy doklad, ak chces dalej oficialne predavat na SK.
profesional
11.03.16,08:53
Na nakupovanie nepotrebuješ nič. AK to chceš ďalej predávať, ide o podnikanie a teda musíš mať minimálne živnosť.
PayPal nie je predajca. PayPal je inštitúcia virtuálnych peňazí, tj. cez ňu sa realizuje iba platba. Tj. dokladmi z PayPal sa preukazuje zrealizovanej platby. a nie samotný nákup. Samotný nákup sa preukazuje daňovým dokladom vydaným predajcom v Poľsku. Plátcom DPH byť nemusíš.
Verwest
12.03.16,06:52
tento problém som už dávnejšie riešil a bolo mi poradené, že sa musím registrovať na DPH podľa § 7a alebo § 7 (už presne neviem podla ktorého §). Vzhľadom na predošlé odpovede, že pri nákupe stačí mať len živnosť by som sa chcel ešte raz spýtať, potrebujem sa registrovať na DPH podľa §7 alebo nie? Keď som sa bavil z jedným poliakom tak mi povedal, že bez IČO DPH to jednoducho nejde.