hanelle
08.03.16,05:20
Čaute poraďáci, má niekto skúsenosť koľko je asi potrebných "sladkostí" (zákusky, koláčiky...) na oslavu pre +- 50 ľudí a tak aby aj odchádzalí s "výslužkou" ???
Dáša_
08.03.16,04:51
na oslavu sa počíta cca 4-5 kúskov na osobu. príde na to, jak sú veľké. a do krabičky potrebuješ cca 10-20 kúskov. To sa ale predpokladá, že krabičiek nie je zdaleka toľko, ako je hostí - to sa počíta na rodiny.
Teda, moja skúsenosť hovorí, že keď si dáš piecť teraz koláče, tak bývajú tie kúsky pokrájané na maličké rozmery a sú aj o dosť nižšie, ako sa robievajú doma. Do kartónu sa takto vlezie 150 kúskov. Ale treba sa pýtať cukrára. Lebo ak upečie veterníka jak tanier, tak to aj jeden kúsok na osobu stačí :D
hanelle
08.03.16,05:00
Ďakujem krásne za rýchlu a skorú rannú :-) odpoveď. Keď si to teda takto porátam (po 5 kúskov) -- to máme 250 a keď by som potom rátala na 20 krabičiek -- ďalších 400 kúskov.... Ok, pustím sa dnes do obvolávania cukrárok :-)
Ešte raz ďakujem
Dáša_
08.03.16,05:07
ja si myslím, že 450 kúskov, teda 3 kartóny aj budú stačiť :) Lebo býva aj slané. Prípadne aj torta. A koľko bude, toľko sa zje :)