yaho
09.03.16,20:37
Prosim Vas poradte, obec planuje vystavbu ihriska medzi 2 rodinnymi domami-bungalovmi, od mojeho RD s oknom zo spalne vo vzdialenosti len 2m. Povodne tento pozemok bol v uzemnom plane urceny na vystavbu RD. Pozemok je znacne svahovity, v blizkosti stlpa VN (cca 8m) a hranica ide pozdlz hlavnej cesty, preto nebol zaujemca o kupu. Obec predala v minulosti cast pozemku susedovi a na druhej casti (cca 200m2) planuje ihrisko. Ako sa branit so susedom vystavbe ihriska? Pozemok je momentalne vyuzivany obyvatelmi ako chodnik do obce/autobusovu zastavku/obchodu atd, co pri oploteni ihriska bude nemozne a musi sa obchadzat cela cast obce cez frekventovanu hlavnu cestu...V nasej malej obci (150obyvatelov) uz take ihrisko existuje, tak nechapem co si chce OU dokazat (zeby cerpanie fondov z EU?), kedze nie je schopny ani po rokoch vybudovat pristupovu cestu k RD, osvetlenie ulice, kanalizaciu atd. Nebranime sa vysadbe zelenie na tomto pozemku, vybudovaniu chodnika...
Dakujem.
arizona
09.03.16,20:59
buchač
09.03.16,21:26
Ako sa branit so susedom vystavbe ihriska?

Kúpte so susedom od obce pozemok.
Potom si ohradíte, vybudujete vlastné - rodinné ihrisko, trebárs aj s bazénom.


kedze OU nie je schopny ani po rokoch vybudovat pristupovu cestu k RD, osvetlenie ulice, kanalizaciu atd.

Obec bude mať financie (časť) na reštruktualizáciu obce.
chandler
10.03.16,06:48
ja tomu moc nerozumiem? ty nechces aby obec postavila ihrisko? detske ihrisko?
buchač
10.03.16,06:56
Ani ja by som nejak nechcel...teda v takej blízkosti od môjho domu.
...dôvodov do aleluja...
chandler
10.03.16,07:06
napriklad? nenavist k detom? :)
bjuty smis
10.03.16,07:20
2 m od okna spálne....rád navštevuješ sklenára ?
ani ja by som nechcel..
chandler
10.03.16,07:33
bavime sa o detskom alebo sportovom ihrisku? preliezky a smyklavky? alebo futbalove ihrisko?
arizona
10.03.16,08:33
Mne stacilo ked susedia mali 2m od mojho domu na svojej garazi basketbalovy kos,kde sa hravalo jedno ,dve decka. To buchanie lopty sa nam ozyvalo po celom dome,nehovoriac o sokoch,ked lopta pristala na nasom mure domu. Nic prijemne... Detske ihrisko je dobra vec,ale urcite nie vedla domu
buchač
10.03.16,08:46
chandler (Dnes 09:06) napriklad? nenavist k detom?
============================
Nebuď labuť, človeče...nepreháňaj, neurážaj ma.

Moja vnučka keď spustí, tak mám dosť...ono stačí, keď len začne s fotrom (zaťom) hrať badminton a je jej plný dvor na chalupe...a to má 6 rokov ;)
bjuty smis
10.03.16,08:49
aký to máš rozdiel ?
snád tam nebude tabula zákaz lopty a športového náradia..

