Radoslav14
10.03.16,19:50
Pekný večer všetkým, posledné dni sa trápim s hygienou, neviem si rady, tak potrebujem poradiť, chceme si v stánku strvalym stanoviskom,cca 18 m2 zriadiť rýchle občerstvenie, forneti, hamburgery, hot dogy a hranolky, máme teplú aj studenú vodu odpad napojený na verejnú kanalizáciu,dvojdrez atď, splname podľa hygieny všetko až na jednu vec že nemáme v stánku resp. vedľa stánku WC, na základe toho nám to nechcú povoliť aj keď zákon nikde neuvádza mať WC, A keď tak do sto metrov od stánku čo aj splname, lebo máme zmluvu s coop jednotu, má hygiena pravdu S tým WC alebo nemá, ako sa zachovať, mám pocit z ich správania že je v tom iný záujem. Keď som sa nato ohradil, vymysleli že musím doniesť zo stavebného úradu podľa nového zákona od 1.1.16 kolaudačné rozhodnutie o tom že stánok je určený na predaj potravín. Na stavebnom na mňa kukali ako na debilka čo vlastne od nich požadujem, stánok bol postavený cca pred 15 rokmi a nemá ani popisne číslo, že nato netrebalo ani stav.povolenie, nakoľko to nemalo viac ako 25 m2, viete poradiť čo V takomto prípade robiť, splname proste všetko, Z úveru sme tam investovali 8000 eur aby sme im vyhoveli vo všetkom A aj tak hľadajú furt niečo len aby to nemuseli schváliť
expeeert
10.03.16,21:42
Nuž, nič alebo málo dávaš do kešene... To vieš, v štátnej správe nie sú moc veľké platy a úradník tiež potrebuje z niečoho žiť...
jslancik
11.03.16,04:34
Ucel stavby musi byt... Je irelevantne, kedy to bolo postavene. A ak to nema popisne cislo, tak si uplne v haji... Ako si si mohol prenajat neexistujuci stanok? Alebo je to tvoj neexistujuci stanok? Majitel to musi dat na spravnu mieru. Potom pride miestne zistovanie, posudenie ucelu, majitel zaplati drobny poplatok, a casom budes mat papier pre hygienu.
Radoslav14
11.03.16,06:01
Popisne číslo neni,ale bol tam predajný stánok odjakživa, predávala sa tam zelenina,punc varené víno atď tak hygiena musela vydať rozhodnutie nato,akurát teraz tam ukončili predaj puncu a my tam chceme rýchle občerstvenie, hlavne apelovali na to wc,
profesional
11.03.16,08:17
1. Na kolaudáciu resp. na pridelenie popisného čísla sa uplatňujú právne predpisy účinné v čase, keď bola podaná žiadosť o vydanie kolaudačného rozhodnutia, resp. v čase inej právne relevantnej rozhodujúcej skutočnosti podľa osobitného predpisu, ak sa kolaudácia v konkrétnom relevantnom čase nevyžadovala. Takže táto požiadavka úradu je nezákonná. Ak na tej požiadavke trvajú, nech ťa písomne vyzvú na doplnenie podkladov v konaní v zmysle príslušných ustanovení Správneho poriadku, pričom ty na to písomne odpovedz v intencii, ktorú som uviedol o pár riadkov vyššie.

2. Čo sa týka WC, tak z hľadiska vyhlášky RÚVZ majú právo od teba požadovať WC. Toto musí byť buď v prevádzke, alebo v primeranom dosahu prevádzky. Takže nech ťa opäť písomne vyzvú na doplnenie podkladov k WC, ty im dáš zmluvu s COOP čo máš uzatvorenú, dáš im situačný nákres z ktorého bude zjavná dostupnosť WC, dáš im fotografie a oni stanovia dátum obhliadky.
Problémom je, že posúdenie toho čo je primeraný dosah bude z ich strany subjektívne. Na druhú stranu, ak ti dajú zamietavé stanovisko, môžeš ho napadnúť odvolaním a aj by ti aj to zamietli, môžeš podať žalobu na súd o zrušenie a nahradenie rozhodnutia správneho orgánu. Štátny orgán nesmie konať svojvoľne a ak budeš postupovať striktne podľa zákona, nebudú mať inú možnosť, iba ti súhlas vydať.
willma
11.03.16,08:25
prečo neužitočne, veď len pravdu napísal, bohužiaľ
Radoslav14
11.03.16,08:30
Akurát som si pozrel kúpnu zmluvu medzi mojim prenajímateľom a predávajúcim, je tam uvedené že to je drevený stánok podľa mňa je to stánok prenosný preto nemá žiadne stavebné povolenie ani súpisné čislo a len sa predlžuje zmluva s mestom o nájme za pozemok pod stánkom, S tým že stánok je napojený na kanalizáciu A vodu ale V konečnom dôsledku je to ako ambulantný predaj, akoby to menilo situáciu, ďakujem za rady
profesional
11.03.16,08:40
Ak to chceš riešiť ako ambulantný predaj, sú tam úplne iné podmienky. Tie sem rozpisovať ani nebudem..