marions
07.03.16,17:34
Môže dávať zamestnávateľ prémie dohodárovi?
veronikasad
07.03.16,16:56
dôvod ?
marions
07.03.16,17:30
na prilepšenie, alebo keď sa darí....
veronikasad
07.03.16,17:33
pokial sa za prémiami neskrývajú odpracované hodiny nad rámec dohody - je to možné, ale malo by to byť dohodnuté pri uzatváraní dohody.
marions
07.03.16,19:21
Ďakujem, a keď to nie je dohodnuté, tak to môže byť problém? Ja to nechápem....zamestnávateľ dá dohodárovi viac, odvedie štátu viac a ešte je to protizákonné????? Kde žijeme?
U nás to bolo tak, že každý mesiac sme dávali dohodárom niečo navyše, že nech majú aspoň na cestu.... vedúci vždy povedal koľko.... tak som to dala do výplaty ako prémie.... a to som nemala...
Veď keď by chcel klamať, tak dá na ruku a neodvedie štátu nič!!!!!!!!!!
Som taká znechutená.....Mali sme kontrolu z inšpektorátu práce a zamestnávateľ nesmie dať dohodárovi prémie....a na páske má byť napísané odmena za dohodu a nie čistá a hrubá mzda....
A to je človek, ktorý nič poctivo všetko platí, odvádza....tak nakoniec na to doplatí, že keď dá dohodárovi navyše, lebo je dobrosrdečný, a odvedie viac štátu, tak zaplatí pokutu.... oplatí sa byť poctivý? Veď keby dal na ruku tak ušetrí aj za odvody aj za pokutu inšpektorátu.....
veronikasad
07.03.16,19:26
Marions, za prémie zamestnávatelia skrývajú odpracované nadčasové hodiny nad povolený rámec dohody. Možno to nie je Váš prípad ...
marions
07.03.16,20:28
To teda nie je, isto nie, veď keby boli hodiny navyše, tak sa vyplatia a nemusia sa platiť odvody....ale ako máme dokázať, že my tam neskrývame hodiny, ale len dobrosrdečnosť majiteľa, ktorý je už po dôchodku a je taký znechutený, že chce skončiť.... a keby klamal, štát by prišiel o odvody.... a keď neklame, a za to dostane pokutu, ja aj zamestnanci prídu o prácu....tak aký je to zmysel????? Veď to je do plaču.