SLOVNAR
12.06.06,12:53
zamestnankyňa má na jeden deň v mesiaci máj P-éčko v trvaní 2 hodín. V ďalší deň v mesiaci máj má P-éčko na 4,5 hodín. P-éčko je riadne potvrdené od lekára. Mám jej preplatiť 2 P-éčka /čiže 2 dni/ alebo ako?
Tweety
12.06.06,11:00
zamestnankyňa má na jeden deň v mesiaci máj P-éčko v trvaní 2 hodín. V ďalší deň v mesiaci máj má P-éčko na 4,5 hodín. P-éčko je riadne potvrdené od lekára. Mám jej preplatiť 2 P-éčka /čiže 2 dni/ alebo ako? Jeden deň 2 hodiny , a iný 4,5 hod. To môže byť po hodinách, ale najviac 7 prac.dní v roku.
nikulik
12.06.06,11:01
Preplatia sa 2 hodiny a 4,5 hodiny.
mkatka
12.06.06,11:01
Keďže od lekára má potvrdené celkom 6,5 hodín, nemôžeš jej preplatiť
2 dni, ale len ospravedlnený čas neprítomnosti. Ak by mala celodenné ošetrenie, v tom prípade celý deň.
fipina
12.06.06,11:02
Ja si to porovnám s dochádzkou, ak chýbal celý deň, dám celý deň,
ak chýbal len 2,5 hodiny (čiže v ten deň odpracoval napr. 5 hodín), tak zaplatím len 2,5 hodiny. Vyžadovala som, aby lekár napísal "celodenné vyšetrenie", ale keďže je zo zákona nárok obmedzený (7 + 7 dní), je to ich problém. Keď si tieto dni vyčerpajú, dávam neplatené voľno.
Samozrejme, to len v prípade, že na ospravedlnenke nie je uvedený čas. Ak je uvedený, beriem ho úvahy.
zuza 74
20.06.06,11:07
Prosím Vás, a ako prepočítavate mzdu v prípade zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou? Myslím napr., že má stanovenú mzdu 12250 v hrubom a v mesiaci / 20 prac. dní/ má 2 hod. potvrdenú priepustku?
jankasm
20.06.06,11:25
Prosím Vás, a ako prepočítavate mzdu v prípade zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou? Myslím napr., že má stanovenú mzdu 12250 v hrubom a v mesiaci / 20 prac. dní/ má 2 hod. potvrdenú priepustku?

Mzdu dostane za celý mesiac, čiže 12250,-. Potvrdenú priepustku, predpokladám, že to bolo za účelom návštevy lekára, odpočítam 2 hod z ročného nároku 7 dní.
Nika
20.06.06,11:58
Mzdu dostane za celý mesiac, čiže 12250,-. Potvrdenú priepustku, predpokladám, že to bolo za účelom návštevy lekára, odpočítam 2 hod z ročného nároku 7 dní.

Za návštevu u lekára patrí náhrada mzdy. Ja by som to vypočítala takto:

12250/160x158=mzda

a na dve hodiny priemerný zárobok
zuza 74
23.06.06,10:37
Za návštevu u lekára patrí náhrada mzdy. Ja by som to vypočítala takto:

12250/160x158=mzda

a na dve hodiny priemerný zárobok

To je dobré, ja som to nikdy takto neprepočítavala, pretože mne program nahrá lekára len min. 4 hod t.j. 0.5 dna, inak sa mi to nedá. Asi by som mala informovať kolegyňu, čo mi robí s programom. Máte aj niekto iný taký
problém? Veľmi pekne ďakujem.
Kolejová
06.02.08,08:50
Chcem sa spýtať či ešte platí že zamestnanec môže mať péčko - ošetrenie najviac 2 dni po sebe.
Je to v zákonníku práce ?

Ďakujem L.
jankasm
06.02.08,08:57
Chcem sa spýtať či ešte platí že zamestnanec môže mať péčko - ošetrenie najviac 2 dni po sebe.
Je to v zákonníku práce ?

Ďakujem L.

Nič také v zákonníku práce nie je a myslím, že ani nebolo. To možno len niektorí zamestnávatelia majú také nariadenie.
Zákonník obmedzuje čerpanie P len na 7 dní do roka, nič iné už k tomu nehovorí. :rolleyes:
Tweety
06.02.08,08:57
Chcem sa spýtať či ešte platí že zamestnanec môže mať péčko - ošetrenie najviac 2 dni po sebe.
Je to v zákonníku práce ?

Ďakujem L.
Neplatí, ani neplatilo.
ninuška
17.07.09,05:28
Prosím Vás, môže alebo musí zamestnávateľ uznať zamestnancovi tzv. péčko, ak ho má vystavené zdravot.zariadením v Česku ? Bol tam na nejaký chirurgický zákrok, vtedy si vybral dovolenku. Teraz chodí na pravidelné kontroly a vždy donesie potvrdenie o ošetrení. Ďakujem
Tweety
17.07.09,05:33
Prosím Vás, môže alebo musí zamestnávateľ uznať zamestnancovi tzv. péčko, ak ho má vystavené zdravot.zariadením v Česku ? Bol tam na nejaký chirurgický zákrok, vtedy si vybral dovolenku. Teraz chodí na pravidelné kontroly a vždy donesie potvrdenie o ošetrení. Ďakujem
Áno, je to § 141
Dôležité osobné prekážky v práci