Consultix
08.03.16,18:31
Ahojte, uvazujem nad spravnostou nasledovneho postupu. Dodatocne sa zistili chyby v dokumentacii, ktoru mi dodali za rok 2014. UZ za rok 2014 je samozrejme uz schvalena. DP za rok 2015 je uz podane, pricom chyba bola zistena teraz, v marci.
Jedna sa o chybu nie nevyznamnu (ovplyvni vlastne imanie cca. o 1/3), takze by som to urcite uctoval voci 428. Otazkou je, ci je spravne uctovat tieto opravne operacie este k 31.12.2015 (nakolko UZ este nie je schvalena a knihy je mozne otvorit) a nasledne podat opravne DP za rok 2015. Alebo by sa o tom malo uctovat ku dnu zistenia chyby a tak podat uz len opravne DP, alebo dodatocne DP do posledneho dna po zisteni, ked uz bude uplynuta lehota na podanie RDP...
Osobne si myslim, ze prvy sposob nema zakonnu prekazku, tam ma hadam auditori nezvozia :)
Dakujem!

Priatelia, nerad posuvam vlastnu otazku, ale nema nikto cas vyjadrit svoj nazor? Dakujem...
Dav
10.03.16,07:05
Platia 2 veci :1. Do termínu na podanie riadneho daňového priznania je možné podať opravné, pričom na podané riadne DP sa neprihliada a 2. Do schválenia ÚZ je možné otvoriť účtovné knihy.
Ako ďalšie : chyba je významná, preto sa daňové priznanie meniť bude.
Ja osobne by som štýlom čo nie je zakázané, je povolené, podala DDP a chybu vysporiadala v príslušnom roku .
Consultix
10.03.16,14:37
Dav, dakujem :) Presne v tomto kontexte rozmyslam aj ja.