leas
09.03.16,09:19
dobrý deň,
k 13.3. končíme PP so zamestnancom (od 14.3. nastupuje v inom zamestnaní) a k tomuto dátumu by sme mu chceli vyplatiť mzdy za február a j za marec. Samozrejme viem že je to neštandartné, a že za marec by sa to malo inak, ale rozchádzame sa v dobrom a chceme mu maximálne uľahčiť situáciu s financiami. Nebude mať s tým ale štát problém?
Ďakujem
ivka70
09.03.16,08:22
Vypocitajte mu mzdu, aka by mu za marec vysla a tu cistu mu vyplatte spolu s februarovou mzdou ako zalohu.
Tuto zalohu zuctujete v mzde za marec 2016, pricom hruba mzda bude riadne ako ma byt za tych prvych 13 dni a cista mzda bude zuctovana s vyplatenou zalohou a mzda vyplatena bude nulova.
Stat nebude zaujimat vyplatena zaloha, zuctovana mzda za marec bude v riadnom termine v aprili.
leas
10.03.16,01:54
Ďakujem Ivka70, ale myslel som to inak - že či môžu byť vystavené v jednom mesiaci 2 mzdy, teda že mu urobím v marci výplatu nielen za febr., ale zároveň aj za tých 13 marcových dní?
Dav
10.03.16,05:57
Urobiť mzdu za február prepnúť program na ďalšie obdobie, vypočítať marec, sumy spočítať a vyplatiť, vrátiť sa do februára, odoslať všetky výkazy, vyplatiť februárové odvody. V marci je - jedna mzda je už hotová, vypočítať aj iných ZC, alebo len v termíne marcovej výplaty odoslať výkazy a vyplatiť odvody.
ivka70
10.03.16,08:18
Nemozu, lebo PP trva do konca marca a potom by si mu na marec musela dat neplatene volno, lebo by k tomu nemal vyplatu. A to by si mu nepomohla, lebo by si musel doplacat sam zdravotne poistenie.

Preto som ti navrhla, ako sa to da urobit, aby to bolo zakonne OK.
leas
10.03.16,10:42
Prepáč prosím, asi sa nerozumieme, a aj moju neskúsenosť, ale ak je to len náš jediný zamestnanec, ktorý skončí k 13.3. (v nedeľu) a od pondelka 14.3. už začne pracovať niekde inde, naša firma už od 14.3. nebude zamestnávateľom. Chápem, že mzdové nároky treba dodržiavať v stanovených termínoch, ale prečo by to malo komu vadiť, že sa šéf rozhodne dať 2 výplaty človeku v 1 a tom istom mesiaci? Tiež mi to tak trochu zo "systematického" hľadiska vadí, ale inak čo je na tom zlého?
ivka70
10.03.16,11:17
Sef mu moze dat 2 vyplaty, ale ako zamestnavatel (jedneho) zamestnanca v marci ako vydokladujes, ze stem u v marci zaplatili aspon minimalanu mzdu? Jedine tak, ze tu mzdu zuctujes.
Ak mu chcete dat este viac, v ofebruarti mu mozete dqt aj dalsiu odmenu vo vyske mzdy, stale ale pojde o mzdy za februar, nie za marec.
To, ze cistu mzdu mu zaplatite dopredu cez zalohu, to nikoho netrapi, ale vy nedodrzite zopar zakonov, ak ziadnu mzdu v marci nevykazete.
Mozete v pripade jedneho zamestnanca ukoncit mz\rec aj 13.3., ale stale pojde o marcovu vyplatu, nie o febriuarovu, teda 2 rozne vyplaty, 2 vykazy atd.