mkici
10.03.16,21:28
Ahojte, som nová, tak majte so mnou trpezlivosť ;)
Zamestnanec podstúpi vstupnú lekársku prehliadku a zamestnávateľ mu ju preplatí... Môže zamestnávateľ zahrnúť do pracovnej zmluvy článok o tom, že zamestnancovi v prípade nezotrvania u zamestnávateľa do skončenia skúšobnej doby môže ´´strhnúť´´ preplatenie prehliadky? Prípadne môže sa lekárska prehliadka preplatiť po skúšobnej dobe?
Ďakujem ;)
kopretinka
10.03.16,20:56
nie,v žiadnom prípade hentaké vymýšľance.
mkici
10.03.16,21:58
Nie je to môj ´´výmysel´´ . Vieš mi prosím poradiť čím môžem NIE podložiť-argumentovať? Ešte raz ďakujem ;)
kopretinka
11.03.16,07:29
nech zamestnávateľ doloží,na základe čoho chce toto urobiť a nech sa drží ZP.
willma
11.03.16,08:30
Zákonník práce jasne definuje, že lekárska prehliadka má byť pred nástupom do zamestnania, je na náklady zamestnávateľa, je to zamestnávateľov daňový výdavok a z hľadiska BOZP len tak logicky uvažujem - prijali by ste na práce vo výškach človeka, ktorý má lekárske potvrdenie o tom, že trpí závratmi??? Bez ohľadu na čokoľvek a trošku citácie zákon 124/2006 §6 o) zaraďovať zamestnancov na výkon práce so zreteľom na ich zdravotný stav, najmä na výsledok posúdenia ich zdravotnej spôsobilosti na prácu,6aa) schopnosti, na ich vek, kvalifikačné predpoklady a odbornú spôsobilosť podľa právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a nedovoliť, aby vykonávali práce, ktoré nezodpovedajú ich zdravotnému stavu, najmä výsledku posúdenia ich zdravotnej spôsobilosti na prácu, schopnostiam, na ktoré nemajú vek, kvalifikačné predpoklady a doklad o odbornej spôsobilosti podľa právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,
p) zabezpečiť posudzovanie individuálnych fyzických schopností zamestnanca pri ručnej manipulácii s bremenami,
q) zabezpečiť vykonávanie zdravotného dohľadu6a) vrátane lekárskych preventívnych prehliadok vo vzťahu k práci,6aa) a to v pravidelných intervaloch s prihliadnutím na charakter práce a na pracovné podmienky na pracovisku, ako aj vtedy, ak o to zamestnanec požiada,
mkici
14.03.16,07:19
chcem ešte podotknúť, že sa jedná o vstupnú lek.prehliadku :) a na základe čoho to neviem povedať...