hefi
11.03.16,07:14
ahojte poraďaci,potrebujem poradiť, na pečiacej rúre mi vypadlo - odlepilo sa - vnútorne sklo. Poradíte čo sa s tým da urobiť? najradšej by som vymenila cele dvere, ale ak existuje nejake špecialne lepidlo na lepenie takýchto vecí - teplota v rúre pri pečení je aj 250 stup. tak by sme to možno skusili aj zalepiť. Alebo ak by niekto poznal vo ZV opravara na rúry a dal mi kontakt veľmi by mi pomohol. Ďakujem za akekolvek rady.:)
buchač
11.03.16,06:54
Alebo ak by niekto poznal vo ZV opravara na rúry a dal mi kontakt veľmi by mi pomohol. Ďakujem za akekolvek rady.:)
Síce nepíšeš značku rúry a nie som ani zo Zvolena, ale aj tak je to veľmi jednoduché.

Po zadaní príslušných výrazov vyskočí plno linkov. Následne je to len o telefonovaní.
https://www.google.sk/search?q=r%C3%BAry+na+pe%C4%8Denie+servis+zvolen&client=opera&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl&oq=r%C3%BAry+na+pe%C4%8Denie+servis+zvolen&gs_l=heirloom-serp.3...26061.28274.0.29371.7.7.0.0.0.0.372.1281. 2-4j1.5.0....0...1ac.1.34.heirloom-serp..3.4.1081.Ggr0JkFJ9Vk

Lepidlo určite existuje na rôzne spoje...ale položil by som si sám sebe otázky.
Zvládnem to ? Bude to držať ? Nedoondí sa ten spoj a sklo vypadne práve vtedy, keď bude v prítomnosti rúry dieťa ?

Na to treba fakt radšej odborníka...alebo ako vravíš, nové dvere.
duves
11.03.16,07:19
Ja som nedavno musel dvierka rozoberat (nejaky model Amica) a teda lepene to tam nie je. Je to tam priskrutkovane a na dorazoch medzi kovom a sklom je guma. Rozoberal som to koli tomu, že sa uvolnila rukoväť a inak sa to neda dotiahnuť, že treba to rozobrať.
Žabinka
11.03.16,07:48
tiež som už rozoberala dvierka na sporáku, keď mi zatieklo medzi sklá.. a všetko bolo na skrutky..
duves
11.03.16,08:19
ano, aj koli čisteniu to treba rozoberat
misoft
11.03.16,08:31
Lepidlo sa nepoužíva.
A) kvôli čisteniu - je vnútorné sklo vyberateľné;
B) kvôli opravám - lepidlo pre teploty až do 250°C - nepoznám (možno priemyselné, konštrukčné) - môže zatvrdnúť a potom je to nerozoberateľné. Väčšinou je uchytené buď skrutkami o dvierka, alebo iným spôsobom uchytenia (západky).
sosak
11.03.16,08:42
buchač
11.03.16,09:16
Pattex má reklamu v médiach síce parádnu...
No je najhoršia voľba, aká len kedy existovala a aj existuje...teda podľa mňa.
Lepil som s ním svoje produkty...drží akurát tak trt....teda podľa mňa.
Lenka298
11.03.16,10:01
Je také lepidlo, neviem presne ako sa volá to by som sa musela doma pozrieť, ale my sme ho nedávno použili na prilepenie slka na krbe. Ale je pravda, že to tak veľmi zatvrdne, že sa to už potom nebude dať rozobrať.
arizona
11.03.16,11:24
Ja som mala problem s tesnenim okolo dvierok. V papieroch od rury som si nasla najblizsie servisne stredisko,zavolala tam,poradili mi,objednali suciastku...
Manzel to vymenil sam,ale da sa objednat aj od nich servisak.
Ak nemas knizku od rury,vsetko najdes cez google
buchač
11.03.16,12:05
Neviem, prečo odkazuješ na Google...veď to len komentuješ a nedala si relevantnú odpoveď podľa štýlu :

"Daj Pane Bože a to hneď !" ;)
arizona
11.03.16,15:26
A co si mam z prsta vycucat aku ma znacku?...a odpoved nepovazujem za koment,ale radu
buchač
11.03.16,15:29
Tak si prečítaj môj príspevok a budeš v obraze.
Alebo si nepochopila môj poddžub, že kde smerujem ?;)