_Ajuska
09.03.16,07:43
Prosím Vás o radu. Prenajimam malý byt, ktorý mám v osobnom vlastníctve. S nájomníkom mám uzatvorenú zmluvu na dobu určitú do 30.6. avšak mladý už druhý mesiac nezaplatil a stále tam býva. Vždy sľubuje, že zaplatí, že čaká na výplatu, atď...avšak nič. Ako sa ho zbaviť? Bojím sa ísť tam a vyhodiť ho, to by asi on vyhodil mňa. Občas tam mladí mávajú párty, asi ich tam býva viac. Čo mám robiť? Zmluvu mám platnú a mám v nej zahrnuté, že pri neplnení môžeme ukončiť zmluvný vzťah. Môžem poprosiť o pomoc aj políciu, prísť s nimi, vysťahovať a vymeniť zámok? alebo na to nemám právo? vôbec neviem, čo mám robiť. Mám na to len náklady, nájom bytovému a energie musím platiť, inak by všetko vypli a znovuzapojenie je drahé. A stojí ma to kopec nervov. Ďakujem za každú radu.
kn-alka
09.03.16,07:11
a už si mu písomne vypovedala zmluvu? písomne si ho požiadala o vypratanie bytu?
dmc
09.03.16,07:13
.... nekonecny pribeh

Prosim pouzi vyhladavanie a google. Uz som pisal aspon do 5-tich for a naozaj to nebudem opakovat - to je ako zle "deja vu".

..na konci ti poradim - Ak nevies co mas robit ked ti neplati najomnik, bojis sa ist do vlastneho bytu a podobne.......ak si dospela az sem - predaj byt a neprenajimaj ho. Usetris si tym nervy, peniaze.

Podobna tema spred tyzdna na porade http://www.porada.sk/t280959-je-mozne-a-ako-vystahovat-najomnika-z-bytu-ak-neplati-3-mesiace-najom.html#post2834381

na Policiu mozes zabudnut - je to obciansko.pravny vztah
_Ajuska
09.03.16,07:25
Este nie. Poprosila som ho ustne a nic. Napisem mu to pisomne. Mam to adresovat na adresu, kde ma trv.bydlisko alebo na tu moju? Napisem aj aj. S tym, ze tam dam konkretny datum. Nepredpokladam, ze odide (kde by mu bolo lepsie...). Ak by neodisiel aj po pisomnej vyzve, ake mam pravne moznosti? dakujem
_Ajuska
09.03.16,08:01
Prave som si pozerala komunikaciu s nim, poslala som mu vypoved sms-kou. To asi neplati vsak? Ale nepomohlo. Len odpisal, ze sa nemam bat, ze zaplati, ale nezaplatil.
_Ajuska
09.03.16,08:14
Este poslem aj list. Nepredpokladam, ze to pomoze. Po akej dlhej dobe mozem potom prist a vystahovat ho? A akym spôsobom? Co mam nahovorit nejakych svalnatych chlapov? Uz ta myslienka je desiva, ale sama tam isto nepojdem....Dakujem.
_Ajuska
09.03.16,08:31
dakujem, uz som si to precitala. Je to cele zacyklene.... este sa opytam, lebo som sa tam docitala, ze vypovedna lehota musi mat aspon 1 mesiac, ak som poslala vypoved 15.2. smskou, mozem do listu dat, ze do 15.3. nech sa vystahuje? dakujem. Co najomnik, to problem, mate pravdu, ze to treba predat. Ludia su strasni. Ja som tiez byvala v najme, ked som pracovala v inom meste, ale svoje zaväzky som si platila nacas a v plnej vyske. Dnes to mladi neriesia.... Dakujem pekne za odpoved.
dmc
09.03.16,10:59
vypoved SMSkou. .. ja nemam slov
_Ajuska
09.03.16,12:27
preco? ked dnes mozete mail povazovat za platnu komunikaciu, tak myslim, ze aj sms spravu, ked mam dôkaz o jej odoslani a prijati. Nemam problem poslat list este dnes, ale v podstate by som usetrila 1 mesiac, takto zacne plynut doba od dnes a dotycny si tam dalsich 30 dni byva veselo dalej... Dakujem za info, prajem krasny den :)
misoft
09.03.16,14:57
_Ajuska.. takéto veci sa oznamujú PÍSOMNE! A najlepšie doporučene! Pretože - papier NEPUSTÍ.
Ak chceš mu dať riadne odôvodnenú výpoveď z nájmu - toto preštuduj: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-98 konkrétne §7 ods.1 písm. b.
To platí, ak sa zmluva o prenájme uzatvárala podľa tohto zákona.
dmc
09.03.16,15:35
podla akeho zakona mate napisanu zmluvu,....aku mate vypovednu lehotu...aku vysku kaucie mate ako zabezpeku,,,,, citali ste vobec zakon podla ktoreho byt prenajimate ?
buchač
09.03.16,17:04
_Ajuska (Dnes 14:27) ... tak myslim ...
=======================
Hm...prepáč, ale povedal by som, že radšej nemysli.
Hm...prepáč, ale SMS ako dôkaz ani na súde neprejde.
Hm...prepáč, ale celkom dobre sa bavím na tom právnom bezvedomí...;)
Aby si bola v obraze, ani mail nie je právne relevantný dokument.
----------------------------------
Moje poznámky ale neber osobne, nech Ťa poteší, že nie si na Slovensku sama.
Takýchto "problematických" tém je tu habadej.
dmc
09.03.16,17:59
haba kuuuk