janka05
09.03.16,21:02
Dobry vecer,chcem sa spytat ci mozu dostat manzelia hypotekarny uvera a za akych podmienok,,ked maju 57 a 53 rokov,,,,chceli by sme 35tis.eur,,,,dakujem
ivka70
09.03.16,20:07
Mozu, podmienky ti povedia v banke.urcite dostatocny prijem na splacanie a hodnota kupovanej nehnutelnosti su podstatne.
Treba ratat s kratsou dobou splatnosti, zvycajne do 62 rokov starsieho z nich.
janka05
09.03.16,20:29
doba splatnosti by bola v pohode,len mam este jednu otazku,,,syn chce aby sme mu prepisali byt a ze on by si zobral hypoteku sam,,ze ma lepsie urocenie do 33rokov...lenze ja sa bojim byt prepisovat,teraz sa deju vselijake veci,,preto som chcela vediet ci by aj nam dali hypoteku....dakujem za odpoved
buchač
09.03.16,20:50
Daj si do porovnania banky
https://peniaze.sme.sk/hypoteky/

Synovi môžeš prepísať...vecné bremeno to istí.
Ale ak mu neveríš, tak radšej nerieš...
janka05
09.03.16,21:03
Nie ze by som mu neverila,,len ak bude mat partnera ,vtedy sa to moze zvrtnut v nas neprospech (nemusi to tak byt ale aj moze),lebo keby si bral on hypoteku tak ma mensi urok,,ako keby ze berieme my uz vo vyssom veku...dakujem
ivka70
10.03.16,07:56
To zavisi od vztahov, syn by vas byt vlastne kupil, takze peniaze z jeho hypoteky by banka poslala vam. Neslo by len o prepisanie bytu.
Je pravdou, z hypoteky pre mladych sa oplatia, ak su dobre vykomunikovane. Ale neznamena to, ze by ste vy nemohli mat dobry urok, v celkovej sume porovnatelny s hypotekou pre mladych, lebo prispevok statu je len prvych 5 rokov.
janka05
10.03.16,16:00
Dakujem za odpoved