inngrid
12.06.06,12:34
1. r. 2005 do juna som bola zamestnana na hlavny pracovny pomer od 1juna do 31*12 som bola evidovana na urade prace. Pol roka som dostavala davku v nezamestnanosti ktora mi robila mesacne cca 12000. Takze 19. novembra som dostala poslednu davku mam si spravit rocne zuctovanie? alebo prijem zo socialnej poistovni sa neberie do uvahy tak ako pri danovom priznani?Ak ano ake tlacivo potrebujem ak nie mam dat nejake vyhlasenie alebo nieco take?


2.SZCO ktora nedosiahla za min. rok z podnikania ziadny prijem ale pracovala na hl. pr. pomer a z toho prijem mala nepoziadala do 15 maja o zuctovanie takze si ho musi urobit sama. Ake tlacivo?
A neplatila dana osoba preddavky je potrebne aby ich zaplatila za september - december??


3. SZCO - ktora mala prerusenu zivnost pocas roka 6mesiacov medzi casom aj pracovala aj bola nezamestnana, ake tlacivo?

4. SZCO - ktora zacala podnikat k 1*11 a do konca oktobra mala normal pracovny pomer , prijmi vsak mala az v decembri prve ake tlacivo?




vycerpavajuce ale aj tak dakujem velmi mi to pomoze
DanielaSL
12.06.06,10:44
1. r. 2005 do juna som bola zamestnana na hlavny pracovny pomer od 1juna do 31*12 som bola evidovana na urade prace. Pol roka som dostavala davku v nezamestnanosti ktora mi robila mesacne cca 12000. Takze 19. novembra som dostala poslednu davku mam si spravit rocne zuctovanie? alebo prijem zo socialnej poistovni sa neberie do uvahy tak ako pri danovom priznani?Ak ano ake tlacivo potrebujem ak nie mam dat nejake vyhlasenie alebo nieco take? RZZP robíš len v prípade , že v zamestnaní by si mala kolísavý príjem.T.j. ak tvoj príjem vo všetky mesiace bol pod hranicou 43.095 a napr. jeden mesiac by bol nad túto hranicu. Dávky v nezamestnanosti sa do RZZP neberú.

2.SZCO ktora nedosiahla za min. rok z podnikania ziadny prijem ale pracovala na hl. pr. pomer a z toho prijem mala nepoziadala do 15 maja o zuctovanie takze si ho musi urobit sama. Ake tlacivo?
A neplatila dana osoba preddavky je potrebne aby ich zaplatila za september - december??
SZČO aj keď nemala z podnikania príjem je povinná si urobiť RZZP sama, podľa výšky príjmu zo zamestnania buď na tlačive S alebo X.

3. SZCO - ktora mala prerusenu zivnost pocas roka 6mesiacov medzi casom aj pracovala aj bola nezamestnana, ake tlacivo?
S alebo X

4. SZCO - ktora zacala podnikat k 1*11 a do konca oktobra mala normal pracovny pomer , prijmi vsak mala az v decembri prve ake tlacivo?
S alebo X v prípade príjmov do 78.000 je X , ak sú vyššie tak S.



vycerpavajuce ale aj tak dakujem velmi mi to pomoze



Odpovede máš červenou.
Paľka
13.06.06,06:30
Dobrý deň,
vypĺňam tlačivo typ S /poistenec bol od 01.01. do 30.06.2005 SZČO a od 01.07. do 31.12.2005 zamestnanec/.
V liste SB bude v :
1. r. B06 úhrn skutočne zaplatených preddavkov na ZP?
2. r. B07 základ dane z daň. priznania z r.42?
3. r. B08 ...?
katkaj
13.06.06,07:00
Dobrý deň,
vypĺňam tlačivo typ S /poistenec bol od 01.01. do 30.06.2005 SZČO a od 01.07. do 31.12.2005 zamestnanec/.
V liste SB bude v :
1. r. B06 úhrn skutočne zaplatených preddavkov na ZP?
2. r. B07 základ dane z daň. priznania z r.42?
3. r. B08 ...?

B06 bude skutočne zaplatené poistné za rok 2005, čiže aj to čo si zaplatil v tomto roku ale bolo za rok 2005

B07 príjmy - výdavky z tabulky oddiel VI tabuľka 1. Tam výdavky a príjmy z riadku 9

B08 poistné ktoré si si uplatnil vo výdavkoch v DP
Paľka
14.06.06,06:02
V B08 bude poistné celé, čiže aj čo sa odvádza na sociálku, alebo len na zdravotné?
katkaj
14.06.06,06:13
V B08 bude poistné celé, čiže aj čo sa odvádza na sociálku, alebo len na zdravotné?

Kedže robíš zúčtovanie zdravotného poistenia tak len zdravotné:)