AdamC
08.03.16,11:35
Ahojte, nemám vôbec žiadne skúsenosti - požiadali ma o pomoc tak sa pýtam. S.r.o. mala niekde sídlo. A potom už nemala súhlas vlastníka a nič s tým nerobila, tak ju dal na súd, a súd po prešetrení začal konanie o zrušenie spoločnosti bez likvidácie. Nespĺňa podmienky §2 ods. 3 OZ, a tak na základe §68 ods.6. g)

Nie som právnik, ani do normálnej likvidácie sa nepúšťam, a zrušenie bez likvidácie už duplom - neviem postup, ani aké sú povinnosti. Bolo to v septembri 2015, tak neviem či sa malo podať nejaké DP, alebo mimoriadna závierka. Firma zrejme už roky nič nerobí, majitelia žijú v zahraničí, takže proste je to zanedbané, a preto sa to všetko stalo. Asi budú aj radi ak sa zlikviduje, len čo treba urobiť?

Ak viete, povedzte mi prosím, čo sa mám ešte spýtať a čo zistiť aby to nebol len takýto všeobecný prípad. Ďakujem. A.


Keď čítam paragraf 68, odseky 8-10 tak ak súd zistí že nie je majetok, proste dá vymazať z registra. Otázka je či teda netreba robiť nič, účtovníctvo asi ostane nejak zaseknuté nedokončené...