Laurinkai
09.03.16,13:42
Brat ma napada neustale slovne a dnes rano sa mi vyhrazal ublizenim na zdravi. Idem podat na neho oznamenie o priestupku proti obcianskemu spolunazivaniu. Na policii som nebola. Myslim, ze by to nekvalifikovali ako trestny cin nebezpecneho vyhrazania a skoncilo by to v priestupkovom konani. Mozem to teda poslat priamo na obvodny urad na spravne oddelenie a policiu z toho vynechat? Aj tak nic neriesi, len sa toho zbavuje. Vdaka.
buchač
09.03.16,14:49
Vzhľadom k iným príspevkom (viď profil) je v tej Tvojej rodine problémov viacero.

Myslím si, že priestupkové konanie (smiešna pokuta) situáciu nezlepší.
Že polícia kvalifikuje alebo nie ako trestný čin, tak to je už vedľajšie.
Podanie by som nedal na políciu, ale na príslušnú prokuratúru a tá posúdi oprávnenosť a následne dá podnet vyšetrovateľovi na políciu.

Povedal by som asi tak, v prenesenom význame...sto krát nič aj vola zabije...
To znamená, že tých podnetov na úradného šimľa je možné dávať pravidelnejšie.
Ono to síce neznamená, že sa nič neudeje (viď čierna kronika), no radšej predchádzať aspoň takouto formou.
Laurinkai
10.03.16,09:59
Vsak stale pisem o tom istom. Spoluvlastnikom domu uz nie je, /mal smiesnych 9/48 celku/, trvaly pobyt sme mu zrusili, akurat sa nechce vystahovat. Podali sme zalobu na vystahovanie. Prokurator nam uz raz zalobu na neho zamietol, ked nam zobral vec, ktora bola v spolocnom vlastnictve a poskodil tym dom a nedal nam moznost odvolania vo svojom rozhodnuti. Taka je justicia. Kym cloveka nezabiju, nic sa neriesi. Ale potom je to uz neskoro. No, v kazdom pripade, vdaka za radu.
Mária27
11.03.16,08:33
Daj návrh na súd na vypratanie nehnuteľnosti. Možno to bude s podmienkou náhradného bývania (nájdenie nájmu) - podľa toho, ako ste ukončili spoluvlastníctvo.
profesional
11.03.16,09:09
Obávam sa, že tvoja právna znalosť veci je mizivá. Prokurátor nie je súd. Prokurátor ti nemá akú žalobu zamietnuť. Na rozhodovanie o žalobách sú tu súdy. Predpokladám, že prokurátor vec iba odstúpil, vtedy nie je dôvod na pripustenie opravného prostriedku, lebo ten sa podáva voči rozhodnutiu vo veci samej. Alebo to prokurátor vyhodnotil ako právny nezmysel a vtedy nemal ako konať, tak vec odložil. Ani vtedy nejde o rozhodnutie vo veci samej a opravný prostriedok nie je prípustný. O tom voči čomu je prípustný opravný prostriedok nerozhoduje prokurátor. To stanovuje zákon. Máš v tom riadny guláš.
profesional
11.03.16,09:10
Vyhrážanie sa ublížením na zdraví je trestný čin. A nie priestupok. Podaj to na políciu. Ak by to polícia nevyhodnotila ako trestný čin, z úradnej povinnosti to odstúpi príslušnému úradu na priestupkové konanie.
Laurinkai
11.03.16,10:42
Spoluvlastnictvo sme ukoncili, sud prehral, sud mu zrusil spoluvlastnictvo s tym, ze sme povinni ho vyplatit a urcil sumu. Rozsudok je pravoplatny, Peniaze nechce prevziat, robi prieky a tak sme podali navrh na sudnu uschovu penazi z dovodu omeskania veritela a tym padom nemame voci nemu ziadne povinnosti. Ci ich vyzdvihne alebo nie, to ma uz nezaujima. Do navrhu na sudnu uschovu som spisala vsetko, ako sme sa xkrat pokusali mu peniaze odovzdat, mame na to doklady a stale robi prieky. Z domu nechce odist. V roku 2013 sme podali zalobu na vypratanie bez povinnosti zabezpecit nahradne byvanie vzhladom k tomu, ze sme povinni ho vypaltit v peniazoch ako podiel z domu a teda ma si za co kupit byvanie. Ved je to hrozne v tejto republike domoct sa svojich prav. Neustale platim nejake sudne trovy a prav sa neviem domoct.
Laurinkai
11.03.16,10:50
Nemam v tom gulas, mozno som to zle napisala. Len tych zalob a oznameni je uz neurekom. A nic sa neriesi. Jasne, ze to bolo podanie trestneho oznamenia za poskodzovanie, v tom case, este spolocneho majetku. Nemal vsak pravo o nom rozhodovat sam, vzhladom na jeho vysku podielu. Lenze zohnal si svedkov, ktori mu potvrdili, ze tu pec platil on a boli sme vedla. Vies ako sa to robi v rodine, kupime to spolu ty das 50€ ja 50€, pojdem to zaplatit a donesiem. No a presne takto to bolo aj s tou pecou. Nevedeli sme to dokazat, lebo otec, ktory by to mohol potvrdit, uz davno nezije. A nas vobec prokurator nevypocul. Ale uz kaslem na to, potrebujem ine veci dotiahnut, aby sme mali v dome konecne pokoj. Ale aj tak, vdaka Ti za zaujem a radu. Cenim si to. A vlastne dakujem vsetkym, ktori mi svojim prispevkom poradia, pripomenu , a podobne. Clovek nema hlavu ako PC, aby vsetko vedel.