prípadne zákaz vstupe detí...
yaho
10.03.16,09:39
Ustnu ziadost o kupu som uz dal, podla vyjadrenia starostu a polovice poslancov a on su za predaj, druha polovica su za ihrisko. Obec nema skoro ziadne peniaze, nakolko ide o velmi malu obec zo 150 obyvatelmi ma peniaze ledva na bezne vydavky, ale zaroven chce mat 2 ihriska pre 150 obyvatelov (20deti do 15rokov...)... Momentalne je to pozemok o ktory sa obec nestara,su tam kriky, navozena zem a vysoka trava - cele to len spati okolie nasich domov. Kazdy rok to na vlastne naklady aspon pokosim nech to lepsie vyzera.Je to len vizia niektorych poslanov co nemaju vsetko pohromade, lebo to ze tam mame pristup po bahnitej ceste ich nezaujima...
chandler
10.03.16,09:51
nie je nahodou na detskych ihriskach zakaz hrania s loptou? a to ze deti kricia? to snad nemyslite vazne? navyse v dedine kde je dokopy tak 10deti :)
yaho
10.03.16,09:54
Nie je to nenavist, ale ty by si chcel mat 2 metre od spalnoveho okna ihrisko? Pre vysvetlenie predstav si 2 pozemky vedla seba (moj a susedov), medzi pozemkami je 3m chodnik k tomu spominamemu pozemku a za mojim pozemkom to buduce ihrisko...Ked sme kupovali ten pozemok obec sa vyjadrila ze to nechce predat z dovodu ze je tam stlp VN a svah na ktorom sa neda nic postavit. Kazdy rok mi povedali ze maju iny zamer s tym pozemkom, najskor to chceli len vysadit zelenou ked som to kupoval, potom chceli malu krcmu(bufet) - to im nepreslo, potom umiestnit odpadove kontajnery na odpad a teraz ihrisko. keby tam vysadili zelen a urobili chodnik do obce ktory sa bude vyuzivat nemal by som pripomienku, teraz obyvatelia chodia po bahne a len sa na OU vymyslaju...
yaho
10.03.16,09:57
chandler: povedali mi ihrisko, nikto nevie co to ihrisko bude obsahovat...moze tam byt cokolvek co sa tyka ihriska.
chandler
10.03.16,13:05
no tak by som sa skor snazil presadit aby to bolo naozaj ihrisko pre male deti, lebo tam nakoniec kludne mozes mat smetne kose alebo krcmu :) prave preto vobec nechapem ako sa mozes snazit aby tam nebolo ihrisko
korela
10.03.16,13:45
Dajte so susedom najmä písomnú žiadosť o odkúpenie, musia vám odpovedať. Potom sa môžete obrátiť o vyjadrenie stanoviska aj na hygienu kvôli posúdeniu hluku.
Ešte doplním dodatočne. Napíš petíciu o súhlas so zriadením chodníka pre obyvateľov obce, potom tie rodiny poobchádzaj, zozbieraj podpisy a odovzdaj obci.
Ak je opísaná situácia správna, mal by s tým každý dom súhlasiť, alebo aspoň väčšina.
korela
10.03.16,13:55
chandler, v každom prípade prídu o súkromie, u nás máme takto situovaný malý parčík medzi domami, dnes je síce menej detí, ale keď rástli moje, bol hojne využívaný. tiež to je parcela tak pre jeden RD.
deti na dedine so 150 domami sa môžu prehrať za obcou, a už jedno majú. si predstav, že by tam bol iba tenisový kurt, budeš počúvať pinkanie niekoľko hodín denne?
chandler, deti vyrastú, ak tam budú lavičky, môžu sa tam onedlho večer grupovať na lavičkách, to riešia najmä sídliská a policajti po nociach najmä v lete.
chandler
10.03.16,14:10
asi mate pravdu, najlepsie bude to vybetonovat :(
korela
10.03.16,14:15
to nikto nepovedal, a čo s tým betónom?
misoft
10.03.16,14:25
chandler.... ty vôbec čítaš, čo sa píše? Asi ťažko a potom len chobotiny píšeš.
A) Pozemok bol určený na individuálny bytovú výstavbu. Ak bol takto určený - je to v územnom pláne.
B) pozemok sa nepredal - dôvod vedenie VN!!!! Je tam ochranné pásmo nadzemného elektrického vedenia.
C) Nedodržala by sa vzdialenosť od obytnej budovy, stavali by v rozpore s územným plánom - pozemok by musel byť určený na občiansku vybavenosť.
D) výstavbou detského ihriska navyše v ochrannom pásme VN by obec porušila kopu nariadení a noriem.
E) ak by chceli stavať - susedia sú učastníkmi stavebného konania - a pokiaľ títo podajú námietky voči výstavbe - bude to riešiť vyšší stavebný úrad.
F) poznámky, ktoré si predtým sem vypotil - svedčia o tom, že nemáš ani šajnu, čo to všetko obnáša - hlavne že si si sem zapin*al....