Edway1943
09.03.16,20:39
Zdravím,

idem zatepľovať dom ,tak by som chcel koaxialný kabel k satelitu a sieťové kable ku kamerám skryť pod zateplenie.
Ako to spraviť? Zo všetkého mi vychádza že tak či tak v prípade že kabel odíde ho už za iný nevymením.
Taktiež oba káble sú pod prúdom ,čiže či je to vôbec bezpečné?

Vďaka za odpoveď.
Edway1943
09.03.16,20:59
A myslel si to pod zateplenie alebo uchytit na fasadu? Lebo na fasade by to vyzeralo teda škaredo , a pod zateplením by to nerobilo moc rovinu , a do každého rohu by som musel davať krabičky v prípade buducej výmenny kabla
Consultix
09.03.16,21:53
Neviem ake hrube mas to zateplenie, ale asi najrozumnejsim riesenim je tzv. "husi krk", napr.: http://www.hagard.sk/kable-vodice-a-prislusenstvo/trubky-prichytky-spojky/trubka-ohybna-019-855-fx-16-160-121mm.html?page_id=3795 Vyraba sa v priemeroch 16,20,25,32 mm. V pohode v tom vymenis kable aj po rokoch, so zatahovacim perom.
Pises "sietovy" kabel, tak ja pod tym rozumiem skor ethernet, ako silovy kabel 230V.
buchač
10.03.16,06:12
Hm...pozri, čo na to povedať ?

Dal som (ako vravím) na inšpiráciu.
Dal som (ako vravím), že ja by som sa tým smerom vybral.

Do zateplenia nech si dáva, kto len chce....ak by došlo k nejakému problému v káblovaní, nuž poteší.

Mimochodom, kábel od satelitu mám potiahnutý cez podkrovie, takže nepotrebujem nič.
amoo
11.03.16,15:55
V každom prípade ako consu vraví a daj radšie dve flexibilne trúbky aby pre budúcnosť si tam mal rezervu, ak to teraz zanedbáš raz budeš banovať
radosastalo
21.03.16,15:29
doporučil by som radšej pevné rúrky a čo najmenej ohybov, ak sa naozaj obávate ,neskoršieho poškodenia a nutnosti výmeny. Z praxe ale viem, že káble, ktoré sú skryté a pevne nainštalované sa nezvyknú "kaziť" Elektriny na kamerách sa báť nemusíte určite tam nie je 230V, ale 12/24V (bezpečné napätie) Pri ohyboch si rozmyslite či použijete husí krk, alebo kolienka
lapejko
23.03.16,04:02
Tiež navrhujem pevné rúrky a kolená, problém je ale s kondenzom,ktorý môže z rúr vytekať, lepšie je viesť ich do interiéru smerom hore do nejakej krabice, nie dolu...
slnecnica3
03.04.16,07:48
Prosim Vas ako budete pocitat cenu prace pri zateplovani? Ake mate ponuky? pocita sa iba plocha stavby bez okien alebo sa vsetko rozpocitava samostatne, napr. hmozdinky ich nabitie za 50 censtov a pod. podrobnosti?