striebro1
12.06.06,14:19
dobrý deň,
určite sa to tu už preberalo, ale už som úplne domotaná.
mám pred sebou daňové priznanie FO, a doložené dva doklady o príjmoch zo závislej činnosti, kde mi bolo povedané že fo bola konateľom s.r.o. a dostala odmenu, poistne nebolo odvedené, resp. na tých potvrdeniach je nulové poistné vyznačené. FO odvádzala poistné len na základe živnosti. Aké tlačivo vyplniť? Zatiaľ som sa dočítala len o konateľoch,ktorí nemali odmenu...
zhrniem: SZČO + konateľ s odmenou /1.1.-31.8.2006/
aké tlačivo použiť?
KEJKA
12.06.06,14:31
S, SA, SB..akurát že tie tlačivá nebudú nulové.
Katija
12.06.06,15:11
dobrý deň,
určite sa to tu už preberalo, ale už som úplne domotaná.
mám pred sebou daňové priznanie FO, a doložené dva doklady o príjmoch zo závislej činnosti, kde mi bolo povedané že fo bola konateľom s.r.o. a dostala odmenu, poistne nebolo odvedené, resp. na tých potvrdeniach je nulové poistné vyznačené. FO odvádzala poistné len na základe živnosti. Aké tlačivo vyplniť? Zatiaľ som sa dočítala len o konateľoch,ktorí nemali odmenu...
zhrniem: SZČO + konateľ s odmenou /1.1.-31.8.2006/
aké tlačivo použiť?Záleží na tom, kedy dostal konateľ odmenu. Ak v období 1-8/2005 pripočítaš odmenu k základu dane z r. 42, alebo r.43 DPFO 2005 a vyplníš typ B, lebo z hľadiska RZZP nenstal súbeh. Podľa toho čo píšeš, toto zrejme bude tvoj prípad.
Ak ale odmenu dostal v období 9-12/2005 mal byť prihlásený ako zamestnanec do ZP a mal sa odviesť z takejto odmeny preddavok. Vtedy treba vyplníť buď typ S+SA+SB, alebo typ X+XA+XB.
striebro1
12.06.06,15:43
Záleží na tom, kedy dostal konateľ odmenu. Ak v období 1-8/2005 pripočítaš odmenu k základu dane z r. 42, alebo r.43 DPFO 2005 a vyplníš typ B, lebo z hľadiska RZZP nenstal súbeh. Podľa toho čo píšeš, toto zrejme bude tvoj prípad.

presne to som si myslela, resp tak som to planovala urobit....len typ B a odmenu som pripocitala k zakladu dane. potom mi samozrejme vysiel nedoplatok. uvidim co k tomu povie dotycny podnikatel...