kalkulka
12.06.06,14:14
Zdravím všetkých. Mám problém, tak každá rada drahá. A hlavne ako zvyčajne problém sa rieši na poslednú minútu, tak prosím prosím.
Zajtra dodávame tovar do Nemecka. Tovar bude financovaný nemeckou leasingovkou, tak aj fa má byť vystavená na leasingovú spoločnosť. Vtip je ale v tom, že leasingovka chce iba jednu fa na celé dodanie 6 kusov výrobkov. Dodanie sa však bude uskutočňovať na dvakrát. CMR a dodací list vlastne bude vystavený na dva rozdielne dátumy a to mi akosi nesedí.
Otázka znie, môžem vystaviť jednu fa na dve dodania? A vlastne kedy mám vystaviť fa na 6 kusov zajtra, alebo po skončení celkovej dodávky?
Všetky kusy by mali byť dodané v júni. Nedá sa tam použiť § 19 ods. 3 a 8?
ALBO
12.06.06,18:27
Podla mna ide o dve dodania.Ale ak to dodate v jednom mesiaci tak by to snad mohlo byt na jednej FA. Ale to neviete zarucit ako pisete.
Nenapisali ste v com fakturujete. Mozno tam neni ani kurzovy problem u nich.

Napr. ak by nam niekto fakturoval, datum dodania prvy by bol 12. a druhy 25. a datum vystavenia 26. , tak DP je 26.Z pohladu DPH by to bolo dobre.
kalkulka
13.06.06,03:04
Fakturovať budeme v EUR. Dodanie všetkých kusov bude určite v júni. To už mám potvrdené z výroby. A nedá sa tu aplikovať § 19 ods. 8 ? A ešte ma zaujíma, či ods. 3 platí iba pre dodani energií alebo stavieb? Takto mi to bolo vysvetľované, ale v zákone sa píše, že za čiastkové dodanie tovaru alebo služby sa považuje také dodanie tovaru alebo služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva. Čiže, ak mám zmluvu na dodávku 6 výrobkov a dodanie bude uskutočnené na dvakrát, nedá sa takéto dodanie považovať za čiastkové dodanie aj keď ide o dodanie tovaru do iného členského štátu? A teda ak sa jedná o dodanie v zmysle §43, tak sa pýtam, či sa §19 ods. 8 nemôže vzťahovať aj na takéto dodania?
ALBO
13.06.06,05:13
Fakturovať budeme v EUR. Dodanie všetkých kusov bude určite v júni. To už mám potvrdené z výroby. A nedá sa tu aplikovať § 19 ods. 8 ? A ešte ma zaujíma, či ods. 3 platí iba pre dodani energií alebo stavieb? Takto mi to bolo vysvetľované, ale v zákone sa píše, že za čiastkové dodanie tovaru alebo služby sa považuje také dodanie tovaru alebo služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva. Čiže, ak mám zmluvu na dodávku 6 výrobkov a dodanie bude uskutočnené na dvakrát, nedá sa takéto dodanie považovať za čiastkové dodanie aj keď ide o dodanie tovaru do iného členského štátu? A teda ak sa jedná o dodanie v zmysle §43, tak sa pýtam, či sa §19 ods. 8 nemôže vzťahovať aj na takéto dodania?

Podľa mna § 19/3 plati aj na tovar. Ale asi tak napr., že si dohodnete, že v priebehu 3 mesiacov dodate 100 kusov, pričom prvý mesiac dodate 33 kusov, vfakturujete oni preberú a žiadate uhradu, druhý rovnako a tretí tiež. Tak ako pri stavbe, odovzdávate preberacím protokolom a hned tu prebratu časť fakturujete.

Vy chcete fakturovať naraz a dodať v dvoch zasielkach. Nemzslim si, že jedna Fa je v tomto pripade problem na jeho strane (EURA takže nič neprepočitava a dodanie v jednom mesiaci= ale nepozname ich zakon. No ak to je im jedno , tak čo.).
Pre vas je § 19/8, lebo on robi nadobudnutie a vy podla § 43.
Ešte pozn. neviem prečo sa pýtate na § 19/3, podľa neho tiež mate dve dodania , ak tovar dodate na dve várky v dvoch rôznych mesiacoch .

Oprava: ten tovar tých prvych 33 kusov je iný druh tovaru ako tých druhých. Lebo ak by boli rovnakého druhu, bolo by to opakované.
kalkulka
13.06.06,06:31
Je to rovnaký tovar, tak to mám chápať ako opakované plnenie a nie čiastkové?