robo1990
10.03.16,15:08
Dobrý deň
Idem si založiť reštauráciu a bude to vedené ako s.r.o., kde budem jediným jej vlastníkom. Zisk plánujem vyberať vždy len na konci roka. Chcel by som sa opýtať, aké všetky odvody budem musieť platiť. Je mi jasné, že za zamestnancov budem musieť platiť ku mzde sociálne aj zdravotné odvody každý mesiac. Čo však na konci roka? Aké odvody ešte budem musieť zaplatiť? Iba zdravotné alebo aj sociálne? A platiť budem len daň z príjmu právnických osôb, pokiaľ si vyberiem zisk?
Za odpoveď ďakujem
veronikasad
10.03.16,14:12
z čoho budeš žiť ty ? si zamestnancom v inej firme, alebo sa plánuješ zamestnať vo svojej vlastnej ?
robo1990
10.03.16,18:13
Nie, mám nejaké úspory, z ktorých by som ten rok dokázal žiť
veronikasad
10.03.16,18:20
Ak nebudeš zdravotne poistený z iného dôvodu, musíš sa prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel. Preddavky budeš platiť z minimálneho vymer.základu, t.č. 14 % z 429€. V soc.poisťovni sa môžeš prihlásiť na celý balík dobr.poistenia najmenej z min. vymer.základu - na reg.liste fyzickej osoby

PU nerobím, snáď ti poradia iní
mondes
10.03.16,19:40
Doplním: Ak na konci roka si plánuješ vyplatiť podiel na zisku, tak z toho budeš musieť odviesť zdravotné odvody. A ešte je tu daňová licencia, ktorá sa ale netýka novootvorenej s.r.o., ale o rok s ňou počítaj.